Lunární kalendář 2011 online - PÁTEK 18.2.2011

Měsíc putuje ve znamení Panny, dnes je úplněk. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Udělejte si čas na péči o sebe, běžte do sauny. Vhodný den na zahradnické práce.

Energie dne

Klíčová slova dnešního dne, ovládaného znamením Panny, jsou: analyzování, rozebírání, soustředění se na detaily, povinnosti, organizace, pořádkumilovnost. Péče o rodinu a o svoje zdraví je dnes v popředí. Půjde vám učení, drobné opravy, činnosti vyžadující detailní přístup a vyřizování korespondence. Dnes dotáhnete věci do konce.

17.lunární den

Tento den má ve znamení Zvon. Je dnem ženské energie, jeho patronkou je bohyně Šakti, která je symbolem ženství. Smějte se, oslavujte, tančete, užívejte si života, dopřejte si svobodu. Je to vhodný den k uzavření sňatku! Nevyvolávejte spory, vyhněte se hněvu a nepijte přílišné množství alkoholu. Snažte se být dnes v harmonii. Dnes je vhodný den pro partnerské vztahy a sexuální kontakty. Sny z dnešní noci se do tří dnů splní. Léčení budou dnes úspěšná. Lidé s poruchami štítné žlázy budou mít větší sklony ke hněvu a hádkám.

Vliv úplňku

Úplněk v nás vyvolává romantickou náladu, je vhodný pro navazování nových vztahů, vyznávání lásky, pro odpouštění a usmíření, pro sdělování nových zpráv. Za úplňku se nejvýrazněji projevuje náměsíčnost a nespavost, někteří lidé mají divoké sny. Nemoci se zhoršují, tělo se špatně uzdravuje, rány více krvácejí, přibývá infarktů mozkových příhod. Úplněk není vhodný pro jakékoliv operace! Za úplňku se zvyšuje kriminalita a sklon k sebevraždám, přibývá nehod. Porodnice praskají ve švech, za úplňku se totiž rodí nejvíce dětí. Lidé pociťují neklid a úzkost, psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce jsou nestabilní. Metabolismus pracuje pomaleji, organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a neobjektivní, muži naopak pozorní a vstřícní a mají také větší zájem o sex. Také zvířata na úplněk velmi silně reagují, psi dlouho do noci štěkají, říká se, že vlci vyjí na Měsíc. Za úplňku bývá příliv a také se často náhle změní počasí. Více o úplňku se dozvíte ZDE.

ÚPLNĚK ve znamení LVA

Protože Měsíc přechází do znamení Panny až v 10:38 h, dnešní úplněk v 09:36 h proběhne ještě ve znamení LVA. Není vhodný pro romantické schůzky, lidé si nemusí vzájemně porozumět.

PRANOSTIKY

 • V únoru-li slavík zpívá, v dubnu zavřená ústa mívá

ZDRAVÍ

Zvláštní síla znamení Panny se projevuje na trávicím ústrojí. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se zvlášť doporučuje vhodná strava, alespoň by se neměla jíst těžká nebo tučná jídla. Léčivé rostliny nasbírané v Panně působí blahodárně nejen na žaludek, ale také na krev, nervy a slinivku břišní. Především směs bylin na čaj k pročištění krve, například s kopřivami, nasbíraná v Panně, se nemine dobrým účinkem. Na cvičení jsou vhodné uvolňovací cviky.

STRAVA

Protože Panna ovlivňuje střeva a trávení, dopřejte si jen lehkou stravu, tučným a slaným jídlům se vyhněte. Dnes je úplněk a to znamená, že naše tělo má tendenci vše zadržovat, tedy i tuky a cukry přijaté ve stravě. Je proto vhodný den pro půst, očistnou kůru nebo odlehčovací den. Ájurvédská medicína doporučuje detoxikaci se zázvorovým čajem a pokrmem Kičadi. Pijte dostatek čisté vody, ať je to minimálně 60% vašeho denního příjmu tekutin. Jsou aktivizovány střeva, dobře jim udělá selen, hořčík a dostatek pohybu. Jezte kořenovou zeleninu, celozrnné pečivo a hnědou rýži. Pijte bylinné čaje a nesycené minerální vody.

KRÁSA

Necháte-li si v tento den ostříhat vlasy, zachovají si déle formu a krásu. Udělejte vlasům zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin Hair Plus. Vyčistěte pleť a naneste na ni čistící masku. Sauna vám dnes udělá dobře.

Vhodné éterické oleje a vůně: Kadidlo, Verbena, Jasmín, Levandule, Hyacint

MAGIE

Úplněk ve Lvu se hodí pro kouzla, kterými přivoláte mužskou plodnost. Úspěšné budou také rituály na přivolání hojnosti a bohatství, sebedůvěry, odvahy, síly a vůdčích schopností. Používejte žlutou, zlatou a oranžovou barvu.

DOMÁCNOST

Ukliďte a srovnejte si věci, udělejte pořádek ve skříních. Zaměřte se na detaily a maličkosti. Na hadřík, se kterým budete čistit nábytek, kápněte pár kapek esenciálního oleje CITRON, ten zbaví otírané předměty energetických stop. Je vhodné ho také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch.

ZAHRADA

Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou. Jsou to nejlepší dny pro téměř všechny práce na zahradě, na poli a v lese související nějak se sázením, přesazováním a novým vysazováním, s prací se zeminou. Ideální den na výsev kořenové zeleniny. Nevysazujte listové saláty. Proberte uskladněné ovoce, nahnilé kusy ihned vyřaďte. Podívejte se také na zazimované rostliny a nemocné či poškozené hlízy odstraňte. Proveďte opravy zahradnického náčiní, opravte plot. Rozhoďte na záhony hnojivo, které působí dlouhodobě nebo na ně rozhrňte kompost.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Panna
 • Fáze Měsíce: úplněk
 • Lunární den: 17
 • Východ Měsíce: 18:02 h
 • Západ Měsíce: 06:41 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: trávicí orgány, nervy, slezina, slinivka břišní
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: klesající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2034x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte