Lunární kalendář 2011 online - NEDĚLE 3.4.2011

Měsíc putuje ve znamení Berana, dnes je novoluní. Ořežte nemocné stromy, ostříhejte špatně rostoucí rostliny. Dnešek bude náročnější na psychiku, šetřete se. Neřešte dnes zásadní věci a finanční záležitosti. Chcete.li se zbavit zlozvyku, je vhodný čas.

ENERGIE DNE

Dnešní den je energie temperamentní, vládne ctižádost, impulsivnost a ukvapenost. V Beranu máme tendenci „jít hlavou proti zdi“. Máme větší potřebu komunikace, ale pozor na hádky. Láká nás to vyrazit mezi lidi, něco podniknout, nechybí elán a nadšení do různých sportovních aktivit. Také obchodování a cestování dnešní den přeje. Můžete se vášnivě zamilovat, vášeň ale brzy opadne. Beran přeje změnám a novým začátkům. Přednost má přímé jednání. Snažte se vyhnout sporům a neřešte dnes finanční záležitosti.

NOVOLUNÍ

Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Psychika bývá v novoluní oslabená a nestabilní, lidé pociťují osamělost a jsou pesimističtí. Nemoci se rázem horší, přibývá úrazů a havárií. Vládne podrážděnost, nervozita, agresivita. Chování bývá mnohdy iracionální. Imunita je také oslabená. Lidé prožívají vnitřní rozpory a utrpení. Muži jsou při novoluní méně komunikativní. Více o novoluní se dozvíte ZDE.

NOVOLUNÍ v Beranu

Vše staré se ukončuje. Cítíme již , že se v nás shromažďuje energie a nová síla. Na co ji využijeme? Máme dostatek odvahy a bojové nálady, abychom mohli uskutečňovat svoje odvážné plány. Je třeba mít jasno v tom, které to budou.

30, 1. lunární den

30. lunární den

Trvá od 6:01 h do novoluní, tedy do 16:32 h. Jeho symbolem je Zlatá labuť. Tento den je poslední v lunárním cyklu a vy se snažte využít jej k odpuštění, dokončení věcí a splacení dluhů, a to nejen finančních. Vystříhejte se agresivitě. Ukliďte dům a dejte do něj talisman, například v podobě ochranného znamení ve tvaru hvězdy nebo kříže.Talismany mají dnes velkou sílu. Doporučujeme lehkou stravu. Namáhaným orgánem je mozek, proto ho šetřete.

1. lunární den

Trvá od 16:33 h do západu měsíce v 19:51 h. Jeho symbolem je Lampa. Je dobré ho věnovat očistě. Živel ohně vám v tom pomůže. Poseďte u krbu nebo u svíčky a dívejte se do plamene. Myslete na vše, čeho by jste se chtěli zbavit a odevzdávejte to ohni, který spálí veškerou negativitu. Odpouštějte, promíjejte, čistěte věci z minulosti. Cvičení a fyzickou aktivitu nechte na jiný den. Dnes si vytvořte záměr toho, co chcete, aby se vám vyplnilo. Přání a myšlenky z dnešního dne se opravdu plní, přejte si proto jen to, co doopravdy chcete. Negativní myšlenky mohou způsobovat žlučníkové a ledvinové kameny. Hledejte duchovní příčiny svých nemocí. Více o lunárním dni..

PRANOSTIKY

 • Kolikátého dubna zasadíš stromek, tolikátého roku ponese ovoce

ZDRAVÍ

Beran má vliv na oblast hlavy. Lidé náchylní k migrénám to pocítí nejvíce. Pokuste se tento den projít bez stresu a tlaků, připravte si klidný program. Jako preventivní opatření proti migréně doporučujeme pít hodně čisté vody a vzdát se kávy, čokolády a cukru. Snažte se vyhnout tento den prožít bez stresu. Znamení Berana působí také na oči a mozek. Jestli můžete, udělejte dnes pro své oči něco dobrého. Připravte si obklad na oči. Nedívejte se dnes dlouho na televizi a nevysedávejte zbytečně u počítače.

Olej z majoránky na bolest hlavy
Suroviny: 30 g sušené natě majoránky, 0,5 l rostlinného oleje.
Majoránku rozdrtíme, zalijeme olejem a necháme 14 dní stát v uzavřené nádobě. Občas zamícháme. Potom přecedíme. Olejem potíráme čelo. je vhodný také na namožené svaly a záda.

STRAVA

Je novoluní a to je nejvhodnější den pro očistu nebo půst. Tělo se nejlépe zbavuje škodlivin. Je vhodné udělat si dnes nějaké lehké detoxikační jídlo a pít čistící nápoje. Vhodné jsou zeleninové a ovocné šťávy, zeleninová jídla. Detoxikační recepty najdete zde. Vhodným čajem, který čistí tělo od toxinů je Tulsi se zázvorem. Živná kvalita je dnes bílkovina a to znamená, že bílkoviny nyní zpracováváme snadněji než v jiných dnech. Jezte ryby a drůbež, luštěniny, kukuřici, sóju, ovesné vločky, různé ořechy. Vhodná je čerstvá a syrová zelenina. Vynechte dnes mléčné výrobky, bílé sladké pečivo, čokoládu a kávu. Pijte minerálky a čistící čaje. Pokud již u vás rostou kopřivy, připravte si z nich čistící nápoj nebo čaj, recepty najdete zde. Vhodným doplňkem jídelníčku je také medvědí česnek, který v této době již také roste.

KRÁSA

Beran ovlivňuje obličej a hlavu, proto si udělejte čistící masku či jemnou masáž hlavy a obličeje s použitím vhodného zklidňujícího éterického oleje.

Vhodné éterické oleje a vůně: meduňka, máta, mandarinka, hřebíček, bobkový list, bez, rozmarýn, lemongrass, levandule, grapefruit

Odvar na unavenou pleť
Do 1 litru vroucí vody vhodíme hrst listů kerblíku a několik lístků máty a necháme 10 minut louhovat. Tímto nálevem pravidelně omýváme pleť, která se stává hladší a mladistvější, mizí vrásky a pokožka se pěkně vypíná.

DOMÁCNOST

Vládne živel Oheň, zapalte si tedy oheň v krbu nebo alespoň svíčku. V kamnech nebo na venkovním ohništi můžete spálit vše staré a nepotřebné. Silná energie ohně vám pomůže při větším a náročnějším úklidu. Můžete uklidit sklep a vyklidit zahradní domek.

MAGIE

Při novoluní je tma na obloze a je to čas pro temné čarování. Ukončujeme vše, co již ve svém životě nechceme nebo nepotřebujeme. V Beranu se provádí válečnické obřady a kouzla na uskutečňování smělých plánů. Vyberte si kouzlo..

ZAHRADA

Dny Berana jsou dny plodu se stoupající silou a jsou velmi příznivé pro zušlechťování, řez a průklest ovocných stromů, obzvláště nemocných a špatně plodících, protože je dnes také novoluní. Vykliďte zahradní domek, vyneste ven zahradní náčiní a očistěte ho.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Beran
 • Fáze Měsíce: novoluní 16:32 h
 • Lunární den: 30, 1
 • Východ Měsíce: 06:01 h
 • Západ Měsíce: 19:51 h
 • Živel: oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Ovlivňuje orgány: hlava, mozek, oči, nos
 • Systém: smyslové orgány
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající
 • LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc DUBEN 2011 najdete zde!

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1511x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte