Lunární kalendář 2011 online - NEDĚLE 27.2.2011

Měsíc putuje ve znamení Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky ani horské túry. Je vhodný den na manikúru a pedikúru.

Energie dne

Daří se v obchodu i v zaměstnání, věci se skvěle organizují a plánují, pravidla se dodržují. Vládne autorita. Jasně rozlišujeme, co je správné a co ne.  Vhodný den na pořádání kurzů, seminářů a přednášek a pro začátek nových projektů. Emoce dnes stojí stranou, rozum a materialismus je v popředí. Nenechte se zaskočit chladnějším jednáním a kritikou, je tendence k pesimismu. Můžete mít pocit, že vám nikdo nerozumí. Na druhé straně se ale můžete dočkat odměny či zvýšení platu, vaše práce bude oceněna, přibude vám s tím však také více povinností. Láska, která vznikne tento den, má předpoklad vydržet navždy.

25. lunární den

Den je spojený se symbolem Želvy. Je to den, kdy se v nás probouzejí nadpřirozené schopnosti. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, může přinášet moudrost. Aby jste však získanou moudrost mohli dobře využít, je nutné očistit se na všech úrovních, tedy  na fyzické, mentální a duchovní úrovni. Mentální usazeniny ze sebe dostaneme například dechovým cvičením, fyzické zase čistícími bylinnými preparáty. Pro duchovní očistu použijte modlitbu. Zařiďte si, aby jste mohli být dnes alespoň chvíli pouze sami se sebou. Dnes nepospíchejte, vnímejte vše kolem sebe i v sobě. Rozhodnutí nechte na jiný den. Šetřete svůj sluch a uši.

PRANOSTIKY

 • Když větrové na konec února uhodí, moc obilí se na poli neurodí

ZDRAVÍ

V těchto dnech zbytečně nezatěžujte nohy, obzvlášť  kolena, mohlo by to mít trvalejší následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské túry a dlouhé procházky. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Kdo má s koleny problémy, ať je zpevní ortézou nebo obinadlem. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli trénink přehánět. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého. Vhodná jsou cvičení na rozhýbání a zahřátí kloubů a natahovací cviky.  Jezte stravu bohatou na vápník. Doporučujeme masážní zahřívající olej na svaly a klouby Flexn oil.

STRAVA

Během IV. měsíční fáze se mohou objevit těžkosti s trávením, jídlo si proto tepelně upravujte dušením či vařením. Vhodná je dušená zelenina, omáčky, polévky, povařené ovoce (jablka, hrušky), různé kaše, těstoviny. Můžete mléčné výrobky, ryby a kvašenou zeleninu. Nejsou vhodná smažená jídla, čokoláda, káva ani maso. Pijte čistou vodu ve větším množství než ostatní nápoje, dále jsou vhodné bylinné čaje z přesličky a heřmánku. Doporučujeme Tulsi s medem a heřmánkem.

KRÁSA

Dnes je vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka, po které nehty ponořte do zahřátého mandlového či olivového oleje. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, vytrhávání obočí a depilace. Vhodný den na masáž ušních boltců, píchnutí ušních dírek, aplikaci ušních svíček a péči o uši.  Navštivte zubaře, aby vám odstranil zubní kámen. Tělo při ubývající Měsíci dobře vyplavuje škodliviny, udělají vám  proto dobře masáže a zábaly celého těla a také sauna. Využijte detoxikační masážní olej. Ájurvéda doporučuje každodenní masáž všech kloubů zahřátým sezamovým olejem. Masírujete krouživými pohyby, olej nechte působit 20 minut, poté jej opláchněte teplou vodou.

Vhodné éterické oleje a vůně: máta, mateřídouška, citron, grep, mandarinka, lemongrasss, verbena, myrtha

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho,  na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Při kouzlení využívejte živel Země. Můžete do ní něco zakopat.

Kouzlo - jak se zbavit otravné návštěvy

Pokud se u vás nějaká návštěva zdržuje příliš dlouho, zkuste použít následující zaklínadla, které ji popostrčí k odchodu. Potřebujete k tomu koště. Postavte ho  štětinami dolů za dveře místnosti, kde návštěva sedí. Pokud návštěva stále neodchází,  do štětin koštěte zapíchněte vidličku. Pokud toto nezabírá, vezměte koště do jiné místnosti, namiřte ho násadou směrem k návštěvě a opakujte: "Vyjděte ze dveří, prosím jděte už pryč, už vás mám po krk, zpět chci svůj klid". Pomáhá také nasypat sůl na boty návštěvníků či špetka pepře pod jejich židlemi. Také prý funguje kříž načrtnutý ukazováčkem nad hřbetem levé ruky.

DOMÁCNOST

Odstraňte vodní kámen z domácích přístrojů a sanitárního zařízení. Šetřete přírodu a vyzkoušejte na to místo chemických přípravků obyčejný ocet. Udělá vám stejnou službu. Dejte šaty do čistírny. Uspořádejte si doma i v práci vše, v čem máte chaos, ať jsou to rodinné fotografie nebo prádlo v zásuvkách či hromada nevyřízených dokumentů na pracovním stole. Opravy provedené dnes nebudete již muset opakovat. Postavené a vyrobené předměty budou mít dlouhou životnost.

ZAHRADA

Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou. Den je příznivý pro mýcení a odstraňování náletových dřevin. Zlikvidujte nemocné a staré stromy. Pokud je půda zmrzlá, pařezy vyjmete z půdy až na jaře. Udělejte si pořádek v zahradním náčiní, opravte poškozené nářadí, ptačí budky a krmítka. Opravte plot a cestu, založte kompost, postavte pařeniště. To uděláte tak, že vykopete jámu  hlubokou asi 40 cm, širokou  120 cm, dlouhou dle vašich požadavků a možností, asi 2 m. Na dno jámy položte pletivo jako ochranu proti hlodavcům. Na pletivo položte 5 cm vrstvu suchého listí či dřevní štěpky, na to asi 30 cm koňského hnoje, na to opět 5 cm listí a na listí kvalitní zeminu s kompostem ve vrstvě 10 - 15 cm.  Pařeniště nechte takto až do začátku výsevů. Dnes bude úspěšný boj proti  škůdcům žijícím v zemi. Pohnojte pokojové rostliny se slabou tvorbou kořenů. Zkontrolujte trvalky venku, jestli je mráz nevytáhl ze země, pokud ani,  opatrně je přišlápněte zpět do hlíny.

VE ZKRATCE:

 • Měsíc ve znamení: Kozoroh
 • Fáze: ubývající
 • Lunární den: 25
 • Východ Měsíce:  03:53 h
 • Západ Měsíce: 12:09 h
 • Živel: Země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
 • Systém:  krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1195x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte