Lunární kalendář 2011 online - NEDĚLE 20.2.2011

Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř, udržujte proto ledviny v teple. Neřešte dnes zásadní věci.

Energie dne

Je čas na nová přátelství a vztahy, vládne upřímnost, estetika a kultivovanost. Reakce jsou citlivější. Je těžké být objektivní, ve vzduchu je cítit netrpělivost. Udělejte si čas na sebe, uvolněte se.. Dnes nic zásadního neřešte, počkejte na vhodnější den. Můžete pocítit radost z krásy.

19. lunární den

Má ve znamení Pavouka a jeho klíčovým slovem je OČISTA. Dnes probíhá očista na fyzické i energetické rovině. Můžete pocítit vliv těžké karmy z minulých životů. Snažte se přemýšlet jen o svých záležitostech, nepleťte se do věcí druhých. Zbavte se negativních myšlenek, nenávisti a zloby. Půjde vám to dnes snáz, vaše duše se očišťuje. Pomůže vám modlitba. Nezapomeňte očistit také prostor, ve kterém pobýváte. Utřete prach, ukliďte, udělejte očistný rituál, například s pomocí svíček, vonných tyčinek nebo vykuřovadel. Na hadřík, se kterým budete čistit domov, kápněte pár kapek esenciálního oleje CITRON, ten zbaví otírané předměty energetických stop. Je vhodné ho také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch.

PRANOSTIKY

 • Co si únor zazelená - březen si hájí. Co si duben zazelená - květen mu to spálí.

ZDRAVÍ

Ve dnech Vah můžeme cítit především kyčle, boky, močový měchýř a ledviny. V těchto dnech je snadné dostat zánět močového měchýře a ledvin. Dbejte na to, abyste tyto oblasti drželi v teple. Sezení na kamenech nebo vlhké trávě je právě teď to nejhorší. Dobré je odpoledne mezi 15. a 17. hodinou hodně pít, aby se měchýř a ledviny dobře protáhly. Doporučujeme Jančův ledvinový čaj. Pomáhá i gymnastika zaměřená na kyčelní oblast. Také bychom měli něco udělat pro čištění krve.

STRAVA

Vhodná zelenina je nyní brokolice, růžičková kapusta, květák. Do jídelníčku zařaďte kysané zelí a česnek. Jezte semínka a ořechy, dělejte si saláty z čerstvé zeleniny. Z masa si můžete dopřát rybu a kuřecí. Vyhněte se příliš tučným a těžkým jídlům a také mléku a sladkostem. Uvařte si polévku například z čerstvého fenyklu, ZDE najdete recept. Pijte čaje na čištění krve, třeba kopřivový a čaje na posílení ledvin. Vhodný je také čaj z přesličky. Ve dnech Vah omezte solení a konzumaci citrusů.

KRÁSA

Udělejte si čistící pleťovou masku, vhodná je lymfatická masáž, zábaly na celulitidu.

Vhodné éterické oleje a vůně: růže, pižmo

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho, na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Dnes využijte živel Vzduch.

DOMÁCNOST

Váhy jsou vhodné pro větrání bytu, sklepa, vyvětrání peřin a matrací venku. Provádějte drobné opravy, domácí práce a nákupy. Můžete zkrášlovat svůj příbytek, dnes máte velmi dobré estetické cítění. Dobře budou schnou také barvy, můžete proto vymalovat vnitřní prostory.

ZAHRADA

Dny Vah jsou dny květu s ubývající silou. Je to neutrální znamení, skoro pro žádnou práci na zahradě není tento den zvlášť nepříznivý ani zvlášť příznivý. Udělejte si pořádek v nářadí, nabruste pilky a nože. Nachystejte si na jaro plánek výsadby. Můžete zastřihnout okrasné dřeviny a muškáty. Vysejte pod sklo semena brokolice a květáku. Do tepla na světlo vysejte letničky. Odstraňte popraskanou borku z kmenů ovocných stromů, sídlí pod ní v zimě nejrůznější škůdci. Tuto kůru spalte. Škůdce odstraňte také z pokojových rostlin, při ubývajícím Měsíci vám to dobře půjde. Ze stromů odstraňte všechny scvrklé plody, které na nich na podzim zůstaly a suché listy. Zkontrolujte úrodu, pokud nemrzne, vyvětrejte sklep.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Váhy
 • Fáze Měsíce: ubýající
 • Lunární den: 19
 • Východ Měsíce: 20:52 h
 • Západ Měsíce: 17:27 h
 • Živel: vzduch
 • Kvalita dne: vzdušný, světlý
 • Živná kvalita: tuk
 • Ovlivňuje orgány: kyčle, ledviny, měchýř
 • Systém: systém žláz
 • Část rostliny: květ
 • Síla: klesající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1388x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte