Lunární kalendář 2011 online - NEDĚLE 2.1.2011

Měsíc putuje ve Střelci a je v ubývající fázi. Střelec ovlivňuje stehna a žíly. Udělejte si krátkou procházku na čerstvém vzduchu a večer si dopřejte masáž nohou. Věnujte se ezoterice.

Energie dne

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

28. lunární den

Symboly tohoto dne jsou Karma a Lotos. Dnes můžeme poznat a pochopit cíl našeho života a také ho dosáhnout. Otevírají se čakry (energetická centra v těle), snažte se proto dnes co nejvíce očišťovat své tělo, emoce i mysl. Můžete prožít duchovní prozření! Dnes mají svůj den věštkyně, jasnovidci a lidé zabývající se parapsychologií a ezoterikou. Je vhodný den pro práci se sny. Díky nim můžete pochopit, co se s vámi právě děje. Pokud ve snu létáte, jste na vysoké energetické úrovni. Skvělý den na koupi domu či jeho opravu. Oči dnes budou přecitlivělé, chraňte je před ostrým světlem a nedívejte se na TV.

PRANOSTIKY

 • V lednu mráz - těší nás, v lednu voda - věčná škoda

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Může se ohlásit ischias, křečové žíly a stehenní části nohou. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Dobře vám udělá masáž, pomůže uvolnit křečovitě stažené svaly. Netrénovaný turista pocítí brzy po vycházce bolesti ve stehnech. Dnes není vhodné nutit děti k delšímu chození, mohli by jste jim zprotivit turistiku na celý život. Vhodná je lymfatická masáž, protahovací a uvolňovací cviky na povzbuzení krevního oběhu.

STRAVA

Je ovlivňován lymfatický systém, proto je dobré ho podpořit, aby se škodliviny z těla snáze vylučovaly. Ráno nalačno vypijte 2 sklenici převařené teplé vody. Dopoledne pijte zředěné šťávy z citrusových plodů, ty dodají tělu enzymy a vitamíny. Odpoledne pijte zeleninové šťávy a bezový sirup. Tento den je ovlivňován také krevní oběh.Jezte málo a ne příliš tučná jídla. Vyvarujte se dnes sladkostí, kávy, vajec a tučných jídel. Vhodné je kyselé jídlo. Dále jsou vhodná jídla z pohanky, kukuřice a ovsa a syrová zelenina a ovoce. Prokládejte to různými semínky a ořechy. Do jídla přidejte mořské řasy.Večer si dejte likér z černého bezu.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Pokud nemrzne, můžete prořezat keře, jabloně a hrušně. Rány po prořezání ihned zatřete vhodným přípravkem.

  Ve zkratce:

  • Měsíc ve znamení: Střelec
  • Fáze Měsíce: ubývající
  • Lunární den: 28
  • Východ Měsíce: 06:21 h
  • Západ Měsíce: 14:17 h
  • Živel: oheň
  • Kvalita dne: teplý
  • Živná kvalita: bílkovina
  • Ovlivňuje orgány: kyčle, pánev, křížová kost, stehna, žíly
  • Systém: smyslové orgány
  • Část rostliny: plod
  • Síla: stoupající

  Stáhnout v PDF

  Přečteno: 1783x

  Rozbalit všechny příspěvky
  Nový komentář

  Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

  Diskuse je zatím prázdná.

  Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte