Lunární kalendář 2011 online - ČTVRTEK 3.2.2011

Měsíc putuje ve znamení Vodnáře, dnes je novoluní. Ošetřete nemocné rostliny a stromy. Den je vhodný pro půst a také pro začátek zbavení se zlozvyku. Navštivte rodinu a přátele. 

Energie dne

Dnes se vládne vzdušná energie Vodnáře, je čas nových nápadů a plánů. Přitahuje nás vše tajemné, vzrušující a zvláštní, projevuje se vztah k umění. Toužíme po nezávislosti, nenecháme se nijak ovlivňovat, chceme být originální. Nikdo nám nesmí do ničeho mluvit, potřebujeme čas pro sebe na uvědomění si vlastních životních cílů. Zajímá nás, co se děje kolem, i to, jak se věci budou vyvíjet do budoucna. Můžeme plánovat pracovní projekty. Máme plno nápadů, ale stavíme také vzdušné zámky. Dobrý přítel po boku nám pomůže tyto plány postavit na reálný základ. V partnerských vztazích máme spíše citový odstup, ale soucítíme s potřebnými, kterým máme tendenci pomáhat.

NOVOLUNÍ

Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Psychika bývá v novoluní oslabená a nestabilní, lidé pociťují osamělost a jsou pesimističtí. Nemoci se rázem horší, přibývá úrazů a havárií. Vládne podrážděnost, nervozita, agresivita. Chování bývá mnohdy iracionální. Imunita je oslabená. Lidé prožívají vnitřní rozpory a utrpení. Muži jsou při novoluní méně komunikativní. Více o novoluní se dozvíte ZDE.

1. lunární den

Jeho symbolem je Lampa a trvá pouze do 03:31 h. Je dobré ho věnovat očistě. Živel ohně vám v tom pomůže. Poseďte u krbu nebo u svíčky a dívejte se do plamene. Myslete na vše, čeho by jste se chtěli zbavit a odevzdávejte to ohni, který spálí veškerou negativitu. Odpouštějte, promíjejte, čistěte věci z minulosti. Vytvořte záměr toho, co chcete, aby se vám vyplnilo. Přání a myšlenky z dnešního lunárního dne se opravdu plní, přejte si proto jen to, co doopravdy chcete. Hledejte duchovní příčiny svých nemocí.

2. lunární den

Jeho symbolem je Roh hojnosti. Buďte štědří k ostatním, vyvarujte se agrese a lakoty. Tento den je dobré využít pro očistu těla formou půstu, lázně nebo sauny. Tělo nám dává signály o našich postojích a myšlenkách. Pokud se nám z někoho nebo z něčeho „dělá zle“, znamená to, že nám tento člověk nebo tohle škodí. Dnes můžete obdržet důležitou informaci, která vás bude provázet celý měsíc. Vnímejte dobře informace, které k vám přicházejí a promyslete, jak by se daly využít. Začněte realizovat svoje plány. Rozlišujte, co skutečně potřebujete a co ne. Jezte dnes jídlo, které je plnohodnotné a výživné, ne jen prázdné kalorie.

PRANOSTIKY

 • Usadí-li se bílá husa v únoru na poli, bude hodně obilí
 • Je-li pěkné počasí na svatého Blažeje, zvedou se brambory
 • Na svatého Blažeje pije skřivan z koleje

ZDRAVÍ

Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Objevují se záněty žil. Kdo má sklon ke křečovým žilám, měl by se v těchto dnech vyhnout delšímu stání, obyčejná procházka po městě se může ve Vodnáři stát zlým snem. Nohy si během dne pokládejte nahoru a lýtka potírejte vhodnou mastí proti křečovým žilám. Unaveným nohám udělá dobře sprchování střídavě studenou a teplou vodou a masáže ve směru od kotníků nahoru. V tyto dny by se neměly provádět operace křečových žil. Kdo dnes bude mít křeče v lýtkách, měl by do stravy zařadit více hořčíku. Ten se nachází například ve slunečnicových semínkách.

Provádíme natahovací cviky na podporu krevního oběhu. Cviky s nohama nahoře jsou tedy vhodné, např.“svíčka“.

 • Péče o žíly

Ráno si připravte odvar z kůry bílého dubu, jeden vychlaďte a jeden ať je teplý. Dělejte koupele střídavě v obou odvarech.

KRÁSA

Vhodný den pro barvení a tónování vlasů. Dopřejte si relaxační koupel a masáž. Postačí uvolňující koupel chodidel, kdy do vaničky přidáte koupelovou sůl. Při masírování nohou a lýtek je však třeba opatrnosti, masáž provádějte velmi jemně a směrem k srdci. Po koupeli si nohy ošetřete vhodným krémem či mastí. Doporučujeme Krém na nohy s minerály z mrtvého moře. Je třeba vyhnout se dnes větší fyzické námaze. Dnes je vhodný den na pleťovou masku, která působí na rozšířené žilky v obličeji. Sauna a masáže podpoří krevní oběh, který je v této měsíční fázi aktivizován.

Vhodné éterické oleje a vůně: fialka, tymián, citron, mimóza

STRAVA

Je novoluní, proto je vhodný den na půst. Jezte lehkou stravu, která rychle projde zažívacím traktem. Pro vyčištění střev si vyberte jeden druh potraviny a ten dnes konzumujte. Vhodná jsou například jablka nebo lehce stravitelná rýže Basmati. Vyzkoušejte detoxikační pokrm KIČADI. Pijte čistou vodu a čistící čaje z kopřivy a přesličky, tělo dnes nejlépe vylučuje škodliviny. Je ovlivňován krevní oběh. Strava by měla být převážně syrová, živá. Nekonzumujte vejce a tučná jídla.

DOMÁCNOST

V domě vyvětráme, můžeme provést i větší úklid.

MAGIE

Doporučuje se studium nevyřešených záhad a tajemných věcí. Provádíme rituály pro posvěcení začátků projektů, pro splnění přání a cílů. Popis rituálů na dnešní den najdete v článku o novoluní.

ZAHRADA

Dny Vodnáře jsou dny květu se stoupající silou. Nejsou to však příliš vhodné dny pro práce na zahradě, je dobré omezit se na nejnutnější, Vodnář je na zahradě, na poli a v lese spíš neplodným znamením. Při novoluní by jste neměli zapomenout prořezat a prostříhat nemocné rostliny a stromy. Prohlédněte zazimované rostliny, odstraňte jejich poškozené části. Doplňte krmivo do ptačích budek.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Vodnář
 • Fáze Měsíce: novoluní
 • Lunární den: 1,2
 • Východ Měsíce: 07:19 h
 • Západ Měsíce: 17:39 h
 • Živel: Vzduch
 • Kvalita dne: vzdušný, světlý
 • Živná kvalita: tuk
 • Ovlivňuje orgány: lýtka, žíly, kotníky, bérce
 • Systém: systém žláz
 • Část rostliny: květ
 • Síla: stoupající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1811x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte