Lunární kalendář 2011 online - ČTVRTEK 24.2.2011

Měsíc putuje od 13:45 h ve Střelci a je v ubývající fázi. Udělejte si krátkou procházku na čerstvém vzduchu a večer si dopřejte masáž nohou. Věnujte se ezoterice, magii a věštění, navštivte kartářku.

Energie dne

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

22. lunární den

Symbolem je Slon a je to den magie. Přes ni získáváme moudrost a skryté informace. Jakékoliv věštění vám dnes půjde neobvykle lehce a bude silné a hluboké. Můžete zkusit automatickou kresbu. Všímejte si věcí, symbolů a čísel kolem sebe, možná, že vám také chtějí něco říct. Vhodný den pro studium. Nehezké obrazy a věci, které se vám nelíbí nebo z nich nemáte dobrý pocit, odneste z domu. Dnes můžete poznat, co je pro vás dobré a co špatné. Dopřejte si dostatek dobrého jídla, přichází s ním energie. Buďte štědří k sobě i k ostatním. Budete mít sny, které předvídají budoucnost

PRANOSTIKY

 • Kdyby měl únor tu moc jako leden, nechal by v krávě zmrznout tele

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Může se ohlásit ischias, křečové žíly a stehenní části nohou. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Dobře vám udělá masáž, pomůže uvolnit křečovitě stažené svaly. Vyzkoušejte konopný olej na uvolnění svalstva. Netrénovaný turista pocítí brzy po vycházce bolesti ve stehnech. Dnes není vhodné nutit děti k delšímu chození, mohli by jste jim zprotivit turistiku na celý život, ale krátká procházka všem prospěje. Dbejte na teplé oblečení. Provádějte cviky na rovnováhu a držení těla, chůzi po patách a po špičkách, po vnější i vnitřní straně chodidel.

STRAVA

Jezte převážně živou, tepelně neupravovanou stravu, vhodné je ovoce (dopoledne), zelenina, luštěniny. Doporučujeme lehce stravitelnou žlutou mung čočku. Můžete si dát i něco smaženého, tělo v ubývající Měsíci neukládá tolik tuky. Pijte zeleninové šťávy, minerálky, bezový sirup a bezový čaj, dělejte si čistící čaje z kopřivy a přesličky. Vyvarujte se dnes čokolády. Do jídel přidávejte česnek. Večer si dejte likér z černého bezu.

KRÁSA

Udělá vám dobře sauna a teplé koupele a masáže. Dopřejte si péči o nehty na nohou, pedikúru, masáž nohou. Odpočívejte s nohama nahoře.

Vhodné éterické oleje a vůně: santal, eukalyptus, vanilka, fialka

Koupel nohou z kopřiv

2 hrsti kopřiv dáme do 5 l vody a necháme přes noc louhovat. Druhý den nálev ohřejeme až k varu, necedíme. Nohy koupeme v horkém nálevu 20 minut.

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho, na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Při kouzlení využívejte živel Ohně. Pomůže vám spálit vše negativní.

Rituál na zbavení se zlozvyků a negativních osob

Potřebujete kadidlo nebo sušenou šalvěj, popř. přírodní vonnou tyčinku, dále kalich nebo pohár a oltář - stačí stoleček s magickými a ochrannými talismany, na který položíte obětiny (med, mléko, sůl, bylinky..) Zapalte vykuřovadlo pro ochranu a požehnání. Stoupněte nebo klekněte si před váš oltář. Zklidněte se, vezměte pohár do rukou a podržte ho vysoko nad oltářem na pozdrav bohům. Potom podržte pohár ve výši prsou, zvolna do něj dýchněte a jmenujte zvyk, zkušenost nebo osobu - prostě to, co chcete ze svého života odstranit. Poté postavte pohár dnem vzhůru na oltář a odříkejte: "Velcí bohové, tato nádoba obsahuje to, co jsem do ní vložil/a. Vyměňte tyto zkušenosti za lepší."

DOMÁCNOST

Vyčistěte krby, kamna, komíny. Vykuřte místnosti vonnými tyčinkami či pryskyřicovými vykuřovadly. Vhodná je také sušená šalvěj, kterou necháte v místnosti doutnat. Vše nepotřebné a staré spalte.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Pokud nemrzne, můžete prořezat rybíz a angrešt, jabloně a hrušně. Rány po prořezání ihned zatřete stromovým balzámem. Doplňte krmivo do ptačích krmítek.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Střelec
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 22
 • Východ Měsíce: 0:59 h
 • Západ Měsíce: 9:26 h
 • Živel: oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: kyčle, pánev, křížová kost, stehna, žíly
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1479x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte