Lunární kalendář 2011 online - ČTVRTEK 21.4.2011

Měsíc putuje ve Střelci a je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte.. Kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou, pedikúru, saunu nebo bylinnou koupel.

ENERGIE DNE

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

18. lunární den

Dnes je ještě do 7:47 h 18. lunární den. Tento lunární den nám nastavuje Zrcadlo jako dnešní symbol. Vše, co se dnes děje, odráží naši podstatu a my můžeme vyhodnotit, jak se sami na sebe díváme. Můžeme se uvidět z jiných úhlů, uvědomit si sami sebe a svůj vývoj. Zkuste dnes shodit masku, kterou nosíte, alespoň sami před sebou. Soustřeďte se v tento den především na sebe, ale můžete pomoci i jinému člověku. I vy jste pro druhé zrcadlem. Je vhodný den na očistu, navštivte saunu, dopřejte si masáž. Pečujte o svou pleť, namažte ji vhodným výživným krémem. Parfém si dnes aplikujte pouze na oblečení, ne na kůži! Mohlo by dojít k alergické reakci. Sny z dnešní noci se brzy splní. Dnes není vhodná konzumace živočišné potravy a alkoholu, naopak ořechy a kvalitní rostlinný olej vám udělají dobře. Více o lunárním dni..

PRANOSTIKY

 • Co je na Zelený čtvrtek vyseto, vše se vydaří
 • Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej!
 • Obilí na Zelený čtvrtek vyseté bujně roste a mnoho sype

ZVYKY A TRADICE NA ZELENÝ ČTVRTEK

Na Zelený čtvrtek se dodržovali různé zvyky. Připravovalo se jídlo ze zelené zeleniny, chodilo se s hrkačkami a řehtačkami po vsi, aby se vyhnalo zlo, hmyz a hlodavci z domu. Hospodyně před východem slunce zametly dům a smetí vynesly za vesnici nebo na křižovatku, aby se v domě nedržely blechy. Všichni z rodiny vstali brzy a omyli se proti nemocem ranní rosou. Před východem slunce se posnídal chléb s medem jako ochrana před píchnutím vos a sršňů. Ten se také házel do studny, aby se v ní držela po celý rok voda. Odpoledne se nesmělo pracovat a po západu slunce vykropil hospodář svěcenou vodou dům a okolí domu. Ke kropení používal věchýtek slámy, tak chránil dům před čarodějnicemi. Kdo nechtěl mít nouzi, zacinkal v kapse penězi, aby se ho drželi celý rok. Více o velikonočních zvycích..

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Může se ohlásit ischias, křečové žíly a stehenní části nohou. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Dobře vám udělá masáž, pomůže uvolnit křečovitě stažené svaly. Vyzkoušejte konopnou mast.Netrénovaný turista pocítí brzy po vycházce bolesti ve stehnech. Dnes není vhodné nutit děti k delšímu chození, mohli by jste jim zprotivit turistiku na celý život, ale krátká procházka všem prospěje. Dbejte na teplé oblečení. Provádějte cviky na rovnováhu a držení těla, chůzi po patách a po špičkách, po vnější i vnitřní straně chodidel. Udělejte si masáž nohou, vhodná je střídavá sprcha studenou a teplou vodou a posilovací cviky na nohy, plavání, běh.

STRAVA

Pokud dodržujete tradice, měli by jste si dnes připravit jídlo ze zelené zeleniny, protože je Zelený čtvrtek. Může to být špenát, něco z kopřiv či medvědího česneku. Dodáte tak tělu po zimě potřebné vitamíny. Jinak si dnes dopřejte stravu převážně živou a čerstvou, tepelně neupravovanou. Vhodná je čerstvá zelenina (kromě papriky), ovoce, luštěniny, ořechy, semínka a klíčky, zeleninové a ovocné šťávy, nevařené kaše, česnek, tofu. Dnes ráno se vyhněte pouze citrusům, kávě, masu a mléku. Na oběd si dejte ryby či mořské plody. V menší míře je podle lunárních vlivů od 9:00 h povoleno také maso, vejce, tvaroh, mléko a sýry. Koření bude mít dnes větší sílu, tak to s ním nepřežeňte. Pijte minerálky, čistící a ovocné čaje, zejména kopřivový, přesličkový, řebříčkový.

KRÁSA

Udělá vám dobře sauna a teplé koupele a masáže. Uvolní se ztuhlé klouby. Vyzkoušejtekoupelovou sůl s konopím. Běžte na pedikúru a nechte si udělat masáž nohou. Ošetřete nohy vhodným krémem. Odpočívejte s nohama nahoře.

Domácí recepty v péči o nohy
Vhodné éterické oleje a vůně: santal, eukalyptus, vanilka, fialka, rozmarýn, zázvor, jalovec

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho, na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Střelec je vhodný pro odstranění spirituálních problémů, konfliktů, podlosti a malichernosti. Spojte se se svou Bohyní. Vyberte si kouzlo..

DOMÁCNOST

Vyčistěte krby, kamna, komíny. Vykuřte místnosti vonnými tyčinkami či pryskyřicovými vykuřovadly. Vhodná je sušená šalvěj, kterou necháte v místnosti doutnat. Vše nepotřebné a staré spalte. Na Zelený čtvrtek se vymetal dům, večer se pak vykropil svěcenou vodou.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Jsou velmi příznivé pro sázení a setí všech plodin a popínavé zeleniny (fazole, rajčata, papriky,chmel) a pro řez a průklest ovocných stromů a keřů. Úspěšný bude boj proti škůdcům žijícím na povrchu země. Nevysazujte dnes salát, snadno vyrazí do výšky a neutvoří se srdíčko. Podle tradice co se na Zelený čtvrtek zasadí, vše bujně poroste, obzvlášť hrách a obilí.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Střelec
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 18
 • Východ Měsíce: ---- h
 • Západ Měsíce: 07:47 h
 • Živel: oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: kyčle, pánev, křížová kost, stehna, žíly
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc DUBEN 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1884x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte