Lunární kalendář 2011 online – ČTVRTEK 10.3.2011

Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné odvary. Můžete dělat plány do budoucna a řešit finanční záležitosti.

ENERGIE DNE

Klíčová slova dnešního dne jsou: stabilita, jistota, finance, klid, zdvořilé jednání, materiální zabezpečení, vznešenost, plánování do budoucna. Dnes se „držíme při zemi“, nemáme tendenci riskovat, ani dělat náhlé změny. Jakékoliv dnešní rozhodnutí je trvalé, den je příznivý pro řešení finančních záležitostí. Proto je vhodné dnes dlouhodobě plánovat, založit spoření nebo začít větší projekty a díla.

7. lunární den

Symboly dne jsou Žezlo, Klíč a Kohout. Dnes se projevují přírodní duchové a živly. Pomocí meditace se na ně můžete napojit. Dnešek je spojen také s hlasem, řečí a krkem. Každé vyslovené slovo bude mít obrovskou moc. Proto nelžete a nemluvte zbytečně a příliš. Nezabývejte se bezdůvodně problémy, souhlaste i s kompromisem. Kdo potřebuje, ať pracuje na korekci řeči a napravuje koktavost. Krk a hlas má spojení s krční čakrou, pokud je zablokovaná, zkuste ji uvolnit masáží s pomocí esenciálního oleje na 5.čakru. Snažte se dnes nic nerozbít ani neroztrhat. Vyhněte se konzumaci masa a vajec. Návštěvu zubaře odložte na jindy. Může vás potrápit bolest hrudi, plicní potíže, kašel či ztráta hlasu.

PRANOSTIKY

 • Lépe od hada být uštknuti, než v březnu od slunce ohřáti

ZDRAVÍ

Měsíc prochází znamením Berana, je silně ovlivňována oblast krku. Pozor na jízdu v autě s otevřenými okýnky, mohla by vám ztuhnout šíje. Zvýšené nebezpečí krčních zánětů, bolestí v krku, chrapot, nachlazení. Chraňte krk šálou nebo šátkem. Pijte preventivně čaj proti chrapotu nebo zánětu mandlí, působí v tento den obzvlášť dobře, stejně jako jiné léky proti zánětům v krku. Vhodný je odvar ze šalvěje. Býk působí také na orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji, hlas a uši. Pro člověka, který nemá cvik, se může projev dnes vyslovený stát utrpením a skončit chraptivým skřehotáním. Především v chladném dni by ani uši dnes neměli zůstat nechráněné. Jsou teď choulostivější na průvan a hluk. Namasírujte si jemně krk s esenciálním olejem na 5. čakru. Kápněte si do ucha kapičku třezalkového oleje, předejdete různým ušním chorobám. Dobře vám udělá jemná masáž šíje a uvolňující cviky na krční páteř. Proveďte cvik na aktivaci štítné žlázy, je to tzv. "svíčka".

Lék proti škrábání v krku

Připravíme si kostku měkkého tvarohu, necháme ho odležet, aby nebyl studený. Utřeme 5 stroužků česneku a smícháme s tvarohem. Tuto směs naneseme na gázu, kterou přiložíme k´jako obklad na krk. Necháme působit 2 hodiny. Současně kloktáme šalvějový čaj.

STRAVA

V I. čtvrti by na vašem jídelníčku měla převažovat živá strava, čerstvá, tepelně neupravovaná. Jezte hodně ovoce, ovšem jen dopoledne a nalačno, dále čerstvou zeleninu, kukuřici, fazole, sóju a jiné luštěniny, ovesné vločky. Živná kvalita je ve dnech Býka sůl, jezte tedy slaná jídla, se solením to však nepřehánějte, aby nebyly ledviny přetížené. Konzumujte kořenovou zeleninu, chřest, brambory, cibuli. Pokrmy dostatečně kořeňte, k dochucení používejte zejména česnek. Konzumujte klíčky, ořechy a různá semínka. V menší míře můžete sýry, maso a vejce. Dávejte si menší porce než obvykle, v přibývajícím Měsíci se snáze nabírají kila.Vyhýbejte se přílišnému množství mléčných výrobků, sladkostem, kávě a čokoládě. K pití si dejte čistou vodu, z čajů nejlépe mátový proti bolestem hlavy, šípkový, lipový a ovocné čaje.

KRÁSA

Všechny výživné krémy, zábaly a masky se v tyto dny dobře vstřebávají. Barva na vlasy bude dobře držet a nebude se tolik vymývat.

Vyživující pleťová maska

Smícháme 1 vaječný žloutek, 2 lžičky medu, 1 měkký tučný tvaroh a 1 trochu smetany. Směs naneseme na obličej a dekolt, necháme působit 15 – 20 minut. Poté omyjeme teplou vodou.

Vhodné éterické oleje a vůně: santalové dřevo, růžové dřevo, jasmín, anýz, verbena, lilie, hyacint, při nachlazení eukalyptus, ravensára, čajovník

MAGIE

V přibývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na přivolání či podpoření čehokoliv. Ve dnech Býka se kouzlí na lásku, plodnost, domov, bydlení, peníze a majetek, nové projekty.

Kouzlo na přivolání lásky

ZAHRADA

Dny Býka jsou dny kořene se stoupající silou. Zakryjte kompost, aby bakterie mohly lépe pracovat na rozkládání zahradního bioodpadu. Do truhlíků a vyhřívaných skleníků vysévejte ranou kořenovou zeleninu, zelí, květák, brokolici, saláty. Dejte předklíčít rané brambory. Je vhodné prokypřit rostlinám půdu, pohnojit je a přesadit. Jestli nemrzne, můžete zrýt záhony. Ven vysévejte mrkev a petržel a ostatní kořenovou zeleninu. Dnes nezalévejte pokojové rostliny. Tvořte osazovací plán nebo plán nové zahrady. Pokud chcete mít na zahradě skalku, je čas nachystat si na ni vhodné kameny.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Býk
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 7
 • Východ Měsíce: 08:06 h
 • Západ Měsíce: --- h
 • Živel: Země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: krk, hrdlo, orgány řeči, zuby, čelisti, šíje, mandle, uši, štítná žláza
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc BŘEZEN 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1752x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte