Lunární kalendář 2011 online – ÚTERÝ 4.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Kozoroha, dnes je novoluní. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky ani horské túry. Je vhodný den na manikúru a pedikúru.

Energie dne

Daří se v obchodu i v zaměstnání, věci se skvěle organizují a plánují, pravidla se dodržují. Vládne autorita. Vhodný den na pořádání kurzů, seminářů a přednášek. Také pro začátek nových projektů. Emoce dnes stojí stranou, rozum a materialismus je v popředí. Nenechte se zaskočit chladnějším jednáním a kritikou, je tendence k pesimismu.

NOVOLUNÍ

Novoluní má, podobně jako úplněk, na člověka silnější vliv, než ostatní dny. Psychika bývá oslabená a nestabilní, lidé pociťují osamělost a jsou pesimističtí. Nemoci se rázem horší, přibývá úrazů a havárií. Vládne podrážděnost, nervozita, agresivita. Imunita je oslabená.  Lidé prožívají vnitřní rozpory a utrpení. Novoluní více ovlivňuje muže, jsou méně komunikativní. Metabolismus pracuje rychleji než jindy, je vhodný den na půst. Pokud se chcete zbavit nějakého zlozvyku, začněte s tím právě dnes.

30. lunární den (do 10:03 h)

Symbolem je Zlatá labuť. Tento den je poslední v lunárním cyklu a vy se snažte využít jej k  odpuštění, dokončení věcí a splacení dluhů, a to nejen finančních. Vystříhejte se agresivitě. Ukliďte dům a dejte do něj talisman, například v podobě ochranného znamení ve tvaru hvězdy nebo kříže.Talismany mají dnes velkou sílu. Doporučujeme lehkou stravu. Namáhaným orgánem je mozek, proto ho šetřete.

1.lunární den (od 10:03 h)

Jeho symbolem je Lampa. Je dobré ho věnovat očistě. Živel ohně vám v tom pomůže. Poseďte u krbu nebo u svíčky a dívejte se do plamene. Myslete na vše, čeho by jste se chtěli zbavit a odevzdávejte to ohni, který spálí veškerou negativitu. Odpouštějte, promíjejte, čistěte věci z minulosti. Cvičení a fyzickou aktivitu nechte na jiný den. Dnes si vytvořte záměr toho, co chcete, aby se vám vyplnilo. Přání a myšlenky z dnešního dne se opravdu plní, přejte si proto jen to, co doopravdy chcete. Negativní myšlenky mohou způsobovat žlučníkové a ledvinové kameny. Hledejte duchovní příčiny svých nemocí.

PRANOSTIKY

 • Mokrý leden - prázdné sudy - neurodí se vína
 • Čtvrtý den ledna mlhavý, mnoho vlhka v létě a na podzim

ZDRAVÍ

V těchto dnech zbytečně nezatěžujte kosti a kolena, mohlo by to mít trvalejší následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské tůry a dlouhé procházky. Chirurgové a ortopedové v horských oblastech velmi dobře vědí, kdy Měsíc prochází Kozorohem. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli trénink přehánět. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého. Ájurvéda doporučuje namazat večer všechny klouby sezamovým olejem.

KRÁSA

Dnes je vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, odstraňování chloupků na těle, vytrhávání obočí. Dnes pomůže péče o problémovou pleť. Veškeré masky a krémy na pleť působí blahodárněji než v jiných dnech.

STRAVA

Protože je novoluní, je dobré udělat si půst nebo odlehčovací den. Dnes je ovlivňován mozek a cévní soustava. Jezte dostatek ořechů, obsahují vitaminy potřebné pro nervovou soustavu. Připravujte si převážně syrovou stravu. Vhodné je také kyselé zelí. Vyhněte se sladkostem! Vhodné jsou čaje z máty a meduňky. Z těchto bylin si můžete připravit také koupel.

ZAHRADA

Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou. Protože je dnes Novoluní, ořežte a ošetřete nemocné stromy a ostříhejte špatně rostoucí pokojové květiny. Pokud je půda zmrzlá, pařezy vyjmete až na jaře. Opravte plot a cestu, založte kompost. Bude úspěšný boj proti  škůdcům žijícím v zemi. Pohnojte pokojové rostliny se slabou tvorbou kořenů.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Kozoroh
 • Fáze: NOVOLUNÍ 10:03 h
 • Lunární den: 30, 1
 • Východ Měsíce: 07.56 h
 • Západ Měsíce: 16:28 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
 • Systém:  krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající

 • Stáhnout v PDF

  Přečteno: 2180x

  Rozbalit všechny příspěvky
  Nový komentář

  Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

  Diskuse je zatím prázdná.

  Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte