Lunární kalendář 2011 online – ÚTERÝ 22.3.2011

Měsíc putuje  znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír ovlivňuje pohlavní orgány a močové cesty, proto sedací koupele s řebříčkem lékařským nyní mohou pomoci při různých ženských potížích. Je šance prožít lásku a vášeň.

ENERGIE DNE

Klíčová slova dnešního dne jsou: sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled. Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.

19. lunární den

Má ve znamení Pavouka a jeho klíčovým slovem je OČISTA. Dnes probíhá očista na fyzické i energetické rovině. Můžete pocítit vliv těžké karmy z minulých životů. Snažte se přemýšlet jen o svých záležitostech, nepleťte se do věcí druhých. Zbavte se negativních myšlenek, nenávisti a zloby. Půjde vám to dnes snáz, vaše duše se očišťuje. Pomůže vám modlitba. Nezapomeňte očistit také prostor, ve kterém pobýváte. Utřete prach, ukliďte, udělejte očistný rituál, například s pomocí svíček, vonných tyčinek nebo vykuřovadel. Na hadřík, se kterým budete čistit domov, kápněte pár kapek esenciálního oleje CITRON, ten zbaví otírané předměty energetických stop. Je vhodné ho také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch.

PRANOSTIKY

 • Dokud vlaštovička nezašveholí, jara nebude

ZDRAVÍ

Štír působí silně na pohlavní orgány, močový měchýř a močovod. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským a přesličkou teď mohou pomoci při různých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou a dávat pozor, aby neprochladly.

Čaj při impotenci a frigiditě

Smíchejte 2 díly máty a 1 díl saturejky. Lžičku směsi přelijte, nechte louhovat 10 minut, přeceďte a pijte 2 – 3 x denně.

STRAVA

Strava by nyní měla být spíše živá, tepelně neupravovaná, čerstvá. Vhodné je ovoce, zelenina, luštěniny, česnek, ořechy. Na posílení močových cest jsou vhodné brusinky, pijte tedy brusinkový džus nebo jezte sušené brusinky. Dobře vám udělají i borůvkové čaje, ženský čaj a řebříčkový čaj. Jezte hodně vlákniny. Tělo se nyní dobře zbavuje škodlivin a přebytečných tuků, proto provádějte čistící dny. Dobře působí čistící a projímavé přípravky. Doporučujeme produkt Triphala. Pijte minerálky a bylinné čaje na očistu ledvin a močového ústrojí.

KRÁSA

V ubývajícím Měsíci pomáhají kůži detoxikační masáže vhodnými oleji, například santalovým olejem. Provádíme hloubkové čištění pleti, nanášíme pleťové masky a přípravky proti celulitidě. Na vlasy používejte čistící šampony. Tělu nyní prospívá sauna a bylinné koupele.

Vhodné éterické oleje a vůně: santal, santalové dřevo, bergamot, karafiát, orchidej, pačuli, ylang-ylang, levandule, citron

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho, na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Dnes využijte při kouzlení živel Vody. Dnešek je vhodný pro ochranná kouzla, pro milostnou magii, a pro rituály na zbavení se strachu.

Kouzlo na zbavení se milence

DOMÁCNOST

Vyperte prádlo, skvrny půjdou pěkně dolů. Můžete dát pouze poloviční dávku pracího prášku, prádlo přesto bude pěkně vyprané. Také špína z ostatních věcí jde dnes dobře dolů, proto umyjte země, spotřebiče, nábytek a předměty, ze kterých chcete dostat špínu. Umyjte koupelnu, umyvadla a WC, odstraňte vodní kámen. Použijte přírodní čistící přípravek - ocet.

ZAHRADA

Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Zaléváme a hnojíme pokojové rostliny a stálezelené jehličnany. Zazimované rostliny vyneseme na světlo. Štír je ideální pro výsadbu a setí. Rostliny vysazené ve Štíru jsou silné a odolné. Do studeného pařeniště vyséváme salát. Vysejeme zelené hnojení, okrasné trávy a kapradí, také listovou zeleninu a letničky. Sázíme keře a stromy s opadavými listy, které mají volné kořeny. Můžeme přesadit pokojové rostliny. Dnes neprovádíme průklest ovocných stromů a keřů, ani kácení stromů. Nezavařujte, neuskladňujte potraviny, mohly by chytnout plíseň. Omyjte květináče a truhlíky, očistěte skla ve skleníku, založte kompost.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Štír
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 19
 • Východ Měsíce: 22:35 h
 • Západ Měsíce: 06:45 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod, močový měchýř
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc BŘEZEN 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2039x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte