Lunární kalendář 2011 online – STŘEDA 19.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Raka, dnes je v 22:21 h úplněk. Je vhodný den na půst. Nezalévejte květiny, nevěšte prádlo venku. Věnujte se rodině. Snažte se nepodléhat depresím a smutku. 

Energie dne

Dnešek je pod znamením citů. Lidé k sobě mají blíž, mohou však být přecitlivělí. Hlavní slovo má intuice. Ozývá se minulost a různé formy strachů. Vhodný den pro návštěvy rodiny a zvelebování svého obydlí. Láká nás to k vodě, probouzí se romantické sklony. Můžeme pociťovat nervozitu a podrážděnost, jsme dnes snadno ovlivnitelní. Dnes nezahajujte dlouhodobé projekty ani žádné stavby, nepůjčujte peníze.

ÚPLNĚK

Při úplňku se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují a rány více krvácejí. Zvyšuje se kriminalita a sklon k sebevraždám. Rodí se nejvíce dětí. Lidé pociťují neklid, psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce jsou nestabilní. Metabolismus pracuje pomaleji, organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a neobjektivní, muži naopak pozorní a vstřícní a mají  větší zájem o sex. Více o úplňku se dozvíte zde.

RADA pro vás: Neuzavírejte se ve své ulitě smutku a nepodléhejte depresím. Vyhledejte dobrého přítele, kterému se můžete svěřit se svými obavami i touhami.

ÚPLNĚK V RAKU

Úplněk v Raku je naplněn energií rodiny, domova a mateřství. Dnes jsou účinné rituály a modlitby na přivolání těhotenství a nového domova. Také kouzla na přivolání hojnosti budou účinná. Máte šanci dozvědět se něco z rodinné historie a minulých životů. Věštění vám půjde dnes obzvlášť dobře, neboť Rak podporuje intuici a mimosmyslové vnímání.

16. Lunární den

Je dnem rovnováhy, harmonie a spravedlnosti. Za žádnou cenu se nerozčilujte a ani se nenechte „vyvést z rovnováhy“. Snažte se být v klidu. Dnešek má symbol Motýla. Zkuste si o motýlech něco přečíst, snáze tak pochopíte energii tohoto dne a procesy v něm probíhající. Velmi vhod dnes přijdou posilovací cviky a rituální očista. Nedoporučuje se sex. Nejezte houby ani živočišné pokrmy. Sny vám vyzradí vaši touhu po něčem nebo po někom.

PRANOSTIKY

 • Mnoho sněhu v lednu – mnoho hřibů v srpnu

ZDRAVÍ

Síla, která vládne v tento den vnáší do celkového tělesného pocitu lehký neklid. Převládá vliv na hruď. Rak také ovládá játra, proto nechte noční hýření raději na jiný den, aby játra neměla moc práce. Jste-li choulostiví na játra a žlučník, plíce nebo prsa, pak využijte tento den, aby jste pro tyto orgány učinili něco dobrého. Také žaludek může dnes zlobit (říhání, pálení žáhy), proto se doporučuje lehká strava. Jídlo by mělo být pikantnější, avšak ne smažené. Kila jdou nyní snáze nahoru, takže pokrmy volte dietnější. Kdo trpí revmatismem, neměl by dnes větrat polštáře a peřiny na okně nebo na balkoně. Vlhkost by v peří zůstala a vás by provázel celou noc pocit, že na vás táhne. Pro ženy je dnes vhodná jemná masáž prsou a jejich výživný zábal.

STRAVA

Dnes vybírejte pouze lehká jídla. Nejezte maso ani kynuté pečivo. Jídlo by nemělo být smažené. Kila jdou nyní snáze nahoru, takže pokrmy volte dietnější. Dnes je  ideální den na půst nebo detoxikaci. Více se dozvíte v článku o detoxikaci. Vhodné je dopoledne jíst citrusové ovoce a pít ovocné šťávy, odpoledne si dejte syrovou zeleninu či zeleninové šťávy. 16. lunární den je spojený se slezinou. Pijte čaje, které čistí krev, například kopřivový. Vhodný je také čaj heřmánkový.

KRÁSA

V tento den si nenechávejte stříhat vlasy, nedržely by dobře a cuchaly by se. Je-li to možné, vlasy si dnes ani nemyjte.

DOMÁCNOST

Dnes nevětrejte dům ani nenechávejte peřiny větrat venku, dostala by se vám do nich vlhkost. Ani prádlo dnes nesušte venku. Skvrny z prádla půjdou za úplňku lépe odstranit.

ZAHRADA

Dny Raka jsou dny listu s klesající silou. Protože je však dnes úplněk, nezalévejte rostliny, půda by vodu špatně přijímala. Nepříznivý den je pro zavařování potravin, jejich ukládání a skladování. Neprořezávejte dnes stromy ani nic nevysévejte. Je ideální den pro boj proti škůdcům. Rozhoďte hnojivo na trávník.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Rak
 • Fáze Měsíce: úplněk 22:21 h
 • Lunární den: 16
 • Východ Měsíce: 16:19 h
 • Západ Měsíce: 06:37 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: hruď, plíce, žaludek, játra, žlučník
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 2439x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte