Lunární kalendář 2011 online – STŘEDA 15.6.2011

Měsíc putuje ve Střelci, dnes je úplněk a zatmění Měsíce. Pozorujte, co se ve vás děje, nechte se inspirovat svými myšlenkami. Den je proměnlivý a to i v počasí. Je čas zahájit dietu.

ENERGIE DNE

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

15. lunární den

Jeho symbolem je Had. Můžete pocítit svobodu duše i ducha. Máte sklony k různým pokušením, proto pokud chcete být v souladu s energií tohoto dne, praktikujte jakýkoliv druh askeze. Jídlo by mělo být horké a pikantní, k pití se dejte kopřivový čaj - čistí slinivku břišní, která je spojena s 15. lunárním dnem. Vyhněte se zelí, česneku, cibuli, vejcím a jablkům, vedlo by to k podráždění žaludku. Snažte se dnes s nikým nehádat. Dnešní sny vám mohou přinést předpovědi na celý měsíc. Více o lunárním dni..

ÚPLNĚK

Při úplňku se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují a rány více krvácejí. Zvyšuje se kriminalita a sklon k sebevraždám. Rodí se nejvíce dětí. Lidé pociťují neklid, psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce jsou nestabilní. Metabolismus pracuje pomaleji, organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a neobjektivní, muži naopak pozorní a vstřícní a mají větší zájem o sex. Úplněk ve Střelci je dnem, kdy můžete čerpat z nepřeberné nabídky vlastních myšlenek nebo se nechat inspirovat druhými. Neváhejte, dělejte vše, co vás může nadchnout a zažehnout váš vnitřní oheň. Více o úplňku se dozvíte zde..

ZATMĚNÍ MĚSÍCE

Dnes nastává úplné zatmění Měsíce (druhé ze tří za jeden rok). Je viditelné v Austrálii, Japonsku, Asii, Indii, Africe, Evropě a Jižní Americe. Měsíc vyjde cca ve 21 hodin. Jeho kotouč bude v době východu už částečně zakryt stínem Země. Úplné zatmění nastane asi za 20 minut a potrvá zhruba do 23.00 h. Vystoupení ze stínu proběhne po půlnoci. Jedná se o jedno z nejočekávanějších Lunárních zatmění desetiletí, protože Luna bude procházet přímo středem zemského stínu a plná fáze potrvá okolo 100 minut. Rituál při zatmění Měsíce..

PRANOSTIKY

 • Svatý Vít dává trávě pít
 • Svatý Vít když deštěm kropí, na ječmeni škodu tropí
 • Svatý Vít káže síct. Kdo seče za deště, za sucha sklízí
 • Svatý Vít kořen štíp, svatý Prokop kořen podkop, svatý Jakub kořen vykop

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Může se ohlásit ischias, křečové žíly a stehenní části nohou. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Dobře vám udělá masáž, pomůže uvolnit křečovitě stažené svaly. Vyzkoušejte konopnou mast. Netrénovaný turista pocítí brzy po vycházce bolesti ve stehnech. Dnes není vhodné nutit děti k delšímu chození, mohli by jste jim zprotivit turistiku na celý život, ale krátká procházka všem prospěje. Dbejte na teplé oblečení. Provádějte cviky na rovnováhu a držení těla, chůzi po patách a po špičkách, po vnější i vnitřní straně chodidel. Udělejte si masáž nohou, vhodná je střídavá sprcha studenou a teplou vodou a posilovací cviky na nohy, plavání, běh.

STRAVA

Při úplňku nejvíce přibíráme na váze, proto je vhodné udělat si dnes půst nebo odlehčovací den a zahájit dietu. Pijte pouze zeleninové a ovocné šťávy. Začíná III. měsíční fáze, kdo se necítí na půst, měl by mít v jídelníčku dnes živou a čerstvou stravu, jako je zelenina, ovoce, luštěniny, semínka, ořechy a jádra. Nejezte maso a kynuté pečivo. Pijte bylinné čaje. Doporučujeme začít detoxikační kúru Triphala, využijte také slevu na čistou šťávu Aloe Vera v Bio kvalitě.

KRÁSA

Udělá vám dobře sauna, teplé koupele a masáže. Uvolní se ztuhlé klouby. Vyzkoušejte koupelovou sůl s konopím. Běžte na pedikúru a nechte si udělat masáž nohou. Ošetřete nohy vhodným krémem a odpočívejte s nohama nahoře. Dnes se vše dobře vstřebává, prospěje vám celková masáž těla vyživujícími krémy a oleji.

Domácí recepty v péči o nohy
Vhodné éterické oleje a vůně: santal, eukalyptus, vanilka, fialka, rozmarýn, zázvor, jalovec

MAGIE

Při úplňku je vliv čarování obrovský. Přivolává se dobro, láska a nová síla. Střelec je vhodný pro odstranění spirituálních problémů, konfliktů, podlosti a malichernosti. Spojte se se svou Bohyní. Vyberte si kouzlo..

DOMÁCNOST

Vyperte prádlo, skvrny půjdou pěkně dolů. Můžete dát pouze poloviční dávku pracího prášku, prádlo přesto bude pěkně vyprané. Také špína z ostatních věcí jde dnes dobře dolů, proto umyjte země, spotřebiče, nábytek a předměty, ze kterých chcete dostat špínu. Umyjte koupelnu, umyvadla a WC, odstraňte vodní kámen. Použijte přírodní čistící přípravek - ocet.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Úplněk není vhodný pro výsevy a řez. Úspěšný bude boj proti škůdcům žijícím na povrchu země. Přihnojte rostliny.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Střelec
 • Fáze Měsíce: úplněk
 • Lunární den: 15
 • Východ Měsíce: 21:02 SELČ
 • Západ Měsíce: 04:12 SELČ
 • Živel: oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: kyčle, pánev, křížová kost, stehna, žíly
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající
 • LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ČERVEN 2011 najdete zde!

Stáhnout v PDF

Přečteno: 2204x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte