Lunární kalendář 2011 online – SOBOTA.22.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Udělejte si čas na péči o sebe, například ve formě aromatické koupele a výživného vlasového zábalu.

Energie dne

Klíčová slova dnešního dne, ovládaného znamením Panny, jsou: analyzování, rozebírání, soustředění se na detaily, povinnosti, organizace, pořádkumilovnost. Péče o rodinu a o svoje zdraví je dnes v popředí. Půjde vám učení, drobné opravy, činnosti vyžadující detailní přístup a vyřizování korespondence. Dnes dotáhnete věci do konce.

19.lunární den

Má ve znamení Pavouka a jeho klíčovým slovem je OČISTA. Dnes probíhá očista na fyzické i energetické rovině. Můžete pocítit vliv těžké karmy z minulých životů. Snažte se přemýšlet jen o svých záležitostech, nepleťte se do věcí druhých. Zbavte se negativních myšlenek, nenávisti a zloby. Půjde vám to dnes snáz, vaše duše se očišťuje. Pomůže vám modlitba. Nezapomeňte očistit také prostor, ve kterém pobýváte. Utřete prach, ukliďte, udělejte očistný rituál, například s pomocí svíček, vonných tyčinek nebo vykuřovadel. Na hadřík, se kterým budete čistit domov, kápněte pár kapek esenciálního oleje CITRON, ten zbaví otírané předměty energetických stop. Je vhodné ho také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch.

PRANOSTIKY

 • Lednová zima i na peci je znát

ZDRAVÍ

Zvláštní síla znamení Panny se projevuje na trávicím ústrojí. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se zvlášť doporučuje vhodná strava, alespoň by se neměla jíst těžká nebo tučná jídla. Léčivé rostliny nasbírané v Panně působí blahodárně nejen na žaludek, ale také na krev, nervy a slinivku břišní. Především směs bylin na čaj k pročištění krve, například s kopřivami, nasbíraná v Panně, se nemine dobrým účinkem.

STRAVA

Protože Panna ovlivňuje střeva a trávení, dopřejte si jen lehkou stravu, tučným a slaným jídlům se vyhněte. Jezte kořenovou zeleninu, brambory. Stále jsou vhodné dny na zahájení redukční diety. Ve III. lunární fázi konzumujte převážně čerstvou stravu, tepelně neupravovanou. Jezte ovoce, zeleninu, ořechy, semínka, klíčky. Vyhněte se však paprikám, mléčným výrobkům, sladkostem. Pijte čaje z heřmánku, kopřivy, šípků a řebříčku, občas si dejte minerálku.

KRÁSA

Necháte-li si v tento den ostříhat vlasy, zachovají si déle formu a krásu. Udělejte vlasům zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin Hair Plus. Čistící pleťové masky budou dobře působit. Zkuste například masku s minerály z Mrtvého moře.

DOMÁCNOST

Ukliďte a energeticky očistěte svůj domov a místa, kde nejčastěji pobýváte. Na hadřík, se kterým budete čistit domov, kápněte pár kapek esenciálního oleje CITRON, ten zbaví otírané předměty energetických stop. Je vhodné ho také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch. Vykuřte místnosti vonnou tyčinkou.

ZAHRADA

Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou. Jsou to nejlepší dny pro téměř všechny práce na zahradě, na poli a v lese související nějak se sázením, přesazováním a novým vysazováním. Dnes je však přízemí, proto necháme půdu i rostliny odpočívat. Proberte pouze uskladněné ovoce, nahnilé kusy ihned vyřaďte.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Panna
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 19
 • Východ Měsíce: 20:31 h
 • Západ Měsíce: 8:40 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: trávicí orgány, nervy, slezina, slinivka břišní
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1448x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte