Lunární kalendář 2011 online – SOBOTA 29.1.2011

Měsíc putuje ve Střelci a je v ubývající fázi. Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní, proto tyto části těla dnes šetřete, mohly by vás bolet. Pokud nejste trénovaní, nepodnikejte žádné dlouhé procházky.

Energie dne

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

25. lunární den

Den je spojený se symbolem Želvy. Je to den, kdy se v nás probouzejí nadpřirozené schopnosti. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, může přinášet moudrost. Aby jste však získanou moudrost mohli dobře využít, je nutné očistit se na všech úrovních, tedy  na fyzické, mentální a duchovní úrovni. Mentální usazeniny ze sebe dostaneme například dechovým cvičením, fyzické zase čistícími bylinnými preparáty. Pro duchovní očistu použijte modlitbu. Zařiďte si, aby jste mohli být dnes alespoň chvíli pouze sami se sebou. Dnes nepospíchejte, vnímejte vše kolem sebe i v sobě. Rozhodnutí nechte na jiný den.

PRANOSTIKY

 • Jak vysoko v lednu leží sníh, tak vysoko tráva poroste

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Ovlivňuje celkovou pohyblivost člověka. Ischias, žíly a stehenní části nohou se ve dnech Střelce hlásí. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Masáže dělají dobře a uvolňují křečovitě stažené svaly. Nedoporučují se dlouhé tůry, netrénované tělo ucítí ve stehnech už i krátkou horskou tůru. Takže dnes nepřehánět, a když nejste trénovaní, nepodnikejte žádné dlouhé procházky. Když rodiče vezmou děti poprvé na horskou tůru právě ve dnech Střelce a dokonce je možná k chození nutí, mohou jim zkazit radost z horské turistiky na celý život. Šetřete dnes také svůj sluch a uši.

STRAVA

Ve Střelci naše tělo dobře zpracovává bílkoviny, doporučují se tedy luštěninová jídla. Nejezte smažené pokrmy a vynechejte dnes kávu a čokoládu. V tomto týdnu je aktivizováno trávení, proto jezte lehkou stravu, převážně dušenou či vařenou. Dělejte si ovocné čaje.

KRÁSA

Ve IV.fázi Měsíce si nenechávejte stříhat vlasy, více se pak třepí konečky. Unaveným svalů prospěje sauna, masáž, bylinná koupel. Dělejte si zábaly proti celulitidě. K tomu doporučujeme Bahno z Mrtvého moře. Dnes provádějte cviky pro zpevnění svalů na stehnech a na bocích.

DOMÁCNOST

Vyčistěte kamna a trouby, vymeťte krb. Místnosti vykuřte vonnými tyčinkami nebo jinými vykuřovadly. Vhodná je sušená šalvěj, pelyněk a různé pryskyřice.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Jsou velmi příznivé pro sázení a setí všech plodin a rostlin. Úspěšný bude dnes boj proti škůdcům žijícím na povrchu země. Prořezávejte větve, proveďte řez a průklest ovocných stromů. Odstraňte popraskanou kůru na stromech.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Střelec
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Východ Měsíce: 04:14 h
 • Západ Měsíce: 12:13 h
 • Lunární den: 25
 • Živel:  oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: stehna, žíly
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1212x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte