Lunární kalendář 2011 online – PONDĚLÍ 3.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky ani horské túry. Je vhodný den na manikůru a pedikůru.

Energie dne

Daří se v obchodu i v zaměstnání, věci se skvěle organizují a plánují, pravidla se dodržují. Vládne autorita. Vhodný den na pořádání kurzů, seminářů a přednášek. Také pro začátek nových projektů. Emoce dnes stojí stranou, rozum a materialismus je v popředí. Nenechte se zaskočit chladnějším jednáním a kritikou, je tendence k pesimismu.

29. lunární den

Jeho symbolem je Chobotnice. Tento den se pokládá za satanský den, proto si dělejte ochrany před zlem. Nepříjemnosti nejsou dnes žádnou výjimkou, pokládejte je ale za příznivé a přijímejte je s vděkem, neboť znamenají to, že nesloužíte tmě. Mohou se dostavit depresivní stavy. Udělejte si očistný rituál: stoupněte si na 10 minut do nádoby se slanou vodou, teplota vody vám musí být příjemná, spíše chladnější, a představujte si, že vše negativní z vás odchází do vody. Poté vodu vylijte na pozemek za domem s přáním, aby Země přetransformovala negativní energii z vody na Světlo a Lásku.  Doporučujeme dnes vykuřovadlem očistit místnosti, vhodné je kadidlo, pelyněk nebo šalvěj. Kouř vyhání zlo. Očistěte si také jídlo a pití – buď modlitbou, nebo nad ním udělejte kříž či magický kruh. Jezte vědomě, nečtěte u jídla ani se nedívejte na televizi. Nemluvte při jídle o špatných věcech. Dnešní sny mají prorocký význam. Namáhané je dnes tlusté střevo a konečník.

PRANOSTIKY

 • Mokrý leden - prázdné sudy - neurodí se vína
 • Je-li po 2.lednu počasí krásné, přijdou na jaře bouře časně

ZDRAVÍ

V těchto dnech zbytečně nezatěžujte kosti a kolena, mohlo by to mít trvalejší následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské tůry a dlouhé procházky. Chirurgové a ortopedové v horských oblastech velmi dobře vědí, kdy Měsíc prochází Kozorohem. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli trénink přehánět. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého. Dělejte cviky na povzbuzení krevního oběhu - "svíčka", jízda na kole vleže na zádech.. Vhodné jsou masáže hlavy a obličeje.

KRÁSA

Dnes je vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, odstraňování chloupků na těle, vytrhávání obočí. Dnes pomůže péče o problémovou pleť ve formě čištění, masky a zábalu.

STRAVA

Je ovlivňován mozek a cévní soustava. Jezte dostatek ořechů, obsahují vitaminy potřebné pro nervovou soustavu. Připravujte si převážně syrovou stravu. Vyhněte se tučným jídlům a vejcím. Pijte šípkový nebo mátový čaj. Dobře vám udělá také přeslička.

ZAHRADA

Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou. Den je příznivý pro mýcení a odstraňování náletových dřevin. Zlikvidujte nemocné a staré stromy. Pokud je půda zmrzlá, pařezy vyjmete až na jaře. Opravte plot a cestu, založte kompost. Bude úspěšný boj proti  škůdcům žijícím v zemi. Pohnojte pokojové rostliny se slabou tvorbou kořenů.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Kozoroh
 • Fáze: ubývající
 • Lunární den: 29
 • Východ Měsíce: 07:14 h
 • Západ Měsíce: 15:20 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
 • Systém:  krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající

 • Stáhnout v PDF

  Přečteno: 2429x

  Rozbalit všechny příspěvky
  Nový komentář

  Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

  Diskuse je zatím prázdná.

  Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte