Lunární kalendář 2011 online – PONDĚLÍ 21.2.2011

Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř, udržujte proto ledviny v teple. Neřešte dnes zásadní věci.

Energie dne

Je čas na nová přátelství a vztahy, vládne upřímnost, estetika a kultivovanost. Reakce jsou citlivější. Je těžké být objektivní, ve vzduchu je cítit netrpělivost. Udělejte si čas na sebe, uvolněte se.. Dnes nic zásadního neřešte, počkejte na vhodnější den. Můžete pocítit radost z krásy.

20. lunární den

Jeho symbolem je Orel a je dnem proměny, říká se mu také Kruh života. Sbíhají se do něj všechny energetické svazky. Probíhá duchovní přerod, dnes můžete nahlédnout do zákonů Vesmíru. Pokud si moc nedůvěřujete, raději v ničem neriskujte a nezačínejte nic nového, mohlo by se vám to vymknout z rukou. Věci se budou řešit jakoby samy od sebe. Je dobré věnovat se rodině a hospodaření. Dnes není vhodný den pro jakoukoliv samoléčbu, ani léčbu přes senzibily. Měla by nejasný výsledek, raději tedy neriskujte.

PRANOSTIKY

 • V únoru sníh a leh, v létě nanesou včely med

ZDRAVÍ

Ve dnech Vah můžeme cítit především kyčle, boky, močový měchýř a ledviny. V těchto dnech je snadné dostat zánět močového měchýře a ledvin. Dbejte na to, abyste tyto oblasti drželi v teple. Sezení na kamenech nebo vlhké trávě je právě teď to nejhorší. Dobré je odpoledne mezi 15. a 17. hodinou hodně pít, aby se měchýř a ledviny dobře protáhly. Pomáhá i gymnastika zaměřená na kyčelní oblast. Také bychom měli něco udělat pro čištění krve. Vhodné je pít bylinné čaje na čištění ledvin. Sportujte, běhejte, cvičte cviky na nohy.

STRAVA

Vhodná zelenina pro dnešní den je brokolice, růžičková kapusta, květák. V jídelníčku by mělo být hodně živé, čerstvé, nevařené stravy. Jezte semínka a ořechy, dělejte si saláty z čerstvé zeleniny. Dobře vám udělá kysané zelí a česnek. Trávení probíhá dobře, proto si můžete dopřát i těžší jídla.  Pijte čaje na čištění krve, třeba kopřivový a čaje na posílení ledvin. Doporučujeme chuťově příjemný Jančův ledvinový čaj a čaj z Celíku zlatobýlu. Vhodný je také čaj z přesličky, řebříčku a ženský čaj. Ve dnech Vah omezte solení, mléko a sladkosti.

Čaj na očistu ledvin

200 g řebříčku, 200 g truskavce, 200 g šípku, 150 g jitrocele, 100 g fenyklu, 150 g třezalky, 150 g máty, 100 g přesličky, 70 g heřmánku

Přelijeme 1 lžíci této směsi 1/4 l vroucí vody. Čaj pijeme ráno a večer 1 h před jídlem.

KRÁSA

Dopřejme si péči o pleť, zkrášlující koupele, úpravu vlasů, manikuru, pedikuru. Udělejte si pleťovou masku a zábal na celulitidu.

Vhodné éterické oleje a vůně:růžový olej, pižmo

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho,  na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Dnes využijte živel Vzduch.

DOMÁCNOST

Váhy jsou vhodné pro větrání bytu, sklepa, vyvětrání peřin  a matrací venku. Provádějte drobné opravy, domácí práce a nákupy. Můžete vymalovat byt, barvy budou dobře schnout. Zkrášlujte svůj příbytek, dnes máte velmi dobré estetické cítění.

ZAHRADA

Dny Vah jsou dny květu s ubývající silou. Je to neutrální znamení, skoro pro žádnou práci na zahradě není tento den zvlášť nepříznivý ani zvlášť příznivý. Udělejte si pořádek v nářadí, nabruste pilky a nože. Nachystejte si na jaro plánek výsadby. Můžete zastřihnout okrasné dřeviny, živé ploty z opadavých listáčů a muškáty. Vysejte pod sklo semena brokolice a květáku, lichořeřišnici, hvozdík. Do tepla na světlo vysejte letničky. Odstraňte popraskanou borku z kmenů ovocných stromů, sídlí pod ní v zimě nejrůznější škůdci. Tuto kůru spalte. Škůdce odstraňte také z pokojových rostlin, při ubývajícím Měsíci vám to dobře půjde. Ze stromů odstraňte všechny scvrklé plody, které na nich na podzim zůstaly a suché listy. Zkontrolujte úrodu, pokud nemrzne, vyvětrejte sklep.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Váhy
 • Fáze Měsíce: ubýající
 • Lunární den: 20
 • Východ Měsíce: 22:18 h
 • Západ Měsíce: 7:52 h
 • Živel: vzduch
 • Kvalita dne: vzdušný, světlý
 • Živná kvalita: tuk
 • Ovlivňuje orgány: kyčle, ledviny, měchýř
 • Systém: systém žláz
 • Část rostliny: květ
 • Síla: klesající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1640x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte