Lunární kalendář 2011 online – PÁTEK 7.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nepřetěžujte dnes tyto části těla dlouhým chozením nebo stáním, raději se nechte svézt. Vhodný den pro návštěvu rodiny a přátel.

Energie dne

Dnes se vládne vzdušná energie Vodnáře, je čas nových nápadů a plánů. Přitahuje nás vše tajemné a zvláštní, projevuje se vztah k umění. V partnerských vztazích máme spíše citový odstup, ale soucítíme s potřebnými, kterým máme tendenci pomáhat. Zajímá nás, co se děje kolem, i to, jak se věci budou vyvíjet do budoucna.

4. lunární den

Jeho symbolem je Strom poznání. Věnujte se sebepoznávání a duchovním záležitostem. Vycházka s rodinou do přírody vám udělá dobře na duši. Dnes se odděluje dobro od zla. Analyzujte a srovnávejte, co je dobré a co špatné, můžete rozvázat i složité karmické uzly a získat andělskou ochranu. Netrhejte květiny ani nekácejte stromy. Upečte chleba, je to symbol dobra, který lidi sjednocuje. Dbejte při zadělávání těsta na to, aby jste měli čisté myšlenky, můžete třeba zpívat mantru nebo si říkat modlitbu. Dnešní sny nám přinášejí důležité vzkazy. Bolesti šíje, krku a hrdla jsou příznakem astrálního znečištění.

PRANOSTIKY

 • Je-li teplo v lednu, sahá bída ke dnu

ZDRAVÍ

Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Objevují se záněty žil. Kdo má sklon ke křečovým žilám, měl by se v těchto dnech vyhnout delšímu stání, obyčejná procházka po městě se může ve Vodnáři stát zlým snem. Nohy si během dne pokládejte nahoru a potírejte lýtka vhodnou mastí proti křečovým žilám. Unaveným nohám udělá dobře sprchování střídavě studenou a teplou vodou a masáže ve směru od kotníků nahoru. V tyto dny by se neměly provádět operace křečových žil.

STRAVA

Jezte převážně syrovou stravu. Konzumujte semena a ořechy. Popíjejte čaje z máty a šípků a ovocné čaje. Velmi chutný je "pečený čaj" z ovoce. Nepijte dnes mléko.

DOMÁCNOST

V domě vyvětráme, můžeme provést i větší úklid.

ZAHRADA

Dny Vodnáře jsou dny květu se stoupající silou. Nejsou to však příliš vhodné dny pro práce na zahradě, je dobré omezit se na nejnutnější. Vodnář je na zahradě, na poli a v lese spíš neplodným znamením. Nemusíte-li, tak dnes žádné rostliny nezalévejte. Můžete alespoň opravit plot. Určitě dnes nepřesazujte žádné pokojové rostliny, špatně by zakořenily. Setřeste sníh z větví jehličnanů a stálezelených dřevin. Vyvětrejte sklepy – pokud nemrzne. Obnovte nastýlku růžím a choulostivým rostlinám. Větvemi odstrojeného vánočního stromečku přikryjte jahody a jiné kyselomilné rostliny.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Vodnář
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 4
 • Východ Měsíce: 9.14 h
 • Západ Měsíce: 19.56 h
 • Živel: vzduch
 • Kvalita dne: vzdušný, světlý
 • Živná kvalita: tuk
 • Ovlivňuje orgány: lýtka, žíly, kotníky
 • Systém: systém žláz
 • Část rostliny: květ
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1854x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte