Lunární kalendář 2011 online – NEDĚLE 6.2.2011

Měsíc prochází znamením Ryb a je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Vyhněte se dnes alkoholu, věnujte se umělecké tvorbě, odpočívejte, meditujte..

Energie dne

Fantazie pracuje na plné obrátky, jsme přitahování fantastičnem a mystikou. Rozum předává vládu emocím, vnitřní svět je barvitější než povrch. Čas k meditaci a ponoření se do sebe. Ke slovu se dnes také dostává romantika. Jsme pohostinní, umíme vytvořit klidnou a příjemnou atmosféru, ideálně ve spojení s hudbou a vodou. Praktické věci odložte na jiný den, dnes vládne tvořivý duch, proto zpívejte, malujte, tvořte!

5. lunární den

Jeho symbolem je Jednorožec. Vyznačuje vztahem jídlu. Pozorujte dnes, které potraviny vám dělají dobře, které vás lákají a na co máte chuť. Z potravy můžete získat velké zásoby energie, a to i přesto, že nesníte mnoho jídla. Za ideální stravu 5.lunárního dne je považováno mléko a tvaroh. Naopak se nedoporučuje mrtvá strava, jako je maso a také nic, co dává život, jako jsou např.semínka a ořechy. Vyhněte se houbám a kysanému zelí. Jezte pomalu a jídlo dlouho žvýkejte. Den je vhodný pro změny v životě, jak vnější, tak vnitřní. Procházka vám udělá dobře. Dnes také přichází očištění skrze slzy. Nestyďte se vyplakat. Je užitečné poznat pravou příčinu slz a s ní pak pracovat. Je také vhodný den pro práci s bylinkami a na cestování.Jezte jen jídla, která jsou vám prospěšná a dělají vám dobře, jinak se mohou objevit křeče v žaludky a problémy s trávícím ústrojím

PRANOSTIKY

 • Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky

ZDRAVÍ

Ryby mají vliv na chodidla, chůzi a lymfatický systém. Zvláštností dnů Ryb je, že všechno, co se do těla v tyto dny přijme – od alkoholu a nikotinu po kávu a léky – působí mnohem intenzivněji než v jiných dnech, zvláště v přibývajícím měsíci. Závislosti vznikají rychleji než v jiných dnech. Možná je to tím, že všechny vnitřní orgány jsou meridiánovými drahami spojeny s chodidly, a proto ve dnech Ryb reagují zvlášť citlivě. Nohy jsou velmi důležitou a citlivou částí těla. Když je nemocná noha, je nemocný celý člověk. Každá část těla se odráží v reflexních zónách nohou a může být ovlivněna masážemi reflexních zón na ploskách nohou. Palci tlačíme na jednotlivá místa asi 1 minutu, tlak postupně zvyšujeme. Kroutíme a povytáhneme také všechny prsty u nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit křeč či napětí v těle a pomáhají odvádět škodliviny z těla. Chodidlům udělá dobře také koupel s mořskou solí. Nohy dnes udržujte v teple.

 • Jogurtový zábal na nohy

1 bílý smetanový jogurt rozšleháme se 3 lžičkami silného mátového čaje a touto kaší potřeme nohy od kotníků až po prsty, i paty a chodidla. Každou nohu zabalíme do froté ručníku a nohy položíme na 30 minut nahoru.

STRAVA

Již od prvního dne po úplňku začíná váš organismus růst a potřebuje energii. Pociťujeme větší hlad a chuť k jídlu. Hubne se pomaleji, proto si hlídejte kalorie. Konzumujte převážně čerstvou stravu. Jezte dostatek listové zeleniny, do jídel přidávejte česnek. Konzumujte luštěniny. Určitě se dnes vyhněte alkoholu! V tyto dny je ovlivňována centrální nervová soustava, proto konzumujte ořechy, mandle a slunečnicová semínka, která obsahují vitamín E, hořčík, zinek a vitaminy skupiny B. Ty jsou potřebné pro nervový systém. Pijte bylinné čaje, vhodné jsou z meduňky, třezalky a měsíčku. Z ájurvédských čajů doporučujeme Tulsi Brahmi.

KRÁSA

Udělejte si koupel s koupelovou solí nebo bylinkami. Dnešek je nejméně vhodným dnem pro stříhání vlasů, často se pak tvoří lupy. Také s mytím spíše počkejte na vhodnější den. Vyhněte se stříhání a upravování zarostlých nehtů, stále by dorůstaly špatně. Udělejte si koupel a masáž chodidel. Pečujte nejen o tělo, ale také o svoji duši – pusťte si relaxační hudbu, čtěte, odpočívejte, meditujte, nechte se hýčkat..

Vhodné éterické oleje a vůně: máta, pryskyřice, olibanum

DOMÁCNOST

Dnes se domácím pracím vyhněte, doporučuje se odpočívat fyzicky i psychicky.

MAGIE

Doporučují se očisťující rituály a studování ezoteriky. V přibývající Měsíci se provádějí rituály a kouzla na přivolání či podpoření čehokoliv (lásky, zaměstnání, sebejistoty, majetku, moudrosti, plodnosti, zdraví, štěstí..)

ZAHRADA

Dny Ryb jsou dny listu se stoupající silou. Zalijte pokojové a uskladněné balkónové rostliny a trvalky. Jestliže nemrzne, zavlažte jehličnany a stálezelené dřeviny. Podívejte se také do květináčů pokojových rostlin. Je-li v nich hlína vyschlá – mírně ji zavlažte. Sestřihněte zbytky okrasných travin. Zkontrolujte zahradní jezírko, zda mají ryby přístup ke vzduchu. Pokud ne, udělejte jim v ledu otvor. Můžete již vysévat listovou zeleninu a letničky na parapet a pod fólii.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Ryby
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 5
 • Východ Měsíce: 8:14  h
 • Západ Měsíce: 21:02 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: nohy, prsty u nohou
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: stoupající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1315x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte