Lunární kalendář 2011 online – NEDĚLE 23.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Udělejte si čas na péči o sebe, běžte do sauny. Vhodný den na zahradnické práce.

Energie dne

Klíčová slova dnešního dne, ovládaného znamením Panny, jsou: analyzování, rozebírání, soustředění se na detaily, povinnosti, organizace, pořádkumilovnost. Péče o rodinu a o svoje zdraví je dnes v popředí. Půjde vám učení, drobné opravy, činnosti vyžadující detailní přístup a vyřizování korespondence. Dnes dotáhnete věci do konce.

20.lunární den

Jeho symbolem je Orel a je dnem proměny, říká se mu také Kruh života. Sbíhají se do něj všechny energetické svazky. Probíhá duchovní přerod, dnes můžete nahlédnout do zákonů Vesmíru. Pokud si moc nedůvěřujete, raději v ničem neriskujte a nezačínejte nic nového, mohlo by se vám to vymknout z rukou. Věci se budou řešit jakoby samy od sebe. Je dobré věnovat se rodině a hospodaření. Dnes není vhodný den pro jakoukoliv samoléčbu, ani léčbu přes senzibily. Měla by nejasný výsledek, raději tedy neriskujte.

PRANOSTIKY

 • Lednový déšť z pecnu odkrajuje

ZDRAVÍ

Zvláštní síla znamení Panny se projevuje na trávicím ústrojí. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se zvlášť doporučuje vhodná strava, alespoň by se neměla jíst těžká nebo tučná jídla. Léčivé rostliny nasbírané v Panně působí blahodárně nejen na žaludek, ale také na krev, nervy a slinivku břišní. Především směs bylin na čaj k pročištění krve, například s kopřivami, nasbíraná v Panně, se nemine dobrým účinkem.

STRAVA

Protože Panna ovlivňuje střeva a trávení, dopřejte si jen lehkou stravu, tučným a slaným jídlům se vyhněte. Jezte kořenovou zeleninu, brambory. Stále jsou vhodné dny na zahájení redukční diety. Ve III. lunární fázi konzumujte převážně čerstvou stravu, tepelně neupravovanou. Jezte ovoce, zeleninu, ořechy, semínka, klíčky. Vyhněte se však paprikám, mléčným výrobkům, sladkostem. Pijte čaje z heřmánku, kopřiv, šípků a řebříčku, občas si dejte minerálku.

KRÁSA

Necháte-li si v tento den ostříhat vlasy, zachovají si déle formu a krásu. Udělejte vlasům zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin Hair Plus. Vyčistěte pleť a naneste na ni čistící masku. Sauna vám dnes udělá dobře.

DOMÁCNOST

Ukliďte a energeticky očistěte svůj domov a místa, kde nejčastěji pobýváte. Na hadřík, se kterým budete čistit domov, kápněte pár kapek esenciálního oleje CITRON, ten zbaví otírané předměty energetických stop. Je vhodné ho také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch. Vykuřte místnosti vonnou tyčinkou.

ZAHRADA

Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou. Jsou to nejlepší dny pro téměř všechny práce na zahradě, na poli a v lese související nějak se sázením, přesazováním a novým vysazováním. Nevysazujte však listové saláty. Ideální den na výsev kořenové zeleniny. Proberte uskladněné ovoce, nahnilé kusy ihned vyřaďte. Podívejte se také na zazimované rostliny a nemocné či poškozené hlízy odstraňte. Proveďte opravy zahradnického náčiní, opravte plot. Obalte stromky jako ochranu před zvěří.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Panna
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 20
 • Východ Měsíce: 21:53 h
 • Západ Měsíce: 9:02 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: trávicí orgány, nervy, slezina, slinivka břišní
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 2560x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte