Lunární kalendář 2011 online – ČTVRTEK 6.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nepřetěžujte dnes tyto části těla dlouhým chozením nebo stáním, raději se nechte svézt. Vhodný den pro návštěvu rodiny a přátel.

Energie dne

Dnes se vládne vzdušná energie Vodnáře, je čas nových nápadů a plánů. Přitahuje nás vše tajemné a zvláštní, projevuje se vztah k umění. V partnerských vztazích máme spíše citový odstup, ale soucítíme s potřebnými, kterým máme tendenci pomáhat. Zajímá nás, co se děje kolem, i to, jak se věci budou vyvíjet do budoucna.

3. lunární den

Jeho symbolem je Leopard. Vhodný den pro fyzickou aktivitu, proto sportujte a hýbejte se. Nevzdávejte se, buďte vytrvalí. Dnes se očišťuje astrální energie. V kloubech máme energetická centra jako brány k astrálnímu tělu, mněte si proto prsty, kružte rameny, rozpohybujte klouby. V astrálním těle se odrážejí také naše emoce, proto se je snažte mít pod kontrolou. Spoléhejte se dnes hlavně na sebe, nenechte se vyprovokovat, nerozčilujte se, sbírejte psychickou energii.Tento den se vztahuje k zátylku a k hlavě. Pokud vás tato místa bolí, věnujte pozornost očistě organismu, např. ve formě detoxikační kúry.

PRANOSTIKY

 • Když roste tráva v lednu, roste špatně v červnu

ZDRAVÍ

Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Objevují se  záněty žil. Kdo má sklon ke křečovým žilám, měl by se v těchto dnech vyhnout delšímu stání, obyčejná procházka po městě se může ve Vodnáři stát zlým snem. Nohy si během dne  pokládejte nahoru a potírejte lýtka vhodnou mastí proti křečovým žilám. Unaveným nohám udělá dobře sprchování střídavě studenou a teplou vodou a masáže ve směru od kotníků nahoru. V tyto dny by se neměly provádět operace křečových žil.

STRAVA

Konzumujte semena a ořechy. Popíjejte čaje z heřmánku, meduňky, třezalky a lipových květů. Nepijte dnes alkohol.

DOMÁCNOST

V domě vyvětráme, můžeme provést i větší úklid.

ZAHRADA

Dny Vodnáře jsou dny květu se stoupající silou. Nejsou to však příliš vhodné dny pro práce na zahradě, je dobré omezit se na nejnutnější. Vodnář je na zahradě, na poli a v lese spíš neplodným znamením. Nemusíte-li, tak dnes žádné rostliny nezalévejte. Můžete alespoň opravit plot. Určitě dnes nepřesazujte žádné pokojové rostliny, špatně by zakořenily. Setřeste sníh z větví jehličnanů a stálezelených dřevin. Vyvětrejte sklepy - pokud nemrzne. Obnovte nastýlku růžím a choulostivým rostlinám. Větvemi odstrojeného vánočního stromečku  přikryjte jahody a jiné kyselomilné rostliny.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Vodnář
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 3
 • Východ Měsíce: 8:53 h
 • Západ Měsíce: 18:47 h
 • Živel: vzduch
 • Kvalita dne: vzdušný, světlý
 • Živná kvalita: tuk
 • Ovlivňuje orgány: lýtka, žíly, kotníky
 • Systém: systém žláz
 • Část rostliny: květ
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1950x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte