Kruhy pod očima se mohou vyskytnout v důsledku nevyspání i rozvíjející se nemoci!

Kruhy pod očima a babské rady, které s nimi mohou zatočit!

Kruhy pod očima spatřil ráno v zrcadle (alespoň jednou za život) téměř každý člověk. Nejčastěji se tedy vyskytnou po probdělé noci a při značné únavě. Svůj díl má na tom všem samozřejmě i stres, dlouhé namáhání zraku u počítače, okolní prostředí i zdravotní stav.

Jedno je jisté, kruhy pod očima jsou na první pohled vidět a mohou upozorňovat na nějaký tělesný problém. Podstatné tedy je, zamyslet se nad tím, jaká může být jejich konkrétní příčina. Pokud se jedná pouze o jednorázové nevyspání, není třeba se obávat. Avšak v případě, že projev přetrvává a přidají se i další obtíže, je nutné zbystřit a navštívit lékaře.

Kruhy pod očima a jejich nejčastější příčiny

Jak již bylo zmíněno, kruhy pod očima může způsobovat široké spektrum faktorů. Pojďme si tedy vyjmenovat některé z nich:

Čtěte také:

Jak vybrat kvalitní sluneční brýle? Volit můžete podle mnoha parametrů

  • Kruhy pod očima vzniklé v souvislosti s probdělou nocí: zná to téměř každý, špatně a málo se vyspíte a ráno jste velmi unavení. Při pohledu do zrcadla se děsíte. Tmavé rýhy pod očima hovoří samy za sebe. V tomto případě stačí, abyste se další noc vyspali lépe a hlavně déle. Pleť i oči tak lépe zregenerují.

  • Kruhy pod očima vzniklé v souvislosti se stresem: celkově unavený vzhled můžete mít i tehdy, pokud se od rána do večera nezastavíte a je na vás nakládáno více než obvykle. Odpočiňte si a budete se cítit hned lépe (a ostatně i vypadat).

  • Kruhy pod očima vzniklé v souvislosti s nemocí: pakliže tmavé rýhy pod očima přetrvávají několik týdnů i přes vyspání, měli byste zpozornět. Může se jednat o zdravotní problém. Vyloučit by se měla jaterní onemocnění, anémie, nemoci štítné žlázy anebo i problémy se žlučníkem. Někteří lidé dokonce tvrdí, že mívali dlouhodobé kruhy pod očima těsně před tím, než jim diagnostikovali onkologické onemocnění. Nepodceňujte tedy situaci a nechte se pro jistotu vyšetřit.

  • Kruhy pod očima v souvislosti s alergií: alergici ví, o čem je řeč. Bez kapesníku se nehnou ani na krok zejména na jaře. I to tedy může způsobit tmavé kruhy pod očima.

A v jakých dalších případech se mohou objevit kruhy pod očima? Například v těchto: při dehydrataci, po dlouhém opalování na sluníčku, po značné konzumaci alkoholických nápojů, při absenci vitamínů v potravě, při nadměrném solení pokrmů anebo v souvislosti s genetickými předpoklady.

Kruhy pod očima a jejich řešení pomocí kosmetických produktů

Když v zrcadle spatří zejména dámy kruhy pod očima, budou mít zcela určitě touhu, se jich co nejdříve zbavit. Sáhnout tak mohou třeba po speciálních kosmetických produktech z lékárny. K dostání jsou například zklidňující krémy, které jsou přímo určené na „pytle pod očima“. Některé salony taktéž doporučují maskující a rozjasňující gely a séra, která s kruhy pod očima skvěle zatočí. Stačí se tedy jen porozhlédnout po nejvhodnějším produktu. Je jich skutečně požehnaně.

Na kruhy pod očima a otoky zaberou v některých případech i speciální chladící obklady.

Kruhy pod očima a babské rady

Nechce se vám utrácet za produkty v lékárně, ale přesto byste potřebovali kruhy pod očima „vyzmizíkovat“? Potom vsaďte na osvědčené babské rady. Jako první se naskýtá ledový obklad, který je vskutku finančně nenáročný. Na víčka i pod oči přikládejte kostku ledu zabalenou v bavlněné utěrce a sáčku. Efektivní mohou být i kryosáčky anebo vylouhované čajové pytlíky z bylinkového čaje zchlazené v mrazáku. Výtečným pomocníkem se stanou i oblíbené salátové okurky. Plátky přikládejte na unavené oči i pod ně a nechte několik minut působit. Obdobně působí i plátky syrových brambor.

Kruhy pod očima nemusíte řešit! Stačí dodržovat jen několik základních kroků

A jak si počínat, abyste kruhy pod očima nemuseli řešit vůbec? Stačí se držet několika kroků. Za prvé zařaďte do svého jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny, doplníte tak potřebné vitamíny. Za druhé spěte dostatečně dlouho a kvalitně. Uzpůsobte k tomu svou ložnici. Za třetí nezapomeňte ani na pitný režim (měli byste vypít alespoň 2 litry tekutin/den). Za čtvrté omezte solení i konzumaci alkoholu. A za páté – dopřejte svým očím náležitý odpočinek, tudíž nepobývejte u počítače déle, než je nutné. Raději vyrazte s rodinou do blahodárné zeleně!

Autor článku: Iveta Berezkinová

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PONDĚLÍ 18. 10. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
ÚTERÝ 19. 10. 2021
beran
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté…
více o tomto dni
STŘEDA 20. 10. 2021
beran
Měsíc putuje ve znamení Berana, dnes je úplněk. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Pokud trpíte na migrény, pijte…
více o tomto dni
ČTVRTEK 21. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PÁTEK 22. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 23. 10. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
NEDĚLE 24. 10. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Pálení žáhy a babské rady, které mohou nepříjemným potížím ulevit

Pálení žáhy je nepříjemný pocit, který zažil snad každý, kdo někdy holdoval těžkému pokrmu. Vzniká nejčastěji po konzumaci jídel s vyšším obsahem tuků, kořenících přípravků anebo kyselých surovin. Nezřídka kdy ...

Už jsem pod čepcem...

Počítám to, a je to přesně deset dní, co jsem pod čepcem neboli už jsem provdána. A jsem provdána za muže nejlepšího, nejúžasnějšího, božského. Prostě je to moje životní láska a věřím, že je to na furt. No a taky se hlásim vám všem, že jsem...přežila!