img

Detox organismu vlije novou energii do žil. Jaké metody používaly naše babičky?

Detox organismu je vhodné podstoupit, pokud se cítíte dlouhodobě unavení, jste často nemocní a máte oslabenou imunitu. V rámci detoxikace se zbavíte všech toxinů, které se za dlouhá léta ve vašem organismu hromadily. Své vlivy nemá jen jídelníček, ale také to, zda kouříte nebo v jakém prostředí žijete. Inspirujte se babskými radami, díky nimž budete jako znovuzrození.

I naše babičky znaly detox organismu. Pravdou je, že ho pojímaly po svém, ale celá řada jejich rad se zachovala do dnešních dob. A rozhodně nejsou od věci. Vyzkoušejte některé z nich a očistěte se od škodlivých látek. V mnoha případech vám postačí běžné dostupné suroviny.

Detox organismu pomocí bramborového odvaru

Možná vám nebude znít detox organismu pomocí bramborového odvaru zprvu vábně, ale babičky jej používaly v dávných dobách poměrně často. Na jeho zhotovení není nic složitého. Potřebujete pouze půl kilogramu brambor, čtvrtku čerstvého celeru a litr a půl čisté vody. Do hrnce si nalijte vodu a vložte do ní kartáčkem vydrhnuté brambory a čtvrtku loupaného celeru. Doba varu se odhaduje asi na půl hodiny. Poté odvar sceďte a popíjejte během dne. Vhodné je konzumovat ho alespoň dva až tři dny po sobě a držet dietu (můžete jíst pouze vařené brambory). Na každý den si připravte čerstvou dávku.

Čtěte také:

Jarní očista alias detoxikace: Čím ji podpořit?

Detox organismu pomocí léčivé kopřivy a pampelišky

Roste vám na zahradě kopřiva? Potom ji nejlépe zjara natrhejte a nechte důkladně vysušit. Z kopřivových lístků připravíte perfektní očistný čaj. Kromě jiného nastartujete i svůj metabolismus a bude se vám lépe hubnout, pakliže to máte v plánu. Kopřiva je skvělá nejen na detox organismu, ale i na jeho odvodnění. Proto se s oblibou používala a stále používá při problémech s močovým ústrojím. Dalším poměrně nechtěným plevelem na zahrádkách je pampeliška. Přitom její květy, listy i kořeny lze upotřebit v lidovém léčitelství. Připravit z ní můžete chutný med. Mladé pampeliškové listy se zas budou hodit do salátu s oblíbenou zeleninou.

Ostropestřec je ideální volbou, pokud chcete učinit detox.

Detox organismu podpoří zdraví vašich jater. Zkuste účinný ostropestřec

Ještě chvíli zůstaňme u rostlin. Velmi známou a snad nejoblíbenější bylinkou na detox organismu v dobách dávných i nynějších je ostropestřec mariánský. Jeho účinky při odstraňování toxinů jsou nedozírné. Ozdraví vaše játra a také podpoří imunitu. Vhodný je i pro ty, kteří se snaží zhubnout. Připravujte si z něj například chutné odvary a čaje. Nevhodná je tato bylina pro gravidní ženy, nebo lidi, kteří se léčí s hypertenzí.

Detox organismu z komerčního pohledu

Detox organismu se stal mezi lidmi hitem. Detoxikovat chtějí všichni, hlavně aby to bylo účinné. Na základě toho se vynořují na trhu nejrůznější společnosti, které nabízí zázračné doplňky stravy ve formě tabletek, které vás zbaví škodlivých látek v těle. Ovšem ne všechny jsou skutečně efektivní a jedná se jen o komerční zneužití věci. Proto sázejte raději na bylinné směsi, díky kterým si snadno připravíte očistné čaje. Také nezapomeňte na to, že do značné míry své zdraví ovlivňujete životním stylem. Jezte ideálně jídla výživově hodnotná, která obsahují vitamíny a minerály. Vhodné je tedy zařadit do jídelníčku více zeleniny a ovoce. Kromě jiného je prospěšný i pravidelný pohyb

Detox organismu a vhodné načasování

Na závěr si řekněme, kdy je vhodné detox organismu provádět. Prakticky k němu můžete přistoupit kdykoliv v roce. Ovšem nejvhodnějším období je počátek jara, kdy se i samotná příroda probouzí do života po dlouhé zimě. Očistu organismu nepojímejte jako něco drastického. Rozhodně nedržte několikadenní hladovky, které s detoxikací nemají nic společného. Během detoxikační kúry pijte dostatek tekutin (zeleninové šťávy, vodu, neslazené čaje). Rovněž pobývejte na čerstvém vzduchu a relaxujte. V případě, že si nejste jistí tím, jaké účinky mohou mít bylinky a jiné alternativní metody detoxu na vaše zdraví, poraďte se s lékařem.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Blogeři

Na sídlišti nám to mečí

Od tý doby, co chodim v pravidelnejch intervalech ven se psem, vnímám čím dál víc maličkosti kolem nás. Sídliště teda máme ultra hnusný, samý vodpadky všude, lidi jsou prasata... Člověk aby měl voči i na prdeli, aby mu hafik nesežral nějakej hegeš... Je to smutný, že si člověk po sobě neni schopen uklidit. Jak by to bylo krásný všude, kdyby bylo uklizeno. Nikde žádnej igeliťák, zbytky jídla a lejna zvířat.