Léčivé účinky soli a bahna z Mrtvého moře vás překvapí. Patří mezi ně úleva od bolesti kloubů, regenerace buněk pokožky a podpůrně léčebný účinek při kožních problémech

PR článek

sulSůl z mrtvého moře

Mrtvé moře navzdory svému názvu není mořem jako takovým, ale nazývá se tak bezodtokové slané jezero nacházející se mezi Izraelem a Jordánskem. Svou polohou 420 metrů pod hladinou světového oceánu je nejníže položeným jezerem na světě. A připisuje si ještě jedno prvenství. Jedná o nejslanější vodní plochu na světě.

Hovoříme o vodní mase s největším podílem rozpuštěných minerálů na jednotku objemu. Podle mnohých zdrojů obsahuje až 30 % minerálů. Není divu, že se Mrtvé moře postupně stalo zdrojem solí a bahna s unikátními léčebnými účinky.

Sůl z Mrtvého moře má unikátní složení minerálů

V čem však tato jedinečnost spočívá? Tajemství se ukrývá ve skladbě solí. Obsah a složení minerálů z Mrtvého moře je v porovnání s ostatními značně odlišný. V soli z ostatních moří či dokonce soli kuchyňské totiž převažuje především chlorid sodný.

Naopak složení soli z Mrtvého moře je typické vysokým obsahem hned několika minerálů, a to hlavně solí hořčíku, draslíku a vápníku. Díky zmíněným látkám je sůl z Mrtvého moře ideální k léčebným a kosmetickým účelům. Obzvláště oceníte její jedinečné vlastnosti, které usnadní ošetření a udržování pokožky a přispějí k jejímu celkovému zlepšení. Přírodní minerální sůl pomůže také při léčbě lupénky a mnoha dalších kožních problémů. Na český trh dováží kvalitní produkty z Mrtvého moře firma SAHARA BEA Corporation, která zákazníkům nabízí jak prvotřídní minerální soli, tak minerální bahno.

bahnoBahno z mrtvého moře

Přírodní minerální bahno z Mrtvého moře přispívá k regeneraci buněk pokožky

Blahodárné účinky poskytuje i přírodní minerální bahno z Mrtvého moře, které také zaujme specifickým složením. Kromě solí hořčíku, draslíku a chloridu vápenatého obsahuje množství stopových prvků prospěšných pro lidský organismus. Aplikováním přírodního minerálního bahna z Mrtvého moře podpoříte regeneraci buněk pokožky, kterou zároveň pročistíte a zbavíte nežádoucích látek a odumřelých buněk.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1453x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Dobrý den, má sůl z Mrtvého moře účinky na akné?


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte