Kolagenárium neboli kolagenové solárium: jak omladit pleť pomocí speciálního světla?

Naše pleť začíná stárnout poměrně brzy. Již od 25 let začíná klesat tvorba kolagenu, který zajišťuje pevnost pokožky. Začínají se tvořit první vrásky, nejdříve kolem očí, později i jinde na obličeji a krku. Pleť s přibývajícím věkem ochabuje a ztrátí svěží vzhled. Kromě estetických zákroků existuje možnost ovlivnit tento proces i jinak. A sice vyzkoušet kolagenárium.

Nerozpustná bílkovina kolagen se považuje za jeden z takzvaných elixírů mládí. Není divu. Pleť napíná, podílí se na hospodaření s vlhkostí v pokožce a celkově tak podporuje její pěkný vzhled. V bílkovinách naší pokožky je zastoupen zhruba 70%. Tvoří také více než 30% bílkovin v lidském těle. Kolagen je nejen v pleti, ale také v chrupavkách, šlachách, kostech, zubech, cévních stěnách i oční rohovce. S věkem klesá produkce kolagenu a neprojevuje se pouze problémy s pohybovým aparátem, ale jeho deficit se projevuje zejména na našem vzhledu. Zde se začínají objevovat viditelné znaky stárnutí. Pleť ztrácí pevnost a objem, je ochablá a bez napětí.

Kolagenové solárium a vyvážená strava

Kolagen je tedy dobré doplňovat nejen až ve chvíli, kdy si o to naše tělo přímo řekne, ale i preventivně. Můžeme jej doplnit stravou.  Pomáhá například konzumace mořských řas a mořských ryb. Obsahují totiž cenné omega-3 mastné kyseliny, které  podporují produkci kolagenu. Nejvíce jich obsahuje losos, tuňák, makrela či sardinky. Také ořechy jsou skvělým zdrojem těchto látek. Samozřejmě je třeba tělu dodat i vitamíny a minerály. Nejenom  potraviny a doplňky s kolagenem však mohou přispět k mladistvému vzhledu pleti. Kosmetická studia i zkrášlovací kliniky nabízejí možnost navštívit kolagenárium. Pokud se ptáte, co to je, tak zjednodušeně řečeno jde o kolagenové solárium.

Kolagenárium působí na celé tělo

Kolagenové solárium se vzhledem klasickému soláriu skutečně podobá. Trubice vysílají speciální červené světlo. To stimuluje kožní buňky k tvorbě kolagenu a elastinu. Díky zvýšené produkci kolagenu dochází k redukci jemných vrásek, jizev i vypnutí pokožky. Kůže je detoxikována, zvýší se její schopnost absorbovat vodu a udržet ji, takže pleť bude i hydratovaná, což je výhoda zejména pro suchou a citlivou pokožku.

Kolagenové solárium prohřívá také klouby a vazy, čímž se zlepšuje jejich elastičnost a pohyblivost. Protože nejde jen o působení na obličej, ale na celé tělo, kolagenárium účinkuje na zlepšení celulitidy. Má vliv nejen na tělo, ale i na psychiku. Povadlý vzhled pokožky a stárnoucí vizáž nikomu na pohodě nepřidá. Někteří lidé mají dokonce ze ztráty mladistvého vzhledu psychické problémy. Kolagenárium nabízí šetrné řešení při zlepšení vzhledu a zvedne tak sebevědomí.

Kolagenárium: vhodné i pro mladou pleť

Kolagenárium může být stejně jako klasické solárium vertikální nebo horizontální. Před jeho návštěvou je nutné odstranit líčení, nečistoty a mastnotu z pokožky, stejně, jako parfém. Světlo je velmi intenzivní, proto je třeba používat v kolagenáriu ochranné brýle. Délka jednoho pobytu se pohybuje mezi 10 až 20 minutami. A jak často by se mělo kolagenové solárium navštěvovat? Záleží na tom, jaký efekt od něj zákazník očekává.

  • pro prevenci, zlepšení a udržení dobrého stavu mladší pleti se doporučuje 10 návštěv v rozmezí 3-4 týdnů
  • pro pleť s prvními známkami ochablosti a problémů s úbytkem kolagenu, kde se počítá především s regenerací a modelací kontur tváře je ideální 20 návštěv během 5-7 týdnů
  • u zralé pokožky s vráskami a ztrátou pevnosti a pružnosti je třeba 30 návštěv v průběhu 8-10 týdnů

Docházet je nejlepší 2-3x týdně, kdy je nutné dodržet odstup 48 hodin pro regeneraci pokožky. Je důležité docházet pravidelně a nepřerušovat kolagenovou terapii. A kdy je možné vidět první výsledky? Každá pokožka reaguje jinak, navíc záleží nejen na ní, ale i na věku a životním stylu každého zákazníka. Obvykle je zlepšení viditelné po 3-4 návštěvách. Po skončení kúry se doporučuje navštěvovat kolagenárium ve formě udržovací terapie 1x týdně anebo aspoň 1x za dva týdny.

Kolagenové solárium pleť může i jemně opálit

Přesto, že kolagenárium má řadu pozitivních účinků, i zde je třeba obezřetnosti. Někteří lékaři jsou na rozpacích, pokud by měli jejich přínos hodnotit a jednoznačně je pacientům doporučit. Jde zejména o to, že každý člověk reaguje na vlivy, působící na organismus, odlišně. Proto i dávky červeného světla, na které organismus není běžně zvyklý, můžou způsobit problémy a v těle spustit nečekané reakce.

Každý by se měl před první návštěvou rozhodně poradit s lékařem, zda je pro něj kolagenárium opravdu vhodné. Doporučuje se také požádat ve studiu o dokumenty, které osvědčují, že se jedná o certifikované kolagenové solárium. Některá studia totiž i dnes vydávají za kolagenárium i běžná solária. Rozdíl poznáte podle světla uvnitř. V kolagenáriu je lehce růžové. Vyrábějí se také kolagenária, kde se můžete lehce opálit.

Toto kolagenové solárium nemá pouze trubice, produkující červené světlo, ale také ty, které vydávají UV záření. Můžete se tedy během návštěvy také lehce opálit. Větší efekt pro regeneraci však má logicky díky většímu počtu kolagenových trubic to kolagenárium, které nenabízí možnost současného opálení.

Pro koho není kolagenárium vhodné?

Ani do kolagenária nemůže úplně každý. Není vhodné pro lidi s funkčními poruchami nervové soustavy (epilepsie apod.), těhotné ženy, pacienty, užívající antibiotika, protizánětlivé léky a všechny medikamenty, které by mohly vést ke zvýšené citlivosti na světlo. Kolagenárium je také nevhodné pro lidi s nádorovými onemocněními, kardiovaskulárními chorobami, jakýmikoliv infekčními nemocemi.

Pokud jde o vaši první návštěvu kolagenária, je vhodné po ní počkat několik dnů, abyste si vyzkoušeli, jak bude vaše tělo reagovat. Teprve potom se rozhodnete pro další návštěvu. Kolagenovou terapii můžete výrazně podpořit vyváženou stravou s dostatkem vitamínů a minerálů, ideální je omezit pití alkoholu a kouření. Vyplatí se nezapomínat na cvičení a co je naprosto základním požadavkem při této terapii? Dodržování pitného režimu!


Kolagenária a solária bez rizika

Ať už se rozhodnete navštívit kolagenárium, nebo klasické solárium, vždy si ověřte, zda je firma držitelem patřičných certifikátů. Také vždy dodržujte výše uvedené pokyny a vyvarujte se procedurám v případě zdravotních problémů nebo těhotenství. Solární studia Naomi mají veškeré potřebné certifikáty, proškolený personál i tým techniků, kteří mohou garantovat bezpečnost a kvalitu služeb. Jen tak si můžete dopřát solárium nebo kolagenovou kúru zcela bez obav. Solární studia můžete navštívit na pobočkách v Přerově, Olomouci, Prostějově a Brně.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2572x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte