img

Devaterník velkokvětý /Helianthemum grandiflorum/

Devaterník velkokvětý-popis

Devaterník velkokvětý je polokeř, který dorůstá do výšky 10-40 cm. V horní části je lodyha nejméně řídce chlupatá. Listy má řapíkaté a úzce eliptické nebo vejčitě eliptické. Na líci jsou přitiskle chlupaté a na rubu taktéž roztroušené chlupaté, nebo lysé. Květy jsou uspořádány v květenství po 2-15.

Devaterník velkokvětý-léčivé účinky: Nejsou známé žádné léčivé účinky.

Použitelné části devaterníku velkokvětého: Žádné.

Období květu:květen-září

Devaterník velkokvětý-pěstování

U nás je devaterník velkokvětý hojně rozšířen hlavně od nížin po podhorské oblasti, ve vysokohorských oblastech bychom ho ale hledali marně. Více se vyskytuje na jihu České republiky a směrem severu jej ubývá. V Evropě roste v celém mírném pásu a na severu po střední Švédsko. Nejvíce se jí daří na teplých a výslunných stráních, na suchých loukách či pastvinách, n okrajích lesů a někdy i na skalách či písčinách.

Zdroj obrázku: Wikipedie

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Blogeři

Když mám PMS a volám SOS

Jsem vážně na vodstřel, když mám PMS. Já vim, že vás asi nebudou zajímat nějaký kecy ohledně premenstruačního syndromu jedný neznámý ženský ve středních letech, jenže já mám dneska duševní pnutí a potřebuju si „ulevit“. Vod toho jsem zakládala tenhle blog. Tak pojďme se hromadně podpořit ženy! Taky vás všechno okolo tak sejří, když na dveře klepe teta Irma?