Je mi 38 let a jsem stále sama

Vážená paní Evo, už 6 let jsem rozvedená, ale stále nemůžu najít partnera, se kterým bych začala nový život. Děti jsme s bývalým mužem neměli, takže jsem zůstala úplně sama a po těch letech už bez optimistických vyhlídek do budoucna. Nepřipadám si nijak neatraktivní, ale muži v mém okolí jsou ženatí nebo naprosto nepoužitelní pro život. Máte pro mě radu jak se ze samoty nezbláznit? Zuzana, 38 let, Kroměříž

Odpověď:

Milá Zuzanko, když si člověk myslí, že budete do konce života sám a nešťastný, ono se mu to nejspíš splní. Navrhuji, abyste si přála být s milujícím mužem, šťastná, zdravá a optimistická....ono se Vám to s největší pravděpodobností zase splní.

Zkrátka je to o Vás a na Vás, neboť myšlenky mají obrovskou sílu. Zkuste alarmovat Vaše síly a nepodléhat depresi. Máte jich dost, jen o nich nevíte. Zkuste se zeptat sama se, zda "nemohu nalézt" se náhodou nerovná "nechci". Zkoumejte, jaké jsou překážky a pokuste se je odstranit.

Ale dám Vám radu. Vždy očekávejte věci, po kterých toužíte a ne ty, které nechcete... a také pro to něco udělejte, pak se Vám zvedne i sebevědomí a toto mějte na paměti ve své mysli. Máte rovněž intuici, zkuste se jí naučit naslouchat, věřím, že to dokážete..

A netrapte se už, raději berte život s větší lehkostí, muži jsou na to, co žena vyzařuje, citliví. Hledejte, zkoušejte a neohlížejte se dozadu, cíl je před vámi...ale napřed si ujasněte, co chce Vaše mysl i srdíčko součastně - pak je to TO ONO. Zkrátka pátrejte, potkáte -li muže, nehledejte v něm hned partnera pro život. Je příjemné zajít třeba jen na kávu a popovídat si. Zcela nezávazně a možná jen jednou. Ale to vůbec nevadí, důležité je nezatrpknout a znovu to zkoušet.

Věřte, v každém okamžiku se může naskytnout osoba, která nám dokáže svou láskou, viděním či prosvětlením života prospět. Jelikož žádná setkání nejsou náhodná. Každý vztah má uložen určitý záměr, má nás něčemu naučit či dopomoci naplnit naše životní poslání. Vůbec není důležité, zda je ten vztah kratičký či je na celý život. A většinou přijde, když jej vůbec neočekáváte. 

PhDr. Eva Lavičková


Stáhnout v PDF

Přečteno: 4263x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte