Jarní detoxikace organismu Triphalou je vysoce účinná

S nástupem jara se většina lidí potýká s nadměrnou únavou, celkovým oslabením a často i nechutí do života. Není to ale nic neobvyklého. Během zimy totiž není tolik možností utužovat fyzickou kondici nebo si pravidelně dopřávat vitaminy z ovoce a zeleniny, netřeba ani připomínat, že krátké dny navíc negativně ovlivňují psychickou kondici. Je tedy zřejmé, že to se na organismu zkrátka nějak projeví. Chcete-li si však svou vitalitu obnovit a zbavit tělo všech škodlivin, které se v něm nahromadily, pak se vyplatí vsadit na metodu, která je známá přes 4000 let. Nazývá se Triphala a kombinuje v sobě blahodárné účinky 3 výjimečných bylin.

Tajemství úspěšné detoxikace organismu tkví nejen v odbourání všech škodlivých látek, ale také v podpoře fungování všech důležitých tělních systémů. K tomu je ovšem potřeba dodat tělu živiny a další důležité činitele, co se o dobrý výsledek postarají. Proto je kúra Triphala tvořena 3 bylinami, které jsou součástí nejstaršího přírodního lékařství na světě – Ajurvédy.

Ajurvéda – matka všeho léčení

Stáří Ajurvédy se odhaduje na 5000 až 10000 let a díky svému celistvému náhledu na zdraví a život člověk je často nazývána matkou všeho léčení. Kloubí v sobě silně tradiční metody léčení vzešlé z Indie a stala se inspirací pro mnoho oblíbených přírodních terapií čínské nebo třeba egyptské medicíny. Principy Ajurvédy jsou považovány za nadčasové. I proto je detoxikace organismu s využitím všech těchto ověřených znalostí doporučována mnoha zastánci přírodních způsoby léčby jakýchkoliv obtíží.

Detoxikace a očista organismu zlepší stav těla i mysli

Cílem detoxikace organismu touto kúrou, která je hojně využívána přírodními léčiteli, není pouze zlepšení fyzického stavu, ale také psychického, protože Ajurvéda neodděluje mysl od těla člověka. Považuje tyto dvě složky za vzájemně provázané. Byliny, které jsou v Triphale obsaženy, tak pročišťují a regenerují organismus a zároveň působí na psychiku skrze nervový systém. Detoxikace organismu tímto způsobem tedy dokáže odbourávat nepříznivé následky stresu a pomáhá ubránit se jeho dalšímu působení. A to je zvláště v dnešní hektické době téma, které by neměl podceňovat nikdo.

Triphala = Amalaki, Haritaki a Vibhitaki

Jak už bylo napsáno v úvodu, kúra Triphala je tvořena kombinací 3 bylin. Jedná se o Amalaki, Haritaki a Vibhitaki. Co mají jednotlivé rostliny během detoxikace organismu na starost?

 • Amalaki

Amalaki je v Evropě téměř neznámé ovoce, kterému se přezdívá indický angrešt. Je to především silný antioxidant, který se stará o celkovou regeneraci organismu, díky čemuž podporuje imunitní systém. Mimo to působí jako prevence proti zánětům, ulevuje při zažívacích obtížích a zlepšuje zrak. Také dokáže uklidňovat a snižuje horečku.

 • Haritaki

   

   

Tibetská královna bylin, i tak je někdy nazýváno Haritaki – plod, který v dlaních drží sám Buddha. Zaměřuje se na srdce a mozek, mimo to je to močopudná bylina, díky které je možné zlepšit fungování vylučovací soustavy a vyřešit případné obtíže s ní související. Odbourává bolest v krku, nevolnost, močové kameny a u mužů je používána při léčbě impotence.

 

 

 

 • Vibhitaki

Vibhitaki podporuje srdeční činnosti, a tak sílu této byliny nejčastěji vyhledávají lidé s jakýmkoliv onemocněním srdce. Dále regeneruje játra a organismus jako celek. Dokáže odstraňovat únavu a vylepšuje zrak.


Výhody detoxikace organismu pomocí Triphaly

Detoxikace a očista organismu s využitím této kúry je oproti jiným postupům pro tělo mnohem příznivější. Proč?

 • jedná se o čistě přírodní metodu bez nežádoucích vedlejších účinků
 • Triphalu může užívat kdokoliv
 • detoxikace organismu Triphalou je možná v jakémkoliv ročním období
 • kúra neobsahuje žádné konzervační látky či barviva

Nejen jarní detoxikace organismu je důležitá. Pokud budete své tělo zbavovat škodlivin pravidelně v průběhu celého roku, uděláte pro své zdraví to nejlepší. I když se o své tělo ve větší nebo menší míře staráte, působí na něj denně spousta nežádoucích vlivů například z ovzduší, a tak by snahu mělo podpořit i něco navíc. Tím něčím může být právě Triphala, s jejíž pomocí je detoxikace a očista organismu opravdu úspěšná.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 3684x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Aimil Ashwagandha 60kps.

REGENERACE ORGANISMU Ashwagandha je v ajurvédě přírodní adaptogen, který…

Cena: 239 Kč

Aimil AmlycureEU činnost jater

Aimil AmlycureEU je ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných extraktů,…

Cena: 395 Kč

Amil NeeriEU činnost ledvin

Amil NeeriEU je bylinný Ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných…

Cena: 395 Kč

Aimil AmytrolEU hladina cholesterolu

Aimil AmytrolEU je bylinný Ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných…

Cena: 395 Kč

BIO Aktivní dlouhověkost (GUDUCHI) 60kps.

Guduči neboli Amrita v kapslích Složení 1 kapsle: 350 mg (prášek) 100% BIO…

Cena: 239 Kč

Sůl SINDALOON 500g DNM

Sůl Sinadaloon je kamenná bílá sůl bohatá na minerály, proto je vhodná na…

Cena: 112 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte