Hlavička

Jaká cyklotrasa je pro vás ta pravá? Cyklistika je v kurzu, projeďte se!

cyklovýletKaždá cyklotrasa si najde svého příznivce.

Počasí se nám začíná pomalu vylepšovat, a tak je na čase oprášit svou cyklistickou výbavu, kolo a vyrazit na nějaký pohodový výlet se zážitky. Cyklistika je u nás hit. Česká republika nabízí hned několik kouzelných cyklotras, na kterých nejen, že budete mít dobrý pocit z toho, že něco děláte pro své zdraví, ale můžete si zároveň i kochat přírodou okolo vás a že jí v Česku je požehnaně. Vydejte se za dobrodružstvím a krásami naší země a vyberte si, jaká cyklotrasa je pro vás tou pravou.

Cyklotrasa fascinujícím Českým rájem

Pokud se budete nacházet v okolí Turnova, nabízí se zde úžasná cyklotrasa Turnov – Valečov – Kost – Turnov, můžeme ji ale nazvat také jako Putování za historií. Je dlouhá 49 kilometrů a není pro žádné netrénované jedince. Na této cyklotrase si poněkud máknete. Krásnou cestou budete míjet hned dva hrady. Valečov je zřícenina gotického hradu a naskytne se vám odtud úžasný výhled do okolí Českého ráje, proto rozhodně stojí za to, vzít si s sebou fotoaparát a zvěčnit tyto romantické okamžiky pomocí fotografií. Když se vydáte o kus dál, přivítá vás v celé své kráse jeden z nejstarších a nejzachovalejších hradů v Česku, hrad Kost. Nakonec, až si to budete mířit zpátečním směrem do Turnova, nezapomeňte se po cestě zastavit i v obci Vyskeř, kde můžete obdivovat dřevěnou osmistěnnou zvonici!

Cyklotrasa kouzelnou jihočeskou přírodou

Jestli chcete vidět to nejtypičtější z Jižních Čech a nechcete se u toho tolik zapotit, pak zvolte cyklotrasu, která vede z Třeboně (od rybníku Svět) a zpět. Je to pohodová cesta dlouhá asi 39 kilometrů. Zvládnout by ji měly bez potíží i děti, které jsou alespoň trochu zvyklé sportovat. Cyklotrasa je určená především k poznávání tolik pověstných místních rybníků a okouzlující jihočeské přírody. Po cestě se můžete zastavit například v Sovím lese, který je národní přírodní památkou. Je zde možné zpozorovat při troše štěstí i vzácné druhy ptactva, jako například orla mořského, nebo datla černého. Místní příroda vás také oslní. Cestou zpátky do Třeboně je možné obdivovat obci Lutová, kde jsou k vidění staré roubené chalupy, vesnice patří do památkové zóny. Samotné město Třeboň má však také co nabídnout, a proto jej při poznávání také neopomeňte.

Romantická cyklotrasa z Českého Krumlova

Pokud jste duše romantické a milujete především poznávání zámků, klášterů a malebných měst, máme pro vás tento tip. Cyklotrasa Český Krumlov – Srnín – Zlatá Koruna – Štěkře – Záluží – Radostice – Rančice – Boršov nad Vltavou – České Budějovice – Bavorovice – Hluboká nad Vltavou je ideální volbou. Délka trasy se pohybuje kolem 40 kilometrů a je to takový zlatý střed pro ty, kteří chtějí propojit fyzický výkon s pohodou. Výjezd na cestu je z Českého Krumlova, který vás svou malebnou krásou a historickým zjevem dostane, ten si prohlédněte určitě. Když se vydáte na sever od Českého Krumlova, pojedete pravděpodobně okolo klášteru Zlatá Koruna, který poctěte svou návštěvou také. Jeho historie sahá až do středověku a je opravdu nádherný. Dalším cílovým bodem, kde se můžete kochat, jsou České Budějovice. Město má krásné a rozlehlé náměstí, kde si lze odpočinout a třeba se i osvěžit zmrzlinou. Zdejší historické centrum je mimo jiné vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

Svůj výlet pak zakončíte v kouzelné Hluboké nad Vltavou, jejíž dominantou je samozřejmě nádherný zámek, zde vaše romantické srdce stoprocentně zaplesá radostí!

hlubokáCyklotrasa zakončená prohlídkou zámku Hluboká nad Vltavou stojí za to!

Pro borce je cyklotrasa kolem Beskyd

Cyklotrasa Frenštát pod Radhoštěm – Trojanovice – Pustevny – Radhošť – Pustevny – Martiňák – Čeladná – Frenštát pod Radhoštěm nabídne pořádné protažení těm, kteří již za sebou nějaký podobný cyklistický výlet mají. Na tento terén již potřebujete dobrou fyzickou kondici a bezpochyby je zapotřebí kvalitního horského kola. Trasa je to celkem obtížná a je dlouhá 46 kilometrů. Cestou vás oslní malebná okouzlující příroda v okolí Frenštátu pod Radhoštěm. Pustevny zase nabídnou k vidění ohromující dřevěné stavby z konce 19. století. Když trochu zaberete, dostanete se na horu Radhošť, která byla dle pověstí sídlem Radegasta. Nenechte se ale mýlit, nejedná se v tomto případě o všemi známou značku piva, ale o boha slunce, války a vítězství. Až se budete vracet směrem zpět k Frenštátu, zastavte se a pokochejte třeba u rybníku Martiňák. V Beskydech si každý najde své. Nádherná příroda vás pohladí po duši.

Už víte, jaká cyklotrasa je pro vás ta pravá? Ať vás cyklovýlet zavede kamkoliv, mějte vždy šťastné návraty a nezapomenutelné zážitky v paměti.

Autor článku: Iveta Berezkinová


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte