Hubnutí na dovolené? Dejte si nejlepší evropská dietní jídla na hubnutí!

jidlo zeleninaDietní jídla na hubnutí si můžete dopřát i na dovolené

Hubnutí je slovo velmi nepopulární. Ale my vám jej představíme trošku z jiné stránky. Hubnout totiž můžete hravě i na dovolené. Klidně i u moře v populárních evropských destinacích. Víme, na která dietní jídla na hubnutí se zaměřit, aby vám šlo shazování kilogramů samo od sebe.

V každé se zemi se hubne jinak. U moře budete mít hubnutí jednodušší, protože přímořské státy se stravují často velmi zdravě. Jedí především velké množství zeleniny a ryby. Tedy dietní jídla na hubnutí velmi prospěšné.

Dietní jídla na hubnutí ve Francii

Na kvalitu potravin i dietní jídla na hubnutí jsou specialisté Francouzi. Dávají si záležet na to, co dávají do úst. Možná to je jedno z tajemství jejich štíhlostí. Lidé v zemi netrpí obezitou a snaží se stravovat racionálně. Jsou to velcí gurmáni. Na hubnutí jsou největší odborníci, protože ví, jak se správně stravovat.

A jaké jsou nejlepší dietní jídla na hubnutí? Mezi dominanty francouzské kuchyně patří kvalitní oleje, které přidávají do každého salátu. Jak známo, oleje jsou nutné pro vitamíny rozpustné v tucích – A, E, D a K. Nebojí se hořčice, ta dodává potravinám výraznou chuť a tělu dopřeje větší pocit zasycení. Na hubnutí využívají šafrán. Používá se sice v malém množství, ale i tak může fungovat jako spalovač tuků. A mají rádi bylinky. Ostatně na své provensálské koření mohou být právem hrdí.

Hubnutí podle Francouzů

 • Nejí ve spěchu, jídlo si vychutnávají v klidu.
 • Jí malé porce a na jídle si pochutnávají dlouho.
 • Dietní jídla na hubnutí jsou především ze zeleniny, tu milují.
 • Rádi se prochází. Místo výtahu jdou raději pěšky a většina z nich denně sportuje.
 • Mají rádi sex. Co se týče frekvence milování, jsou na vrcholu evropského žebříčku. A jak známo, milování je na hubnutí velmi účinné.

Dietní jídla na hubnutí v Itálii

Nebojí se nejrůznějších kombinací, přesto jsou to gurmáni. Hubnutí není jejich silnou stránkou. Ale pokud vynecháte potraviny vyrobené z mouky, nemusíte se na dovolené o svou figuru bát. A jaké jsou tedy dietní jídla na hubnutí? Základem kuchyně je pochopitelně takzvaná „středomořská“, tedy dostatek zeleniny, olejů i víno. To vše může být součást hubnutí i zdravého životního stylu. A pochopitelně i denní konzumace ryb, zejména pak tuňák patří mezi nejpopulárnější ryby italské kuchyně.

sp jidloStředomořská kuchyně je chutná, zdravá i vhodná na hubnutí

Nebojte se používat balsamico ocet, který podtrhne chuť pokrmů. Ten poctivý italský zraje v dřevěných sudech a má mírně nasládlou chuť. Italové mají i skvělé olivy. Při hubnutí se to s jejich konzumací nesmí přehánět, ale přiměřené množství oliv vaší postavě rozhodně neublíží. Ze zeleniny jsou pak v Itálii populární sušená rajčata a kapary. Obojí vhodné pro hubnutí.

Hubnutí podle Italů

 • Italové jedí hodně pečiva i těstovin. Těm je však nutné se vyhýbat, pokud dbáme na svoji postavu.
 • Je ale dobré vzít si příklad z toho, že Italové mají často na stole košík s ovocem.
 • Téměř denně si dávají k jídlu i ryby. Rozhodně patří mezi dietní jídla na hubnutí.
 • A velké množství zeleniny. Tu bohatě konzumují i večer, především se formě salátů. Na hubnutí ideální.

Dietní jídla na hubnutí ve Španělsku

Velmi populární, nenáročná a vhodná pro hubnutí. Taková je španělská kuchyně. Její tajemství je především v tom, že zpracovává vše, co kolem roste. Základem španělské kuchyně jsou proto olivy, olivový olej a česnek. Mezi dietní jídla na hubnutí patří i dostatek čerstvé zeleniny, i ovoce.

Hubnutí podle Španělů

 • Mezi dietní jídla na hubnutí patří hlavně zeleninová lehká jídla – saláty, sendviče – a také polévky.
 • Nechybí dostatečné množství čerstvého ovoce.
 • A také čerstvé rybí maso – malé rybky, krevety nebo chobotnice.
 • Populární surovinou španělské kuchyně i uzená paprika. Ta je, mimochodem, i základní součástí španělského tradičního jídla – paella.

 Autor článku: Monika Poledníková


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Štíhlá linie - Bachovy květové BIO…

Bachovy kapky pro štíhlou linii Esence ŠTÍHLÁ LINIE je vhodná pro každého,…

Cena: 419 Kč

Jídlem k rovnováze

Autor: Iva Georgievová Druhá kniha paní Georgievové navazující na knihu Jídlem…

Cena: 269 Kč

Jídlem ke zdraví

Autor: Iva Georgievová Publikace autorky Ivy Georgievové je nejen výběrem všech…

Cena: 249 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte