Glauberova sůl – přírodní prostředek pro hloubkovou očistu těla, střev a zažívání

glauberova sůl2Glauberova sůl má bílou barvu a je krystalická.

Glauberova sůl se využívá v alternativní medicíně k detoxikaci organismu. Účinná přírodní látka dokáže již při malých dávkách výrazně pomoci k vnitřní očistě těla, odplavení škodlivých látek i podpoře fungování celého organismu.

Glauberova sůl, pojmenovaná podle svého objevitele J. R. Glaubera, je známá od 17. století rovněž jako mirabilit. Dekahydrát síranu sodného neboli sodná sůl kyseliny sírové vzniká reakcí chloridu sodného, a právě kyseliny sírové. Glauberova sůl je bílý, skelně lesklý nerost snadno rozpustný ve vodě. Vyskytuje se jako usazenina v sedimentech v solných jezerech a zátokách izolovaných od okolí. Své využití má Glauberova sůl nejen v očistných kúrách lidského organismu, ale také ve sklářství nebo barvířství. Je podobná hořké epsomské soli

Přírodní projímadlo k pročištění organismu

Přírodní chemická látka má velmi silné detoxikační účinky, které jsou vyhledávány po staletí v alternativní medicíně. Glauberova sůl se často používá při redukčních dietách i jako sůl do koupele pro zkrášlení pokožky. Vyzkoušejte také domácí koupelové soli

Příznivé účinky Glauberovy soli na fungování organismu

 • detoxikace od škodlivých látek
 • vyplavení žlučových kamenů z těla
 • podpora fungování žlučníku a jater
 • silné projímadlo
 • pročištění cév a lymfatických uzlin
 • odkyselení organismu
 • částečná dehydratace a odvodnění organismu

Detoxikace těla pomocí Glauberovy soli

Pro hloubkovou očistu je vždy vhodné vyhradit si volný den, třeba o víkendu. Glauberova sůl se používá jako přírodní projímadlo s rychlým a účinným pročištění celého trávícího traktu. Díky Glauberově soli dochází k pročištění střev, jater a žlučníku.

Jak se připravit na detoxikaci organismu?

 • Na detoxikaci organismu je potřeba se připravit. Večer před očistným dnem si dejte jen lehkou večeři, jako je salát nebo polévka.
 • Vyvarujte se smaženým, tučným pokrmům i masu. Trávení pak nebude tak zatížené a lépe se pročistí.
 • Nepijte slazené nápoje, kávu ani alkohol, pouze čistou vodu nebo bylinné čaje.

Silné projímací účinky a odstranění žlučových kamenů

1. den očisty Glauberovou solí

Ráno v den očisty přichází čas Glauberovy soli. Jednu lžíci přírodního projímadla rozpusťte v malém množství teplé vody. Po vypití roztoku Glauberovy soli už následně po celý den nejezte žádnou tuhou stravu. V průběhu očistného detoxikačního dne pijte pouze vodu, bylinné čaje nebo ovocné šťávy.

Glauberova sůl má silné projímací účinky, proto nejlépe po celý den zůstaňte doma. Účinek přichází velmi rychle a střeva se důkladně pročistí formou průjmu. Díky očistné kúře se podpoří funkčnost žlučníku, žlučovodů, jater i tlustého střeva. Proces může trvat celý den, proto se doporučuje spíše jen odpočívat a mít klidový režim. Glauberova sůl v těle pracuje a postupně uvolňuje usazené škodliviny i žlučové kameny z těla ven.

2. den a následující dny očisty Glauberovou solí

S pročištěním trávicího traktu se z těla vyplavují nejen veškeré škodlivé látky, ale i trávící enzymy. V následujících dnech po očistě je proto třeba zvolit jednoduchou stravu plnou lehce stravitelné zeleniny, ovoce, obiloviny nebo luštěniny. Nové trávící enzymy se znovu vytvoří přibližně do tří dnů. Detoxikační kúru pomocí Glauberovy soli můžete znovu opakovat po nejméně 14 dnech.

glauberova sůl1Glauberova sůl v misce před použitím.

Glauberova sůl podporuje redukční diety

Pokud chcete použít Glauberovu sůl jako prostředek k hubnutí, nezapomeňte však na kvalitní stravování. Síran sodný zbaví tělo usazených látek v trávícím traktu a napomůže ke zrychlení metabolismu. Jednorázový úbytek hmotnosti ale často vede k nežádoucímu jojo-efektu a nabrání ztracené hmotnosti ve vyšší míře zpět. Při redukci hmotnosti můžete Glauberovu sůl použít jako urychlení trávícího traktu. Nezapomínejte ale na dostatek pohybu a zdravou, vyváženou stravu, které jsou základem dlouhotrvajícího, zdravého hubnutí.

Očista dokáže povzbudit tělo, dodat sílu i zlepšit fungování trávícího systému. Detoxikační a hubnoucí kúry pomocí síranu sodného neužívejte dlouhodobě. Glauberova sůl v průběhu detoxikace odstraňuje z těla nejen škodlivé látky, ale i potřebné minerály, vitamíny a další důležité prvky pro správné fungování organismu.

Relaxační, detoxikační koupel s přídavkem Glauberovy soli

 • Glauberova sůl dokáže pomoct tělu zevnitř i zvnějšku. Sůl není jen projímadlem, ale můžete ji využít i v kosmetice. Síran Sodný je při své krystalické podobě a dobré rozpustnosti vhodný pro léčivé koupele. I pokožka si zaslouží důkladné pravidelné čištění. Přidáním síranu sodného do koupele odbouráte stres i napětí z těla.
 • Glauberovu sůl přidejte do koupele spolu s mořskou solí a esenciálními oleji, které provoní celou koupelnu. Síran sodný stimuluje fungování lymfatických uzlin, a tak pomáhá k rychlejšímu vyloučení toxických látek. Směs Glauberovy soli, himalájské soli a dalších vonných přísad pomůže k uvolnění napětí, stresu a také od bolesti svalů i kloubů.
 • Glauberovu sůl neboli síran sodný snadno pořídíte v obchodech s bylinkami a alternativní medicínou, v lékárnách nebo v internetových obchodech. Nesprávně se někdy zaměňuje za epsomskou sůl, která má jiné účinky.

Vyzkoušíte očistu Glauberovou solí?


Stáhnout v PDF

Přečteno: 3013x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

?Glauberovu sůl neboli síran sodný snadno pořídíte v obchodech s bylinkami a alternativní medicínou, v lékárnách nebo v internetových obchodech. Nesprávně se někdy zaměňuje za epsomskou sůl, která má jiné účinky a k očistě organismu se nepoužívá?

… celý příspěvek

ano, přímou zkušenost mám, navíc Epsomská sůl, síran hořečnatý, obsahuje hořčík, takže mi přijde uživatelsky lepší než Glauberova sůl se sodíkem

Dobrý den,

máte přímou zkušenost s používáním epsomské soli k očistě? Je pravda, že někteří ji používají např. jako projímadlo, proto jsme poslední větu z článku odstranili. Uznáváme, že je matoucí.

Pěkný den, Redakce

Glauberova sůl a Epsomská sůl jsou dvě rozdílné soli ve Vašem E-shopu při zadání do vyhledavače Glauberova sůl mi pořád ukáže Epsomskou takže máte něco špatně.Přitom sami na svých stránkách píšete o tom že si to lidé zaměnují a vy to v tom případě… celý příspěvek


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte