Foniatrie - léčba hlasu i sluchu

Foniatrie - léčba hlasu i sluchuFoniatrie je lékařský vědní obor, který se zabývá vadami a poruchami sluchu, hlasu a řeči, a to jak vrozenými, tak získanými. Úkolem foniatra není jen stanovení diagnózy, ale samozřejmě také návrh léčení a následné rehabilitace. Důležitou složkou foniatrie je také prevence, která je obzvlášť důležitá - a to nejen u lidí, které jejich hlas a sluch živí, a nemohou tak riskovat vznik jakéhokoliv onemocnění.

Kdy foniatrie pomáhá?

U hlasu foniatrie zkoumá poruchy způsobené zánětem, alergií, úrazem, nádorem, neurologickým onemocněním či hormonální poruchou, v případě řeči se foniatrie zabývá poruchami po úraze jazyka a po neurologických onemocněních, či vrozenými vadami nebo vývojovými poruchami řeči či výslovnosti. U sluchu foniatrie léčí vrozené vady, zhoršení sluchu v souvislosti s věkem, případně vady způsobené zánětem či úrazem. 

Foniatrické vyšetření může absolvovat kdokoliv bez rozdílu věku, kdo trpí poruchou hlasu, řeči či sluchu, způsobenou zánětem, následky úrazu či neurologickým nebo jiným onemocněním, případně pacienti, kteří chtějí vyloučit riziko vzniku chorob. 

Kam na foniatrické vyšetření?

Prevence se doporučuje každému, jelikož při včasném odhalení jakékoliv choroby je vždy léčba snadnější a úspěšnější. V dnešní době existují moderní a spolehlivé přístroje, díky kterým je stanovení diagnózy otázkou chvíle.

Foniatrické vyšetření

Foniatrického vyšetření se nemusíte bát - je bezbolestné a využívá se k němu moderního zařízení. V rámci foniatrie využívají zkušení odborníci ve zdravotnickém zařízení COMHEALTH špičkové technologie, které výrazně usnadňují diagnostiku. Jde zejména o moderní videolaryngostroboskopický přístroj, díky kterému si může po vyšetření každý pacient odnést fotografii či video záznam svých hlasivek.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte