Hlavička

Exotická dovolená: Poznejte skryté ráje na zemi.

exotic holidayExotická dovolená poskytne nevšední zážitky.

Doba dovolených je téměř v plném proudu a jistě se rozhodujete, kam se letos budete chtít s rodinou podívat. Pro dobrodružné povahy je skvělou volbou například exotická dovolená. Na výběr je celá řada krásných míst na naší planetě. Některá zákoutí jsou doslova božskou oázou, která vám pomohou oprostit se od všedních starostí. Kam tedy nejlépe zavítat, abyste si co nejvíce odpočinuli?

Exotická dovolená je především pro ty, kteří chtějí poznávat místa moderní civilizací téměř nepolíbená. Neznamená to však, že musíte vysloveně vyrazit do nějaké amazonské buše. Lze vybírat i z míst, která jsou plně uzpůsobena pro turisty.

Exotická dovolená: Dechberoucí Maledivy pro nadšené potápěče

Tyto korálové atoly a ostrůvky jsou dokonalým výtvorem přírody. Najdete jich zde téměř 1200. Exotická dovolená na Maledivách je ideální volbou pro ty, kteří rádi šnorchlují. Indický oceán je pro tento druh aktivity přímo zrozený. Je krásně čistý, průzračný a lze v něm zpozorovat nespočet různých druhů podmořských živočichů, například rejnoky, murény, delfíny, nebo mořské želvy. Maledivy však přejí i vodním sportům, jako je windsurfing, jízda na vodních lyžích, wakeboarding a další. Možné je zapůjčit si i motorový člun a objevovat krásy jiných ostrovů v okolí. Stejně tak vás uchvátí noční procházky po jemném bílém písku. Ubytování je zde zajištěno především v bungalovech, z kterých to budete mít do oceánu jen krok. Obyvatelé ostrova jsou muslimové, proto zde není možné chodit bez plavek, nudismus je zde zapovězený. Plavky je možné nosit v resortech, pokud byste se ale vydali do města, ženy by si měly zahalit sukní stehna a volit tričko bez výstřihů, muži zase nesmí chodit na veřejnosti s odhalenou hrudí. Počasí je zde příjemné a to kolem 27 až 30 stupňů Celsia. Exotická dovolená na Maledivách nevyžaduje žádné speciální očkování.

Exotická dovolená: Za želvami na Galapágy

Pakliže máte rádi zvířata a chcete osobně poznat některé zajímavé druhy těch vodních, zavítejte na Galapágy. Tato exotická dovolená vám v tomto ohledu zcela určitě rozšíří obzory. Na Galapágách lze totiž zpozorovat různé druhy ještěrů a obřích suchozemských želv. To ale není vše, na souostroví žije totiž téměř 50 druhů různých živočichů. Narazit zde můžete třeba i na tučňáky. Toto nádherné souostroví se nachází v Tichém oceánu a náleží k Ekvádoru. Ostrovů je tu celkem 19, ale obyvatele naleznete pouze na čtyřech z nich. Ubytovat se tak můžete na ostrově Santa Cruz, San Cristobal, Floriana, nebo Isabela. Už samotné názvy napovídají, že tohle dobrodružství bude více než poetické. Prostředí Galapág je tvořeno hlavně sopečným působením, najdete tu tedy nespočet lávových skal. Ostrovy umožní doslova hypnotizující panoramata, což může nadchnout zapálené fotografy. Počasí je zde celkem teplé, přes rok se teploty pohybují v rozmezí 22 až 28 stupňů Celsia. V zemi žijí lidé, kteří jsou převážně katolíky, proto zde neplatí žádná specifická opatření ohledně odívání na veřejnosti.

galapagos-tortoise_133548-55Galapágy nabídnou poznávání úžasných exotických živočichů.

Exotická dovolená: Za meditací na Bali

Bali je jedním z ostrovů, který patří k Indonésii. Exotická dovolená na Bali je vhodná především pro ty, kteří hledají klid, mír, harmonii, mnoho zeleně kolem sebe a chtějí třeba i ničím nerušeni meditovat. Uchvátí však i dobrodruhy, kteří rádi poznávají památky, těch zde najdete požehnaně. Fascinující jsou především tamější hinduistické chrámy. A když zatoužíte po výletu do přírody, můžete vyrazit do členitého terénu plného stromů, keřů, rostlin, rýžových polí, nebo palem. Je to zde zkrátka dokonalé. Každý si najde to své. Milovníci vodních sportů, nebo plavání se zase mohou kochat jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě. Tahle dovolená nemá absolutně žádnou chybu. Počasí zde bývá příjemné, a to kolem 27 stupňů Celsia. Před odletem na Bali není nutné se očkovat. Pokud byste ale chtěli cestovat v jeho okolí, doporučuje se očkování proti žloutence typu A, B, břišnímu tyfu, nebo žluté zimnici. Převažujícím náboženstvím na ostrově je hinduismus.

Autor článku: Iveta Berezkinová


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte