Echinacea posílí imunitu a ochrání organismus před nepříznivými vlivy

Bezchybně a spolehlivě fungující imunita je jedním ze základů životní pohody. Pokud však schopnost organismu bránit se nepříznivým vlivům klesá, je vhodné hledat možnosti, jak být opět zdráv a získat zpět ztracenou kondici. V takovém případě je určitě nejlepší volbou využít přírodních pomocníků, kteří oproti svým uměle připravovaným kolegům neznamenají pro lidské tělo žádné riziko zátěže.

Mezi tuto pomoc z přírodních zdrojů se řadí i Echinacea (třapatka nachová), často označována jako naturální antibiotikum. V zimním období plném chřipek, angín a různých nachlazení je tak nejlepší prevencí a v případě potřeby i lékem, co proces uzdravení znatelně urychlí.

Co je Echinacea?

Echinacea purpurea, tedy třapatka nachová, patří v současné době mezi nejpopulárnější léčivé rostliny, jimiž lze dodávat tělu důležité a potřebné látky, zvyšující schopnost obrany před viry a bakteriemi. Pro medicínské účely je využívána celá, tedy kořen, květ i list. K jejímu prvotnímu rozšíření do Evropy však došlo mimo jiného i na základě vzhledu (nachová barva okvětních lístků), který ji řadí i do kategorie ozdobných rostlin.

Echinaceu používaly již pradávné indiánské kmeny

To, že má Echinacea léčivé účinky, objevili už staří Indiáni, kteří vypozorovali, že funguje jako protijed při hadím uštknutí a nejen to. Při pravidelné konzumaci jí připisovali až téměř zázračné posilující účinky, které člověka ochraňují před mnohými nepříznivými vlivy. Moderní doba všechny poznatky ověřila četnými výzkumy, jejichž pozitivní výsledky jen dokládají význam této léčivky.

Zdraví prospěšné látky zajišťují léčebné účinky

Význam této léčivé rostliny podtrhují látky, které obsahuje. Jsou to především glykoproteiny, polysacharidy, alkamidy, flavonoidy a esenciální oleje. Zásobárnou naposled zmiňovaných je především kořen, nadzemní části rostliny jsou oproti tomu zdrojem především polysacharidů. Celá unikátní kombinace je schopná podpořit tvorbu, funkci a aktivaci bílých krvinek, což jsou složky, bez nichž je boj proti původcům infekcí již předem prohraný. Echinacea je proto účinným podpůrným prostředkem, který nabudí imunitu člověka k nejlepším výsledkům.

Echinacea pomáhá celý rok

Blahodárné účinky rostliny je vhodné využívat po celý rok, ne pouze na podzim a v zimě, kdy je riziko nachlazení velmi vysoké. Echinacea je totiž schopná bojovat například i proti alergiím, které mnohé z nás sužují především na jaře a v létě. Imunita je totiž velmi křehká, zvláště v dnešní době, kdy je denně vypouštěno do ovzduší množství škodlivin, které následně lidé vdechují. Toxiny, co se do těla dostávají tak mohou napáchat škody ovlivňující ve velké míře fyzickou i psychickou kondici, jejíž dobrý stav je pilířem kvalitního života.

Echinacea je oblíbená v kapsích i kapkách

Echinacea je k dostání v různých formách, které jsou určené nejen k vnitřnímu, ale také zevnímu použití, díky čemuž úspěšně Echinacea řeší i povrchové kožní problémy. 

Echinacea zvyšuje přirozenou obranyschopnost, urychlují léčbu angíny, chřipky a dalších nepříjemných nachlazení a podporují hojení povrchových ran. Byliny určené k výrobě těchto kapek jsou té nejvyšší kvality a účinnost je tak nezlomitelnou garancí, protože je užito dvou druhů Echinacey, co si vzájemně své blahodárné vlastnosti zvyšují.

Při dodržení doporučeného dávkování se tak zlepšení kondice může dočkat každý, kdo chce svému tělu pomoci přirozenou cestou bez chemie. Zapomeňte proto na prášky, Echinacea jako přírodní antibiotikum prokáže vašemu organismu mnohem lepší službu. Začněte s posilováním obranyschopnosti co nejdříve, vaše tělo vám bude vděčné a vy si užijete zimu bez zbytečných komplikací!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 4013x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce


Doporučujeme k tématu

Bylinný čaj XL POSÍLENÍ IMUNITY

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

Bylinný čaj XL NACHLAZENÍ A CHŘIPKA

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

C-KOMPLEX Formula 1000, 60tbl. VH

Postupné uvolňování, se šípky a echinaceou Vitamin C pro přirozenou imunitu,…

Cena: 142 Kč

Guduchi čaj Spokojenost

Ájurvédská bylinná směs harmonizující tělesné funkce Guduchi neboli Amrita…

Cena: 89 Kč

Guduchi čaj Dlouhověkost BIO

Čistý BIO GUDUCHI čaj harmonizující tělesné funkce Guduchi neboli Amrita či…

Cena: 89 Kč

NONI PYRÉ bio 500ml

100% přírodní neředěná BIO šťáva s dužninou z ovocných plodů Morinda…

Cena: 449 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte