Dřevostavby a dřevěné konstrukce svůj půvab neztrácí

PR článek

drevo1Dřevostavby a dřevěné konstrukce svůj půvab neztrácí.

Dřevo je historicky nejpoužívanějším stavebním materiálem. Ačkoliv se oblast stavebních technologií neustále rozvíjí, dřevo má ve stavebnictví stále pevné místo. Proč tomu tak je? Důvodů je mnoho, počínaje flexibilitou či odolností a estetickou hodnotou konče. Dřevo je přírodní materiál, který nachází své příznivce jak mezi zastánci moderní architektury, tak tradičních starých obydlí. Dřevostavba je technickým i estetickým vrcholem použití dřeva. Své o tom ví firma ARTES z Frýdku-Místku, která se realizací dřevostaveb a dřevěných konstrukcí zabývá již od roku 1998. 

Hlavní přednosti dřevostaveb

Dřevo jako důležitý stavební materiál se používá běžně, moderní dřevostavby u nás však příliš rozšířené nejsou. Zatímco za hranicemi je budování moderních dřevostaveb běžnou záležitostí, u nás se tento trend začíná teprve prosazovat. Díky technologickým úpravám lze úspěšně eliminovat hlavní nevýhody dřeva – hořlavost, nasákavost či špatnou zvukovou izolaci. Dřevo má přitom dobré izolační vlastnosti a celou další řadu výhod. Mezi hlavní přednosti dřevostaveb patří: 

  • Dobré tepelně izolační vlastnosti
  • Ekologičnost a šetrnost vůči životnímu prostředí
  • Rychlost stavby a jednoduché úpravy již hotového domu
  • Estetická přitažlivost
  • Tenké dřevěné stěny vedou k vytvoření většího užitného prostoru

Moderní dřevostavby

Společnost ARTES z Frýdku-Místku má bohaté zkušenosti se stavbou moderních dřevostaveb, stejně jako využitím dřevěného materiálu pro použití na dílčí dřevěné prvky u běžných domů. V první řadě se musíte rozmyslet, chcete-li postavit kompletní dřevostavbu, nebo využijete-li jen dílčích tesařských prací a dřevo do klasické stavby vhodně zakomponujete. 

Dřevo lze úspěšně využívat pro obložení, stavbu střešních krovů nebo budování jednotlivých zahradních prvků – altánů či pergol. S pomocí dřeva lze postavit moderní energetické domy, které vynikají nadprůměrnými izolačními vlastnostmi a splňují požadované normy.  

Rekonstrukce a repliky starých obydlí

Dřevo se pro stavbu domů, chalup a chat používalo od nepaměti. Ať už potřebujete zrekonstruovat starší obydlí podle původního vzoru nebo chcete vytvořit repliku, která bude věrně imitovat bydlení ve starším rustikálním stylu, společnost ARTES vám vyjde vstříc. Za dobu svého působení realizovala řadu zakázek pro klienty z veřejné i soukromé sféry. Má za sebou např. zhotovení repliky původního dřevěného kostela, rekonstrukce roubenek či dřevěných zvonic. S využitím tradičních postupů docílí věrné rekonstrukce či imitace, která bude dobře sloužit po řadu let. 

drevo2Moderní dřevostavby

Pokrývačské práce

Všechny stavby potřebují střechu. I přes pestrý výběr střešních krytin sledujeme i v oblasti pokrývačství návrat k tradičním materiálům, především k páleným střešním taškám. Ačkoliv jim úspěšně konkurují betonové a plechové imitace, díky odolnosti a dobrým vlastnostem je klasická pálená taška stále považována za jednu z nejlepších krytin. Odborné pokrývačské práce jsou nezbytné při realizaci dřevostavby i jakéhokoliv jiného typu staveb, včetně nízkoenergetických domů. 

Důraz na detail

Jednou z hlavních předností dřevostaveb a dřevěných konstrukcí je estetická hodnota. Opracované dřevo skvěle vypadá a hodí se do přírodních prostorů. Je přirozenou součástí lesů i volných ploch uprostřed přírody. Výroba dřevostavby a dřevěných konstrukcí vyžaduje kromě pokrývačských a tesařských prací i celou řadu dalších dovedností. Firma ARTES se stará o kompletní realizaci zakázek a má za sebou mimo jiné i výrobu atypických dveří a schodišť, stavbu cihlové pece nebo kamenného komínu. Při stavbě moderních dřevostaveb i rekonstrukcí je důležité klást důraz na detail. Drobné zdobení, barevné odstíny i použití různých materiálů je důkazem mistrovského umu. 

Výběr stavební firmy je zásadní

Rozhodli jste se pro realizaci dřevostavby, rekonstrukci nebo výstavbu dílčích dřevěných konstrukcí? Pokud se do stavby nebudete pouštět svépomocí, čeká vás výběr stavební firmy, která se o realizaci postará. V takovém případě vybírejte pečlivě, doporučujeme povolat ke spolupráci firmu, která se zabývá výhradně stavbou dřevostaveb a má s ní mnohaleté zkušenosti. Stavební firma by měla disponovat kvalitním technologickým zázemím a svou práci bude schopna dokázat řadou referencí z minulosti. Samozřejmostí by měla být bezplatná kalkulace ceny a poradenství. Důležitá je bezproblémová komunikace a pečlivé provedení návrhu. 

Nebojte se dřevěného materiálu k výstavbě obydlí. Dřevo vyniká dobrými vlastnostmi i mnohaletou životností. Dobře postavená dřevostavba vás přežije a bude těšit ještě vaše potomky.

www.artesfm.cz


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2626x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Dobrý den, jak je to prosím s realizačními termíny, jak dlouho se obvykle čeká na zahájení výstavby?
Děkuji.
Vážný.

Dobrý den.
Zahájení výstavby se váže na připravenost na straně objednatele a kapacitního vytížení firmy. Pokud má objednatel připravenou veškerou dokumentaci včetně stavebního povolení, jsme schopni zahájit výstavbu v současné chvíli do dvou měsíců.… celý příspěvek

Vážení příznivci, dřevostaveb a firmy ARTES,
dovoluji si vás pozvat na náš nový facebookový profil, kde budete nalézat novinky a informace z naší firmy: www.facebook.com/Artesfm.cz .
Budeme se těšit...


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte