Hlavička

Domov pro vás i vaše děti – jak přizpůsobit bydlení rodině?

30. 1. 2020

Správný dětský vývoj je pro mnoho z nás tím nejdůležitějším. Jak přispět ke spokojenosti dítěte vhodným bydlením? Pokud přemýšlíte o přestěhování rodiny do lepšího prostředí, přečtěte si rady, které vám představíme v tomto článku.

Důležitá poloha: město nebo venkov?

Stěhování do vlastního s sebou většinou nese finanční zátěž v podobě bankovní půjčky nebo hypotéky. Proto si vždy dobře rozmyslete zejména lokalitu, ve které si chcete bydlení „do konce života“ pořídit. Pro rodiny s malými dětmi jsou nejvhodnější místa s dobrou občanskou vybaveností. Rodiče ocení blízkost lékařů, školek a škol, hřišť i obchodů s potravinami a oblečením. Pokud je to alespoň trochu možné, chtějte i zahradu. Kromě vaší relaxace a možného pěstování vlastních dobrot se vaše ratolesti budou mít kde do sytosti vyřádit.

Domek na venkovském vzduchu může vypadat romanticky, vždy si ale představte všechny výhody i nevýhody. Nevýhodami může být značná vzdálenost k nejbližšímu lékaři, školce nebo obchodu, nikdy nekončící práce na zahradě i v interiéru a drahé a usilovné vytápění. Zároveň ale budete mít soukromí, více prostoru a případně i dostatečně velkou zahradu.

Dětské království v samostatném pokoji

Možná jste žili v garsonce a nijak vám to nevadilo. Dítě však bude potřebovat vlastní prostor. Místnost, která bude patřit jen jemu. Proto se při rozhlížení po nové nemovitosti snažte naplnit i tento požadavek. Ideální je, pokud mají rodiče i děti své vlastní pokoje, ve kterých budou mít soukromí. Rozmyslete si také možné rozrůstání vaší rodiny – stačil by vám vybraný byt, i kdyby do vaší rodiny nenadále přibyl další člen? Vejdou se do pokojíku i dvě děti, museli byste udělat stavební úpravy, nebo se zase přestěhovat do většího?

Nábytek v barvách superhrdinů

Vybavení bytu se vašim potomkům také musí přizpůsobit. Začíná to už před jejich příchodem na svět – postýlka, přebalovací pult, skříně, ohrádka, bezpečný nábytek, spousty hraček atd. Časem však děti budou potřebovat nový nábytek a další doplňky. Ještě před nástupem do školy by měly mít svůj stůl, kvalitní židli, postel pro dospělé a postupně nejspíš začnou vyžadovat i vlastní mobil a počítač. Při výběru všech těchto prvků domácnosti koukejte hlavně na funkčnost a bezpečnost, pěkný design berte jako plus. Nezapomínejte, že děti mají vlastní vnímání vkusu – barevně přeplácaný superhrdinský stolek může být z vašeho pohledu ohyzdný, ale oddaný fanoušek v podobě vašeho dítěte ho bude milovat.

Spokojený rodič = veselé dítě

I když vždy myslíte jen na dětské dobro, nezapomínejte i na své vlastní potřeby. Dítě může být spokojené i v ne zcela ideálních bytových podmínkách, zato potřebuje klidné rodiče s optimistickou myslí. Pokud vám ke klidu přispěje právě přestěhování, neváhejte. Podle vašeho rozpočtu vyberte nemovitost ve vhodné lokalitě, s ideální velikosti a nakupte do ní funkční vybavení. A hlavně – nezapomeňte ve svém novém domově trávit čas spolu.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

Mýdlo Visaka 75g

Ájurvédské bylinné mýdlo Svěží pocit po umytí, příjemná limetková…

Cena: 49 Kč  59 Kč 

Nákupní taška ENVIROSAX® Havana

Ekologická nákupní taška vyznačující se kvalitou zpracování a nádherným…

Cena: 149 Kč  229 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

Fotolia_91431339_XS

Stavební firma MITOL s. r. o.: stavební práce v okolí Kutné Hory

Profesionální stavební firma MITOL s. r. o. se specializuje na výstavbu domů na...

Pasivní a nízkoenergetické domy jsou šetrné k životnímu prostředí

Nižší náklady na vytápění nebo spotřebu energie v domě můžete mít právě...

projektování rozvodů

Univers Světlá nad Sázavou, s.r.o.

Společnost Univers Světlá nad Sázavou, s.r.o. zajišťuje projekční a dodavatelské práce v několika různých...

geogard

Geogard, s.r.o.: stavební práce i údržba zeleně, Chrudim

Chystáte se stavět, přestavovat či opravovat? Nebo potřebujete zajistit služby v oblasti...

Zámečnictví Zeman ve Vlašimi se postará o vaši bezpečnost

Přemýšlíte, jak důkladně zabezpečit dům před zloději? Kam v domě uschovat cennosti?...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte