Zahradní houpačka z palet

img
29. 07. 2020 Přečteno: 1257x

Než se bude před vaším domem skvět zahradní houpačka z palet, je potřeba si obstarat na její výrobu: 1 až 3 kusy palet (mohou být i starší) barvu…

Zahradní houpačka z palet je ideální doplněk na každou zahradu. Potěší nejen děti, ale i dospělé. Bude místem relaxace a rozjímání. K její výrobě potřebujete jen pár kusů palet. Skvělou houpačku však zhotovíte i z pouhého jednoho kusu velice jednoduchým způsobem.

Čtěte také:

Dřevořezba – řemeslo, u kterého na druhu dřeva záleží

Nábytek z palet – proměňte staré palety na moderní a originální nábytek

Rozhodli jste se, že zahradní houpačka z palet je pro vás to pravé? Pak už jen zbývá sehnat si palety a vybrat vhodné místo na zahradě. Nevhodnější je určitě mohutný strom, který udrží nemožné.

Zahradní houpačka z palet a potřebný materiál

Než se bude před vaším domem skvět zahradní houpačka z palet, je potřeba si obstarat na její výrobu:

  • 1 až 3 kusy palet (mohou být i starší)
  • barvu na dřevo a mořidlo, které jeho strukturu ochrání
  • skoby, háčky, vrtačku a brusku
  • pevné lano (asi 20 až 30 metrů), nebo silný kovový řetěz
  • polstrování podle rozměru houpačky, případně i matrace, polštářky a deky

 staré palety

Zahradní houpačka z palet a postup výroby

Zahradní houpačka z palet není nikterak složitá na přípravu, její výrobu zvládnete během jednoho až dvou dnů. Nejprve začněte tím, že si palety ošetřete barvou a mořidlem. U nových palet můžete dřevo ošetřit rovnou, u těch starších je zapotřebí povrch očistit a zahladit bruskou. Jako první nanášejte barvu vhodnou na dřevo. Odstín si zvolte podle toho, jaký se vám líbí. Nechte alespoň den zaschnout a pak pokračujte v ošetřování materiálu mořidlem, které dřevěný materiál ochrání před nepřízní počasí. Houpačku můžete vyrobit buď z jedné jediné palety, nebo i ze dvou až tří. U jedné je to velice snadné. Podél jejích kratších obvodových stranách provléknete pevné lano, nebo jej připevníte pomocí navrtaných skob a zavěsíte na silný strom. Povrch palety vypodložíte matracemi a polštáři a máte hotovo. Pakliže zatoužíte po větším prostoru, svrtejte dvě palety k sobě a postupujte identicky, jako v předchozím případě. Než zahradní houpačku z palet zavěsíte na strom, je vhodné ji zpevnit dalšími šrouby, nebo hřeby.

Zahradní houpačka z palet a různá vylepšení

Aby byla vaše zahradní houpačka z palet dokonalá, můžete ji vylepšit i opěradlem na záda, nebo područkami, z dalších kusů palet. Rovněž je možné navázat nad základnu houpačky pomocí lana paletu další. Houpačka tak získá jakousi stříšku. Na tu lze následně přichytit světla, lampičky, lampióny a různé jiné ozdoby. Je jen na vás, jak si svůj relaxační koutek na zahradě vyzdobíte. Pokud máte děti, nechte je houpat pouze v případě, že je budete mít na dohled. Předejdete tak případným úrazům.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Zahradní houpačka z palet

RE: Zahradní houpačka z palet

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.