Domácí parafínový zábal - omlazující péče pro vaše ruce i nohy, kterou zvládnete doma sami!

img
22. 02. 2019 Přečteno: 5362x

Parafínový zábal je kosmetická procedura, při které se používá parafín - speciální vosk. Ten se získává při destilaci ropy, je bez barvy a bez…

Naše ruce a nohy jsou každodenně vystaveny námaze, která na nich zanechává stopy. Přitom jim ale nevěnujeme tolik pozornosti jako pleti nebo vlasům. Parafínový zábal je jednoduchý způsob, jak jim vrátit jejich původní krásu. Nemusíte chodit do salonu, abyste mohli využít všechny výhody, které vám parafínový zábal nabízí.

Parafínový zábal má pozitivní estetické i zdravotní účinky

Parafínový zábal je kosmetická procedura, při které se používá parafín - speciální vosk. Ten se získává při destilaci ropy, je bez barvy a bez zápachu. Kromě už zmíněných zábalů a jiných kosmetických procedur se parafín používá hlavně při výrobě svíček, dále v lázeňství nebo třeba v lékařství a stavebnictví

Čtěte také:

Parafínový zábal: Hebká pleť i vyšší schopnost hojení

Parafíny můžete použít čisté nebo doplněné o vitamíny a aromatické oleje. Už od prvního použití zábalu dochází k:

 • lepšímu prokrvení pokožky,
 • zjemnění pokožky a jejímu napnutí,
 • uvolnění kloubů a svalů,
 • zpevnění a vyživení nehtů,
 • prohřátí celé zabalené části končetiny.

Výhodou parafínového zábalu je, že jej můžete aplikovat tak často, jak jen budete chtít, nejlépe alespoň 1x měsíčně. Zvládnete to snadno i v pohodlí domova.

Domácí parafínový zábal na ruce

Na domácí parafínový zábal na ruce budete potřebovat:

 • parafínovou vaničku
 • 2-3 kila parafínu podle tvaru a objemu vaničky
 • 2 igelitové sáčky
 • froté rukavice nebo ručníky
 • vyživující krém na ruce

Před aplikací parafínového zábalu si upravte nehty a použijete peeling, abyste se zbavili staré kůže. Zábal pak bude účinnější. Pokud se chystáte aplikovat parafínový zábal častěji, vyplatí se vám zainvestovat do parafínové vaničky, ve které budete parafín rozpouštět. Existují typy s termostatem i bez. Alternativou je zakoupení parafínu v nádobě, ve které se dá i rozpustit například vložením do hrnce s horkou vodou. V obou případech vždy před aplikací zkontrolujte teplotu parafínu, aby nedošlo k popálení!

TIP PRO VÁS: Parafín zakoupíte v drogeriích či lékárnách. 

parafínový zábal na ruce a nohy1

Aplikace parafínu

 1. Rozpusťte parafín podle vlastního výběru – existuje v tuhé formě nebo ve formě kuliček, čistý nebo s vůní.
 2. Ruce ponořte do rozehřátého parafínu, vytáhněte a tento postup opakujete ještě minimálně třikrát. Výsledkem má být souvislá vrstva parafínu na rukou.
 3. Ruce zabalte do igelitových sáčků a froté rukavic/ručníků a parafín nechte 10-20 minut působit.
 4. Sundejte rukavice a s pomocí igelitových sáčků stáhněte z rukou i parafín. Parafín z rukou nevracejte zpátky do nádoby.
 5. Naneste na ruce vyživující krém a nechte je chvíli odpočívat.

Parafínový zábal na nohy

Postup je obdobný jako u zábalu na ruce. Pro lepší účinek je zapotřebí nejprve odstranit zrohovatělou kůži. Pro zjemnění můžete aplikovat vyživující krém na nohy již před nanesením parafínu. Dbejte na to, aby byl parafín rovnoměrně nanesený i v záhybech mezi prsty. Dojde tak k důkladnému prohřátí i kloubů prstů na nohou.

Parafínový zábal můžete použít nejen na unavená chodidla, ale pomůže vám i v boji s celulitidou. Parafín v tom případě nanášíme štětcem a danou část těla zabalíme do potravinové fólie a poté do froté ručníku. Velkou výhodou je, že si zábal můžete užívat opravdu tak často, jak potřebujete.

Vyzkoušejte také další zábaly na tělo

Napsat komentář: Domácí parafínový zábal - omlazující péče pro vaše ruce i nohy, kterou zvládnete doma sami!

RE: Domácí parafínový zábal - omlazující péče pro vaše ruce i nohy, kterou zvládnete doma sami!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.