Veroničin Blog: Proč se stále zamilovávám do stejných typů mužů

img
03. 08. 2018 Přečteno: 1514x

Já jsem se divila, proč si nemůžu najít pořádného chlapa. Myslela jsem si, že ze mě perfektní ženu dělá to, že se dokážu o vše postarat, uvařit,…

Často mi moje klientky říkávají, že jejich muži jsou stejní. Každý podvádí, každý se jí nevěnuje, každého po pár měsících přestane partnerka bavit. Prostě ti chlapi za nic nestojí. Když můj přítel slyší podobné příběhy, pokládá jednu provokativní otázku: „A co když je to u tebe, že se ti tohle děje?“. A má pravdu. Ono to nikdy není venku, v těch mužích, nebo v okolnostech. Vždycky je to v nás a o nás.

Čtěte také:

Veroničin Blog: Jak poznat, že má vztah ještě cenu?

Co vyzařuješ, to přitahuješ

Já jsem se divila, proč si nemůžu najít pořádného chlapa. Myslela jsem si, že ze mě perfektní ženu dělá to, že se dokážu o vše postarat, uvařit, vyprat, být skvělá v posteli a mít vše krásně uklizeno. Měla jsem představu té domácí paničky. Ale ono nic! Nefungovalo to. Jednou to byl žárlivec, další mě podváděl, další se mi vůbec nevěnoval… A víte proč? Já totiž měla přesvědčení sama o sobě, že nejsem dost dobrá pro partnera, a to jsem se snažila kompenzovat péčí o něj, ale on to vždycky vycítil a vždycky to špatně skončilo. Takže co jsem vyzařovala, jsem také přitahovala. Klíčem je zlepšení je zvýšení sebevědomí

Změna zevnitř

Každý z náš je osobnost nějak nastavená, s různými zážitky, přesvědčeními, životními situacemi a dokud tohle nastavení nezměníme, nezmění se ani partneři vedle nás. Abych vám to uvedla na konkrétním případu – žena s nízkou empatií má menší pravděpodobnost rozpoznat „špatného“ partnera, protože nevnímá a nevšímá si různých signálů, které k ní muž vysílá. Na druhou stranu i žena s vyšší empatií může přitahovat špatné partnery na základě svých přesvědčení (všichni muži jsou špatní). Jak změnit své myšlení? Zkuste pozitivní afirmace

Dvě roviny

Nevěřím na toho pravého, který se zjeví na bílém koni. Ten pravý vždycky přijde až po tom, co na sobě odvedete práci a změníte se, abyste mohla být tou pravou pro toho pravého. Jednou z rovin je změna našeho psychologického nastavení tak, aby se více blížilo profilu ženy, která tvoří úspěšné vztahy. Druhou rovinou je změna našich zarytých přesvědčení. Pak teprve má ten pravý prostor se objevit.

Moje sebeláska a typy mužů

Samozřejmě změna přesvědčení o vztazích a psychologické nastavení není to jediné, co rozhoduje o tom, jestli si přitáhnete stejného muže nebo ne. Nad tímto vším stojí i váš vztah k sobě samotné. Vaše okolí vám vždycky bude odrážet to, jak vnímáte samu sebe. Krásný příklad je moje klientka - tak moc toužila po přijetí, že se své mamince chodila omlouvat za každý svůj názor, se kterým maminka nesouhlasila. Myslela si, že tak dosáhne přijetí, ale opak byl pravdou. Přijetí dosáhla až v momentě, kdy si za svými názory stála.

A s partnery je to to stejné. Pokud budeme samu sebe považovat za neschopnou, ne dost dobrou, nesvobodnou a podobně, bude na nás tak vždy nahlížet i partner. Vztahy jsou vždy zrcadlem, na kterém se odráží, co v sobě ještě nemáme vyřešené. Věřte, že s každou další úrovní vztahu se odráží nové věci, o kterých teď třeba ani nemáte zdání.

Zaujal vás článek? Přečtěte si také o tom, jak poznat, že má vztah ještě cenu

Proč muži přicházejí

Každý muž přichází, aby vás naučil něco o sobě samotné. Pokud jeho lekci pochopíte, můžete se pohnout z místa, pokud ne, přijde vám do cesty další, velmi podobný. Je důležité i ve svých vztazích číst mezi řádky a ptát se především sama sebe čím to je, že jsem zrovna já v takové situaci? Ten klíč je vždy ve vás – klíč k tomu, co změnit. A tenhle klíč otevírá zároveň i dveře k panu Božskému.

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»

Napsat komentář: Veroničin Blog: Proč se stále zamilovávám do stejných typů mužů

RE: Veroničin Blog: Proč se stále zamilovávám do stejných typů mužů

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.