Veroničin Blog: Nezávislost ve vztahu a její význam pro úspěšný vztah

img
09. 11. 2018 Přečteno: 1344x

Vztah je o dvou lidech, a tak zde zaměření na problém a jeho řešení nemusí vždy pomoci. Nejvíce pomáhá, když je partner ochoten problém řešit s námi.…

Hodně z žen, které za mnou přichází na terapii nebo koučování, se utápí ve vztahové krizi. Ať už řeší problém jakýkoli, existuje věc, která tyto ženy spojuje. Zapomněly samy na sebe.

Čtěte také:

Veroničin Blog: Jak poznat, že má vztah ještě cenu?

Je velmi jednoduché zapomenut, obzvlášť když nás něco trápí. Jsme totiž od přírody naučení směřovat pozornost právě tam, kde to nefunguje. Náš mozek si myslí, že tím, že se budeme zaobírat problémem, jehož vyřešení dáme prioritu, bude náš život spokojenější dříve. Opak je ale pravdou.

Kde je pozornost, tam to roste

Vztah je o dvou lidech, a tak zde zaměření na problém a jeho řešení nemusí vždy pomoci. Nejvíce pomáhá, když je partner ochoten problém řešit s námi. Bohužel se stále častěji stává, že problém má žena a muž se necítí, že by bylo něco špatně, popřípadě se necítí, že by měl něco řešit. A žena je stále zaměřena na problém, je stále více nešťastná a jejich vztah směřuje pomalu k jistému konci. Přečtěte si o tom, jak poznat, že má ještě vztah cenu

Problém nebo iluze?

Většina problémů, které páry řeší, vznikají na základě špatné komunikace anebo na základě ztráty nezávislosti partnerky. Co tím myslím? Pokud nemá žena pro co jiného žít, stávají se pro ni vztahy klíčové a nejdůležitější. Jsou středobodem jejího života. Neříkám, že je to špatné, ale bohužel pro spokojený vztah to není nejšťastnější zaměření. Děje se totiž to, že chce žena vše dokonalé a více si všímá drobností, které se se stále větší pozorností stávají zásadnějšími problémy. Víte, proč se zamilováváte do stále stejných mužů?

Ženská nezávislost ve vztahu

Oproti tomu žena, která nepřikládá vztahům až takovou důležitost a je zaměřena i na sebe samotnou, vzbuzuje v muži přirozenou touhu o ni pečovat a chránit ji i jejich vztah. Taková žena je totiž raritou. A muž si to moc dobře uvědomuje. Pokud má žena vlastní životní směr a naplňuje své sny v jakékoli životní oblasti (nemusí se nutně jednat pouze o kariéru), podporuje tak přirozeně růst spokojeného vztahu. Vztah už pro ni není svatyní, o kterou se stará pouze ona, ale stává se bezpečným místem, kam se vrací ona i partner a o toto místo pečují oba dva stejnou měrou.

Cíl jako cesta

Žena potřebuje budovat svoji nezávislost ve vztahu také z dalšího důvodu a tím je její vlastní sebehodnota. Pokud jsou pro ženu prioritou vztahy, potom se velmi často stává, že svoji sebehodnotu odvozuje právě na základě vztahu. Když se daří, je šťastná, naplněná, cítí se úspěšná a sebevědomá. Naopak když se ve vztahu nedaří, je bez energie, plná pochybností o sobě a partnerovi a „zlomená“. Toto se projevuje v mnohem menší míře, pokud si žena buduje vlastní cíle a dosahuje něčeho i mimo vztah. Potom se nestane, že by svoji hodnotu odvozovala od kvality vztahu, ale začne ji odvozovat na základě toho, co skutečně dokázala.

Cíl jako cesta k sebeúctě

Pokud žena něco v životě dokazuje a buduje si vlastní nezávislost ve vztahu, potom posiluje vlastní vnímání sebe sama, svoji sebehodnotu a sebevědomí. Nebude tedy déle otálet s opuštěním nevhodného partnera, nebude déle setrvávat ve škodlivých vztazích a nebude se bát jakékoli změny ve vztahu, protože si je jistá sama sebou a tím, že neztratí sebe ani naději na další nový vztah apod.

Cíl jako priorita

Mít své životní cíle je nesmírně důležité. Jsou nepřímým základem kvalitního vztahu a jsou jedním z předpokladů pro stabilní život. Pokud jste si na základě tohoto článku přišla na to, že vám cíle chybí, a že se příliš zaměřujete na vztahy, je na čase to změnit. Právě taková „drobnost“ z vás může udělat ženu, která je pro svého muže inspirací.

Seriál - Veroničin Blog

Přečtěte si všechny díly ze seriálu:

Jak poznat, že má vztah ještě cenu? »» Proč se zamilovávám do stejných typů mužů »» Jak vypadá pravá láska »» Evoluce ženy jako partnerky »» Vztahové struktury »» Jak zabránit ztrátě vztahu  »» Nezávislost ve vztahu »»  Mužská a ženská podpora  »» Sebeláska u ženy »» Jak mluvit o partnerovi »» Partner vs. děti »» Vztah a osobní rozvoj »» Výjimečnost partnera »» Sex ve vztahu »» Jak mluvit o sexu »» Jak zvládnout samotu »» Muž, se kterým je těžké žít »» Jak mít rád sám sebe »» Detektivem ve vztahu »» Proč si muži hledají milenky »» Jak se seznámit »» Proč mám potíže najít partnera? »» Jak nás ovlivnily tresty rodičů? »» Co si vzít z těžkých situací? »» Jak má vypadat šťastný vztah? »»

Napsat komentář: Veroničin Blog: Nezávislost ve vztahu a její význam pro úspěšný vztah

RE: Veroničin Blog: Nezávislost ve vztahu a její význam pro úspěšný vztah

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.