Věříte na výklad karet? Vyplatí se být obezřetný.

img
03. 08. 2020 Přečteno: 1518x

Z historického hlediska se výklad karet datuje až do starověku. Některé pověry praví, že konkrétně v Egyptě se již před mnoha lety lidé zaobírali…

Výklad karet se stal pro mnohé lidi jakousi berličkou v momentu, kdy v životě neví kudy kam. Tato ezotericky směrovaná metoda nabízí pohled do budoucnosti. Lze jí však věřit? Společnost se v tomto ohledu zcela jistě rozděluje. Jedni zarytě věří, že je karty spasí a ukážou jim osud, druzí zase výklad karet odsuzují a nevěří mu. Pokud přeci jen po výkladu zatoužíte, je dobré se mít při výběru kartářky na pozoru.

Čtěte také:

Výklad snů podle Sigmunda Freuda: Naučte se vykládat sny jako odborník

Tarot - Výklad karet zodpoví vaše otázky

Když se v životě objeví jakékoliv těžkosti, výklad karet může být jakousi jiskrou naděje, že přijdou lepší časy. Ve věštění a vykládání karet tedy značnou roli hraje psychologie. Jedná se opravdu o jasnozřivost kartářky, nebo jen o psychologickou hru se zákazníkem? Pojďme nahlédnout pod pokličku tohoto tajemného tématu.

Výklad karet a jeho historie

Z historického hlediska se výklad karet datuje až do starověku. Některé pověry praví, že konkrétně v Egyptě se již před mnoha lety lidé zaobírali otázkou budoucnosti a věštění. K tomuto účelu prý používali ručně malované kartičky. Největšími průkopníky ve vykládání karet byli kočovní Cikáni, kteří v podstatě tento zvyk rozšířili do celé Evropě. Největší touhu po odhalení budoucnosti měli počátkem století čtrnáctého zejména šlechtici. V té době se však církev proti všem věštkyním a kartářkám bouřila a nazývala je čarodějkami. Lidé, kteří se ve středověku zabývali ezoterikou, byli církví cíleně upalovaní na hranici. Společnost se dlouho po těchto incidentech obávala tajemna, a tak se i výklad karet upozadil na dlouhá desetiletí až staletí. Průlom však nastal v století osmnáctém. Atmosféru mezi lidmi uvolnila především francouzská revoluce a na scéně se objevila i velmi zajímavá dáma původem z Francie Marie Lenormand. Ta opět vnesla mezi lidi důvěru ve věštění a výklad karet. Ona sama se jím živila několik let a její předpovědi se údajně naplňovaly.

Výklad karet a jeho druhy

Výklad karet lze provádět mnoha způsoby. Kartářky nabízí věštění budoucnosti například z karet mariášových, tarotových, nebo cikánských. Také existují obrázkové karty Lenormand, které jsou vytvořené na počest slavné věštkyně stejného jména. Obsahují rovněž krátký a výstižný výklad jednotlivých vyobrazení. Velmi populární v poslední době jsou i tematicky zaměřené webové portály, zabývající se věštěním a výkladem karet. Ezoterika je tedy lidem všude na dosah.

Výklad karet a jeho psychologický význam

Každého zvídavého člověka může třeba jen jednou za život lákat myšlenka, že absolvuje výklad karet a dozví se o své budoucnosti něco zajímavého. Ať předpovědi budete věřit nebo ne, určitě vám utkví v paměti a budete si jí i kdyby jen z části zaobírat po zbytek svého života. A právě v tom lze spatřit velký psychologický význam tohoto způsobu věštění. Výklad karet nemusí být zdaleka přesný, ale to, co vám kartářka řekne může způsobit konkrétní myšlení a chování vedoucí k předpovídaným událostem. Mnoho věštců, kartářek, jasnovidců, nebo čarodějů pracuje taktéž s matematickým jevem zvaným pravděpodobnost, což je v podstatě situace, která se dá očekávat, ale je nejistá.

výklad

Výklad karet a pozitivní vliv na psychiku

Kartářky primárně navštěvují lidé, kteří potřebují s něčím v životě poradit, ocitli se v úzkých, nebo se nedokážou rozhodnout. Pokud je výklad karet schopen dotyčného člověka zklidnit a navrátí mu sebevědomí a naději, pak může být i psychologicky významný v pozitivním slova smyslu. S informacemi od kartářky je ale zapotřebí pracovat s určitou opatrností a nadhledem.

Výklad karet má i svá úskalí

Úskalí vykládání karet spočívá v podstatě v tom, že se člověk může až příliš upínat na informace, které mu byly sdělené. Celý svůj život pak orientuje tím směrem, jakým by se měl ubírat podle předpovědi. Výklad karet se záhy promění ve velice neprospěšnou záležitost a může být i opakovaně používán k řešení zásadních rozhodnutí. Problém může nastat i v případě, že kartářka či věštkyně zákazníkovi sdělí zprávy negativní, které mohou přispět k rozvoji psychických potíží.

Výklad karet – jak k němu vlastně přistupovat?

Jak již bylo zmíněno, výklad karet je člověku v dnešní době nabízen kdekoliv, jak na sociálních sítích, internetu, tak i v mobilních aplikacích. S kartářkou se již nemusíte setkat tváří v tvář a vyloží vám budoucnost v SMS, přes chat, nebo třeba telefonicky. Ve všech uvedených případech je rozhodně na místě, být ve výběru věštby rozvážný a obezřetný, případně se těmto nepřímým metodám věštění budoucnosti zcela vyhnout. V mnoha případech se totiž může pod pojmem Věštění budoucnosti z karet skrývat pouze nekalý úmysl, vytěžit co nejvíce peněz z důvěřivosti klienta.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Věříte na výklad karet? Vyplatí se být obezřetný.

RE: Věříte na výklad karet? Vyplatí se být obezřetný.

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.