Valentýn 2020: Užijte si svátek všech zamilovaných!

img
14. 02. 2020

Letošní svátek svatého Valentýna 2020 připadá na pátek, což je neskutečná výhoda. Pokud se chystáte Valentýna náležitě oslavit, nemusíte na druhý den…

Valentýn je tady! Patříte k těm, kteří si v den svátku svatého Valentýna 14. února rádi zajdou někam posedět se svou drahou polovičkou a stráví příjemný romantický večer ve dvou, anebo tento americký svátek úspěšně bojkotujete? Někdo si dokáže Valentýna skvěle užít, jiné páry či jednotlivci s oblibou říkají, že mohou prožít krásný večer a potěšit svého miláčka každý den a nemusí k tomu podporovat svátky, které nejsou původně naše. A jak jste na tom vy?

Čtěte také:

Láska je chemie. Vědci přesně ví, co se děje v našem těle, když jsme zamilovaní!

Valentýn 2020 a jak jej oslavit?

Letošní svátek svatého Valentýna 2020 připadá na pátek, což je neskutečná výhoda. Pokud se chystáte Valentýna náležitě oslavit, nemusíte na druhý den vstávat do práce a máte před sebou celý víkend, který můžete strávit třeba někde na horách či na jiném romantickém místě ve dvou. Ať už máte názor na komerční svátky jakýkoliv, proč si právě víkend od 14. února 2020 neužít?

Oslava svátku svatého Valentýna je zcela ve vašich rukou. Nemusíte si kupovat kýčovitá srdíčka nebo podporovat ty výrobce a prodejce, které vlastně vůbec podporovat nechcete. Stačí si zajet někam na výlet, dát si vzájemně najevo, že se máte rádi a užít si skvělé milování. Anebo se už raději těšíte na 1. máj – svátek všech zamilovaných, polibky pod rozkvetlou třešní a procházky na sluníčku? Ovšem do jara je ještě daleko, v březnu teprve polezeme za kamna a v dubnu tam možná ještě budeme… A třeba ani taková Valentýnská diskotéka či Valentýnská zábava, případně ještě Valentýnská seznamka, nemusí být k zahození, pokud jste zrovna single a rádi byste to změnili!

Svatý Valentýn a jeho dobrodiní

14. února se svátek svatého Valentýna slaví po celém světě, přece jen svatý Valentýn – patron všech zamilovaných, pro zamilované páry vykonal mnoho pěkného. Například měl schopnost uzdravovat nemocné a tajně oddával snoubence i přes zákaz římského císaře. Samozřejmě za svou dobrotu zaplatil mučednickou smrtí.

Ostatky svatého Valentýna najdeme v římském kostele Santa Maria in Cosmedin, ale i u nás máme pro tohoto světce poctu, a to v podobě kostela svatého Valentina v Praze ve Starém Městě, část jeho ostatků se nachází na oltáři baziliky svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Relikviář se vystavuje právě na den svatého Valentýna 14. února, kdy došlo k úmrtí tohoto světce.

Zámky lásky na svátek svatého Valentýna

Na den svatého Valentýna se také uzamykají takzvané zámky lásky, a to hlavně na mostech, někdy i na jiných místech. V každém městě se tradičně shromažďují uzamčené zámky, případně také s nějakou výzdobou, lístečky či monogramy, které zpečeťují pevný vztah dvou milujících se lidí.

valentyn

Zamilovaní si společně rituálně zámek uzamknou a umístí jej na zvolené místo. Takovéto zámky lásky můžete nejčastěji objevit na zábradlí mostů. A právě na den oslavy svátku svatého Valentýna takovýchto zámků přibývá...

Tip pro nezadané na svátek svatého Valentýna!

Máme pro vás tip na rituál, který můžete provést v den oslavy svátku svatého Valentýna. Ostatně prováděl se už ve starověkém Římě. Pokud jste momentálně bez partnera či bez partnerky, napište si jména případných nápadníků či nápadnic na papírky, ty si dejte třeba do klobouku či do nějaké pěkné nádoby. Pak se v klidu zamyslete, uvolněte se a vytáhněte si jeden lísteček. Jméno, které je na něm napsáno, by mělo představovat partnera, se kterým se dáte dohromady v tomto roce a prožijete s ním lásku.

Přejeme vám hodně lásky a krásnou oslavu dne svátku všech zamilovaných!

Napsat komentář: Valentýn 2020: Užijte si svátek všech zamilovaných!

RE: Valentýn 2020: Užijte si svátek všech zamilovaných!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.