Tepelně izolační omítka zvýší účinnost topení až o 30 %

img
28. 03. 2017 Přečteno: 2528x

Úspory energie na chatě, v rodinném domu i v bytě snadno dosáhnete aplikací termoaktivní stěrky AERO-THERM®. Jedná se o speciální omítku, obsahující…

Termoaktivní stěrka AERO-THERM®: Energii šetří jednoduše a chytře!

Úspory energie na chatě, v rodinném domu i v bytě snadno dosáhnete aplikací termoaktivní stěrky AERO-THERM®. Jedná se o speciální omítku, obsahující mikrokuličky a aerogel. Vlastnosti termoaktivní stěrky zajišťují, že teplo je vyzařováno okamžitě zpět do místnosti, aniž by bylo zabráněno ohřívání stěn. AERO-THERM® také zamezuje kondenzaci vzdušné vlhkosti na svém povrchu a tím i tvorbu plísní. Tepelně izolační omítka vytváří 1 mm tenkou vrstvu, která zajišťuje schopnost okamžité odezvy na změny ve vnitřním prostředí.

Aplikace tepelně izolační omítky

Termoaktivní stěrku lze aplikovat lokálně i celoplošně. V případě lokální aplikace se tepelně izolační vrstva nanáší nejčastěji za otopná tělesa, v okolí oken nebo na místa, odkud chlad sálá ze stěn. Nejefektivnějším řešením je však bezpochyby celoplošná aplikace termoaktivní stěrky. V takovém případě se nanáší na všechy obvodové stěny, stropy i pod podlahovou krytinu.

30082011291

AERO-THERM® se pyšní dlouhou životností – při dodržení pracovního postupu minimálně 25 let. Jedná se tak o dlouhodobou investici, která vede k výrazné úspoře energie z dlouhodobého hlediska. Je pak na zvážení zákazníka, zda dá přednost levnější lokální aplikaci nebo celoplošné, která přináší výraznější výsledky. 

Rychlý ohřev místnosti

Termoaktivní stěrka AERO-THERM® obsahuje skleněné mikrokuličky, aerogel, pojivo a aditiva. Díky tomuto složení nedochází k okamžitému zahřívání podkladu, nýbrž pouze samotné omítky, která okamžitě vyzařuje teplo zpět do prostoru. Na začátku vytápění je teplota povrchu stěn, stropu a podlahy stejná jako vzduch a díky omítce AERO-THERM® se během vytápění zahřívá jen minimálně. To vede k mnohem rychlejšímu ohřevu místnosti na požadovanou teplotu.

thermoindustry_3d_vizualizace_CZ_01

Snížení teploty vytápění vede k úspoře energie

Pokud jsou obvodové stěny, strop i podlahy ošetřeny termoaktivní stěrkou, je možné snížit teplotu zdroje vytápění. Teplota v místnosti bude příjemná a bude odpovídat vyšší teplotě topného zdroje bez použití tepelně izolační omítky. Díky snižování teploty na zdroji tepla dochází rovněž k výrazným úsporám energie v domácnosti. Pokud jako zdroje energie používáte radiátory, postačí nastavit teplotu na 21 °C. U sálavého topení je dokonce dostačujících pouze 19 °C. Princip systému AERO-THERM® si prohlédněte na srozumitelném informačním videu.

Hlavní výhody materiálu AERO-THERM®

Kromě samotné úspory nákladů na vytápění, které činí minimálně 12,5 %, přináší termoizolační stěrka celou řadu dalších výhod. Materiál je hygienický a difuzně otevřený a zabraňuje vytváření plísní. Jednotlivé hodnoty a zde prezentované výsledky jsou doložené skutečným měřením a testy v reálném prostředí.

AERO-THERM® disponuje celou řadou certifikátů, které dokládají jeho vysokou kvalitu a efektivní řešení úspory energie v domácnostech. Materiál také umožňuje postupnou aplikace v jednotlivých místnostech, nevyžaduje tak velkou jednorázovou investici. Ať už jako zdroj vytápění používáte kamna, krb, radiátory nebo podlahové vytápění, termoaktivní stěrkou výdej tepelné energie vždy snížíte.

sterka

Použití termoaktivní stěrky nejen v domácnostech

Tepelně izolační omítku využijete v rodinných domech a bytech, ale také na chatách a chalupách. Stěrka pomůže i v případě, že se v daném prostoru aktuálně netopí, což právě ocení majitelé chat, kam přijíždí třeba jen jednou do týdne. AERO-THERM® má však mnohem širší využití, používá se rovněž v průmyslu.

Skvělým příkladem funkčnosti a užitečnosti termoaktivní stěrky AERO-THERM® je její použití ve vznikajícím Hereckém muzeu Viktorka v Ratibořicích. Objekt je vytápěn podlahovým systémem přes tepelné čerpadlo, pro dostatečné vytopení chybělo 30 % tepelné energie. Instalace radiátorů by znehodnotila prostor pro umístění vystavovaných předmětů. Problém se vyřešil právě aplikací termoaktivní stěrky, která kýžených 30 % tepelné energie celému velkému prostoru dodala.

Možnosti využití tepelně izolační omítky jsou pestré. „Energii šetříme jednoduše a chytře“, takový je slogan společnosti Thermo Industry a současně i její filozofie. Chcete-li snížit výdaje za tepelnou energii, a to bez výrazných stavebních zásahů, použití materiálu AERO-THERM® je ideálním řešením.

Napsat komentář: Tepelně izolační omítka zvýší účinnost topení až o 30 %

RE: Tepelně izolační omítka zvýší účinnost topení až o 30 %

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
  • Evžen Michlík

    11. 9. 2018 10:50
    Je super, že Češi mají technologii a výrobek, který má světové parametry - jen tak dál!
    Zdraví EM