Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

img
02. 07. 2013 Přečteno: 179648x

Během spánkové paralýzy může docházet k halucinacím. Můžeme vidět obrazy, vnímat v místnosti další osoby, slyšet podivné zvuky. Často lidé mívají…

Paralýza nastává při usínání (hypnagogická) nebo při vzbouzení se (hypnopompická). Fyziologicky je tento stav spánkové obrny spojen s paralýzou, která přirozeně nastává během těch fází spánku, kdy máme sny (REM fáze – tzv. REM atonie). Náš mozek během REM fáze účinně funguje, ale tělo by mělo být ve spánku – tedy se nehýbat. Takováto atonie slouží k tomu, aby se naše „snové pohyby“ nepřenášely na naše fyzické tělo, tedy abychom se během spánku nezranili. Když se v této fázi najednou probudíme, tak mozek se domnívá, že spíme, a tělo zůstane v paralýze.

Čtěte také:

Nespavost a jiné poruchy spánku mohou být signálem závažné nemoci

Spánková paralýza a halucinace

Během spánkové paralýzy může docházet k halucinacím. Můžeme vidět obrazy, vnímat v místnosti další osoby, slyšet podivné zvuky. Často lidé mívají pocit, že jsou někým sledováni a to i když jsou v místnosti sami. Špatně se člověku často i dýchá. Někteří lidé popisují stavy, kdy mají pocit, že jim „něco“ například těžký kámen leží na hrudníku, či že jim na hrudním koši dokonce nějaká neidentifikovatelná bytost sedí. Paralýza může trvat od několika sekund až po několik minut (některé prameny uvádějí, že dokonce až hodinu). Spánková paralýza bývá zařazována mezi poruchy spánku. Každý desátý člověk spánkovou paralýzu aspoň jednou v životě poznal a každý tisící ji zažívá opakovaně, a to několikrát do roka. Za frekvencí výskytu spánkové paralýzy stojí hlavně stres, důvody mohou být i únava, post-únavové stavy, fobie, zima v místnosti, nemoc a podobně. Často to bývá i kombinace více vlivů – chlad, nepravidelná strava, nepravidelný životní rytmus atd. 

Rizikové faktory a spouštěče spánkové paralýzy

 • Častý stres, vysoký stres, po-stresové stavy
 • Nepravidelná strava a nepravidelný životní rytmus
 • Nedostatek spánku a odpočinku, klimbání během dne
 • Spánek s vysoko vystlanými polštáři
 • Těsně po lucidním snu (Lucidní sny jsou zvláštním typem snů, během nichž si daná osoba jasně uvědomuje, že sní. Tato skutečnost je pro tyto stavy zcela charakteristická a je tedy právě tím, čím se lucidní sny odlišují od běžných snů. Zjištění, že se naše vědomí nachází ve stavu snění, zatímco tělo spí, je totiž doslova odrazovým můstkem, jak k vědomému prožívání mnoha neobvyklých zážitků dle naší vlastní fantazie.)

Pokud nás zaskočí spánková paralýza, kterou si uvědomujeme, pak je vhodné zahýbat trochu očima nebo svalstvem tváře. Lidé se v takovém stavu nejčastěji soustředí na nohy a ruce, ale ty bývají paralýzou zcela ochromené. Pokud spánkovou paralýzu rozeznáte, zkuste zachovat klid, nepanikařte, v klidu vyčkejte, až stav sám pomine.

Legendy o spánkové paralýze

Spánková paralýza bývá někdy nazývána syndromem „staré čarodějnice“. Tento název vyplývá z toho, že lidé často vnímali přítomnost další, jakoby nadpřirozené bytosti v jejich blízkosti, a zároveň nepříjemné pocity dušení a tlaku na hrudníku. V Africe je spánková paralýza označována jako čarodějnice, která jezdí po zádech ochromeného. Čínská kultura hovoří o duchovi, který člověka tlačí do postele. Japonci užívají pro tento stav název kanashibari, znamená svázaný, či dokonce kovem upevněný. V Turecku se označuje karabasan – temný lis. Legendy hovoří o stvoření, které ve spánku napadá lidi a tlačí jim na hrudník a vyráží jim dech. V Řecku a na Kypru lidé věřili, že spánková paralýza nastává ve chvíli, kdy duch se zvířecí podobou se snaží oběti ukrást řeč nebo jí sedí na hrudníku a chce ji udusit. Tento duch se jmenoval „Mora“, což je podobný název, který se pro tento stav užívá na Islandu a to „Mara“. Ve Vietnamu přichází uprostřed noci „Šedý duch" a unáší oběti daleko za hory. V Zanzibaru se úděsný Popobawa přitiskne lidem ve spánku na hrudník tak, že křičí, aniž by vydali hlásku.   

Spánková paralýza a umění

noční můryDémoni přicházející v průběhu spánku a noci mučit nešťastníka jsou u umělců napříč stoletími známým jevem. Krom spánkové paralýzy jsou to i další spánkové obtíže, především noční děsy a noční můry. Typickým představitelem v umění, který trpíval spánkovou paralýzou, je Francisco Goya. Jeho příznaky byly typické. Vzbudil se ráno velmi brzo, s pocitem ochrnutí těla, koutkem oka viděl příchozí bytost. Dlouhá prodloužená jakoby klepetnatá černá ruka ho uchopila za tvář. Byl to strašný zážitek, Goya probraný z ochrnutí vyskočil nahoru ve zděšení a poté v uklidnění zjistil, že to byla jeho vlastní ruka. Spánkovou paralýzou a nočními děsy trpěl i nizozemský malíř a kreslíř Vincent van Gogh a švýcarský malíř Henry Fuseli, pravděpodobně i Hieronymus Bosch.  

Spánková paralýza a mystické zážitky

Stav, kdy se člověk nachází ve spánkové paralýze, je natolik zvláštní a netradiční, že bývá mnohdy lidmi, kteří jej zažili, spojován s nejrůznějšími běžné vědomí přesahujícími zážitky. Takovýto stav je obvykle doprovázen zrychlenou činností srdce, ztíženým dýcháním a pocitem hrůzy. Tento pocit děsu je stupňován tím, že ochrnutý si plně uvědomuje dění kolem sebe. Nejděsivějším příznakem spánkové paralýzy je pocit přítomnosti cizí osoby v místnosti. Nejdříve je to jen jakési tušení, posléze někdy bývá osobou stiženou spánkovou obrnou i spatřena. Její podoba se většinou liší od té lidské, bývá zvířecí, ďábelská nebo mimozemská. V takovémto stavu se velice často odehrávají i zážitky, které někteří lidé popisují jakožto únosy UFO.

Další poruchy spánku

Mezi nejrozšířenější spánkové poruchy patří:

 • Somniologie – mluvení ze spaní.
 • Somnambulismus – dochází k pohybům spícího (náměsíčnost). Člověk, který trpí somnambulismem, může vstát z lůžka, různě chodit po bytě nebo domě, hýbat a manipulovat s různými předměty, přitom má otevřené oči, dokáže se proto vyhýbat překážkám, ale nedokáže si uvědomovat důsledky svého chování a jednání, které by mohly nastat.
 • Insomnia – nespavost, „špatné spaní“. Projevuje se různě, např. časné probuzení, rychlé usnutí, krátký spánek, brzké probuzení, nebo porucha usínání, kdy člověk nemůže usnout (zejména v cizím prostředí), mělký noční spánek. Člověk, který se dobře nevyspal, je během dne celkově unavený, má špatnou, pesimistickou náladu.
 • Narkolepsie – chorobná spavost, opakující se nezvladatelné záchvaty ospalosti. Člověk, který trpí narkolepsií, je schopen usnout kdykoliv a kdekoliv. Narkoleptici usínají ve fázi REM, přeskakují fázi NON REM. Jedná se o velmi složitou poruchu, která ještě nebyla zcela objasněna.
 • Spánková apnoe – jedná se o dočasnou zástavu dechu ve spánku. U dospělých se projevuje chrápáním, ale u kojenců může způsobit smrt.
 • Noční děsy – nejčastější dětská porucha spánku. Dítě křičí ze spánku, je vyděšené, často vyběhne z postele, v šoku nepoznává lidi kolem sebe, snaží se dovolat pomoci. Teprve když se energicky probudí, uklidní se a opět uléhá a usíná. Příčiny této poruchy jsou různé, může jít o dřívější špatné zážitky, především rodinné problémy (hádky rodičů, ponižování dítěte apod.)

noční děsy

Spánková paralýza – zkušenosti   

Prožít tento stav je převážně velmi nepříjemným zážitkem. Ti, kteří ji zažívají opakovaně, mívají mnohdy i strach jít spát, neradi usínají sami, neradi spí na cizích místech. Co osoba stižená spánkovou obrnou zažívá, asi nejlépe pochopíme, když si přečteme příběhy některých z nich:

„Důvod toho, co se mi děje, jsem objevila teprve nedávno. Po mnoha letech, kdy jsem žila s pocitem, že jsem „mimo“ a že o tom nemůžu nikomu říct, aby si nemysleli, že jsem se zbláznila. Tyto stavy, které bych nejlépe popsala jako fyzické napadení velmi zlou bytostí, se děly asi jednou za půl roku, někdy i každou noc. Zážitek byl vždy velmi skutečný. Měla jsem dojem, že jsem vzhůru a při plném vědomí, ale paralyzovaná strachem. Někdy vás to tahá z postele, někdy naopak tlačí dolů, bouchá do zad, ramenou atd. Chcete křičet, ale nejde to, chcete utéct, ale nemůžete se ani pohnout. Teď, když vím, že jde v podstatě o (pro mě celkem překvapivě) běžné zážitky, už nemám takový strach. Příště už budu alespoň vědět, o co jde.“

„Tyto stavy zažívám už asi 15 let přibližně jednou za 3 měsíce. Začíná to vždy stejně. „Probudím se“ ve stejné poloze jako při usínání, všechno vidím jako ve skutečnosti i s detaily pokoje. Najednou přijde pocit, že nejsem v místnosti sama, intenzivně vnímám přítomnost někoho nebo „něčeho“ zlého a s jistotou vím, že mi „to“ chce ublížit. Může se i stát, že toto „zlo“ vidím v podobě stínu, a to už pak končí veškerá legrace. Začne hučení v uších a zvuky, které nejde přesně popsat (kdo zažil, ví) a pocit, jako by mě „něco“ začalo dusit, jakoby tlačit k posteli nebo odtáhnout pryč. V té chvíli přichází panika a uvědomění si totální paralýzy. Chci se bránit a křičet, ale nic z toho není možné. Ze začátku jsem se i bála jít spát, aby se zážitek neopakoval, ale postupem času jsem se tyto stavy naučila ovládat. Jakmile se blíží paralýza, nejde dělat vůbec nic jiného, než si pořád opakovat, že se vám nic nemůže stát, že to za pár sekund přejde a snažit se (i když je to velmi těžké) myslet na něco pozitivního. Čím víc se bráníte, tím je to intenzivnější a tím větší panika přichází. S totálně vyčerpávajícím podvědomým úsilím „to“ od sebe odehnat se probudíte, ale zachovat klid a být „nad věcí“ pomáhá skvěle. Hodně pomohlo i to, že jsem  se v různých diskuzích dočetla, že tyto stavy zažívá velká spousta lidí, i když se o tom na veřejnosti moc nemluví, protože pro ty, kteří nezažili, to může znít hodně divně.“

Jsou vám tyto zážitky povědomé? Příběhy těch, kteří mají tento zážitek za sebou, jsou si velmi podobné, a první takováto zkušenost vyděsí téměř každého. Předcházet těmto „stavům“ lze navozením klidného spánku, s čímž souvisí i dodržování zdravého životního stylu.

Jak přilákat klidný spánek?

 • Vyvětraná ložnice
 • Uklidňující barvy
 • Nejméně hodinu před spaním nepijte kávu ani čaj
 • Pro klidný spánek si před spaním dopřejte koupel s levandulí nebo jasmínem
 • Před spaním uvolněte mysl relaxací, meditací, odpočinkem – např. posezením u svíčky nebo vonné lampy
 • Pokud se Vám do dvaceti minut po ulehnutí nepodaří usnout, zkuste vstát a číst si něco příjemného, rozhodně ne dlouhou dobu čekat, až se spánek dostaví.

Máte i Vy děsivou zkušenost se spánkovou paralýzou? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem, rozhodně v tom nejste sami!

Napsat komentář: Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

RE: Spánková paralýza dokáže pořádně vyděsit

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
 • Maruška

  14. 9. 2020 20:36
  Když prožívám SP nemohu se hýbat ,křičet ,nic ,ale na štěstí nemám děsy .Jen prostě se nemohu hýbat ,a hůř se mi dýchá a někdy se orosím. Ze začátku jsem se snažila z tohoto stavu nějak "vytrhnout" ,ale nešlo to . Vždycky jsem si říkala "pohni se,pohni se !!!! " . A teď jsem se naučila ,že se… celý příspěvek
 • Kristina

  1. 8. 2020 15:39
  Dneska se mi poprve zdálo to..nevěděla jsem co je realita a co je sen, měla jsem v hlavě zlo ( dabla) kterého jsem chtěla skrotit , vymýtala jsem ho..(zvláštní) měla jsem pak takový zvláštní pocity energie jakoby to bylo doopravdy..pak jsem se vratila zpátky k sobě, přítel spal vedle mě..P.S.… celý příspěvek
 • Kateřina 74

  8. 2. 2020 19:12
  Zdravím, Jakube,
  dnes jsem vložila svůj příspěvek ke SP a začala si pročítat diskuzi. Mám úplně husí kůži po přečtení toho vašeho, který je takřka stejný, jako se přihodil mi před cca 22 lety.Naštěstí už jsem (podle výzkumů) dospěla do věku, kdy se mi SP nevrátí.
 • Kateřina 74

  8. 2. 2020 18:46
  dnes jsem se poprvé dozvěděla o SP, kterou jsem zažila v době zkouškového období na studiích, a protože v té době mi zážitek připadal neuvěřitelný, moc jsem se s ním nesvěřovala. SP mě postihla, když jsem spala sama na kolejích nahoře na poschoďové posteli ; já jsem se probudila brzy nad ránem,… celý příspěvek
 • Hana

  27. 1. 2020 06:54
  Ano ,stává se mi to.Naposledy to bylo,když jsem spala u přítele. Nahmatala jsem v posteli cizí tělo.Cizi ruce se snažily mne vysoupnout z postele.Dusila jsem se,nešlo se nadechnout.Lezelo mi to na nohách.Chtela jsem vzbudit přítele,ale nešlo to.Pak se mi tu domnělou osobu podařilo srazit z postele… celý příspěvek
 • Katrin24

  1. 10. 2019 23:01
  Tak je dobrý vědět že to má více lidí jsem si říkala jestli nejsem nějaká divná... Dřív když jsem ještě nebydlela s pritelem jsem to měla třeba při usinani večer vždy jsem usinala a najednou jsem cítila přítomnost ještě někoho v pokoji.. Pak mě to začalo buď dusit nebo co koliv jiného zlého nic… celý příspěvek
 • Jaroslav_III

  30. 7. 2019 15:15
  Dneska jsem ti opet prosel. Uz jsem si na to zvykl. Nicmene mam to trosku jine, nez tu ostatni popisuji.<br> <br> 1. Ano, dusim se, ale necitim pritomnost druhe osoby.<br> 2. Strasnym zpusobem mi vari mozek. Po probuzeni mam extremni bolest hlavy a jsem opoceny jak prase na grilu.<br> 3.… celý příspěvek
 • Aneta

  15. 6. 2019 00:50
  Zažila jsem podobný zážitek. Byla jsem si jistá, že nespím, nemohla jsem usnout z důvodu horka. Lehla jsem si tedy na břicho a po chvilce ke mně někdo přistoupil, zavrzlala podlaha, držel mě za podkolenní jamky a já se nemohla hnout, křičet ..jen jsem byla při vědomí a mohla jsem hýbat očima .. .… celý příspěvek
 • Pavel

  20. 3. 2019 04:24
  SP je velmi podobné (e.v.p) zážitkům. Postavy, hlasy a přitomnost zla.

  Před spaním vypněte zkrátka vše co vytváří bílý šum během spánku. Pokud máte malé děti doma vypínejte jim ty zvuky. Vytváříte tím jinak ideální podmínky k zážitkům, které k vám přichází.
 • Pavel Kovala

  20. 3. 2019 00:18
  Přesný popis evp. zážitků.
 • Lucie

  31. 1. 2019 09:36
  Ahoj jsem;) napiš na email sefires@seznam.cz jestli chces;) Hezký den
 • Lucie

  31. 1. 2019 09:31
  Take se mi to stalo. Pomodlete se třeba i během dne. Někdo to už psal a me to vždy pomohlo.
 • Lucie Marksová

  29. 1. 2019 23:33
  ... Chces - li do Ráje,projdi očistcem....

  ... Chces-li vstoupit do světlého-čistého a laskyplneho nekonečna Vesmíru, musíš projít temnou, hrůzu nahanejici branou...
 • Lucie Marksová

  29. 1. 2019 23:22
  Ahoj Lucie... Jsi tu někde?
 • Lucie Marksová

  29. 1. 2019 11:43
  Mohou, ale co když nejsou?<br> ..... Můžete mi prosím napsat, jestli jste v astrální cestování, udělal přes. ,, SP BRÁNU " nějaké pokroky?<br> Už jako malá jsem si umělá ve snu uvědomit že spím a co má paměť sahá, tak jsem si ve zlém snů dokázala ricct:To nic, to se ti jen zdá, vzbud se. A… celý příspěvek
 • Tereza

  10. 12. 2018 22:05
  Také mám za sebou pár zážitků se SP (že něco takového existuje se dozvídám až teď). Pro mě to byl většinou zážitek, který jsem měla spojený s kontaktem s druhou stranou (duchové, démoni), takže info o SP tomu ubírá na mysterióznosti :) Nicméně pořád v tom vidím spojitost i díky jiným zkušenostem. A… celý příspěvek
 • Lukáš

  11. 10. 2018 07:48
  Já se tomu postavil. A jsou to čáry já křičel pojď a bez kouzel. Něco jsem položil velkou silou k zemi i 2 patrova postel se ne rozlomila a pak mě to poslalo zpět ale já se nevzdal
 • Marketa K.

  23. 8. 2018 03:49
  ..usnula jsem po pul třetí a probudila se před treti..spala jsem chvilinku..Ležím na matraci jako normálně i teď. Najedno u mé matrace sedi bývalý přítel , místnosti je tma, což je jasné když je i venku tma..drží me za ruce, nebo ja jeho..divně se to prolíná..je to silné drženi..něco divneho mi… celý příspěvek
 • Veronika

  31. 7. 2018 16:15
  Zdravím, já se spánkovou paralázou zkušenost nemám, ale přítel ano a to už od nějakých 9 let. Má to i několikrát za měsíc. Nevíte, u koho se tohle dá léčit? Nějaký psychoterapeut?
 • Lucie

  23. 7. 2018 10:16
  Máte pravdu Tomáši
 • Lucie

  23. 7. 2018 10:14
  Tak to máš velmi pestre zážitky
 • Lucie

  23. 7. 2018 10:12
  Dobrý den Všem. Vedecky vyzkum ohledne spankove paralyzy, ktery bych nechtela nijak znevazovat, je jiste zalozen na necich poznatcich a opravdu lidskou mysl ovlivnuje stres, spatny spanek, prepracovanost aj. Ale to jen faktor oslabujici lidskou mysl, aby byla vice ovlivnitelna pro něco co už vědci… celý příspěvek
 • Lucie

  23. 7. 2018 09:53
  Mela by jste věřit v nadprirozeno. Stalo se mi totéž. A žádna halucinace to není.
 • Jana

  23. 7. 2018 09:45
  Vidíte duchy .Mám to samé.
 • Lucie

  23. 7. 2018 09:41
  Práškem to určite nebylo
 • Lucie

  23. 7. 2018 09:28
  Rada bych Ti pomohla pokud mas porad stejny problém. Pokud chceš napiš mi na email sefires@seznam.cz
 • Lucie

  23. 7. 2018 09:25
  Ale Vy jste našla časoprostorovou smyčku.Tim nejste blazen, ale naopak.
 • Lucie

  23. 7. 2018 09:17
  Znám to. Pokud máte v místnosti zrcadlo, ktere je naproti vaši posteli tak ho zakryjte když jdete spat.Je to brána do našeho světa .Jste zřejmý citliva osoba s sirokym podvedomim a proto se Vas tyto věci muzou stát.
 • Lucie

  23. 7. 2018 09:11
  Souhlasim. Modlitba pomáhá.Nebo volani Andělicka strážnícka co známe z dětství. Pomůže Vás to se vzbudit i když to chvíli potrvá. Každopádně jak říkáš Já ...nejde o poruchu, ale o napadení jinými bytostmi v době kdy člověk spí.
 • Lucie

  23. 7. 2018 09:03
  Dobrý den, mám stejnou zkušenost i když jiný průběh. 22let se zabývám studií těchto a jiných věcí a doktorům věřim tak na 50% už jen z toho důvodu , že vse strkají do oblasti vědy a toto opravdu nemá s vědou nic společného.Pokud Vaše potíže přetrvávají klidne mi napište a můžeme si o tom popovídat.… celý příspěvek
 • Miš ka

  27. 6. 2018 18:01
  Mě je 13 let a dnes ráno se mi to stalo taky od 22:00 do 4:00 pokaždé jsem se vzbudila a zdál se mi 3-4× jiný horrorový sen nic si nepamatuju jenom poslední sen. Mě se v tom posledním snů zdálo že jsem měla vedle sebe mou kamarádku s kterou se známe už od 1 roku, bylo to tak že jsme byly před… celý příspěvek
 • Eva

  22. 6. 2018 03:24
  Pokud se vam to deje takto casto, zvazila bych moznosti prace, kde nebudete pracovat na smeny. Nepravidelny spanek tyto stavy dokaze podporit. Zajdete si k lekari, ktery vas muze vysetrit, jestli to nejsou priznaky jinych problemu, a take vam muze treba napsat posudek, kdyby byl treba. Urcite bych… celý příspěvek
 • Káně

  13. 6. 2018 22:44
  SP jsem prožila několikrát v životě, naposledy asi před hodinou. Na chvíli jsem usnula, zdál se mi sen, jehož podstata byla, že sedím s někým ve tmavém domě u kulatého stolu, mluvíme spolu, ale nějaké moje slovo najednou způsobí, že se zdi spadne kalendář, poté mě něco uchopí do náruče a nese tím… celý příspěvek
 • Tereza

  10. 6. 2018 22:50
  Poprvé jsem svoji spánkovou paralyzu zažila v 15 letech , v té době jsem ještě neměla tušení o co jde. Slyšela jsem hlasité dupání z chodby a najednou taková rána která zněla jako když se rozráží dveře u mě v pokoji a bouchnou o stěnu, usínala jsem z rukou a kolenem z pod peřiny a přesně za tyhle… celý příspěvek
 • Veyrona

  29. 5. 2018 23:32
  Jednou, uz je to pár chvil zpátky, jsem něco podobného zažila. Akorát s trochu jiným průběhem. Bylo to ve dne. Zdřímla jsem si na pohovce a při probouzení jsem se opravdu nemohla hnout, jenže ani otevřít oči. To se ještě dalo snést. Ovšem ten pocit, ty emoce, nekontrolovatelný chaos, a tak prudký… celý příspěvek
 • Mirka Kohoutková

  13. 5. 2018 18:24
  Dobrý den. Dnes jsem zažila něco nepopsatelneho. Zřejmě jsem zažila SP. Bylo to tak šílené, že už to nikdy nechci zažít. Usinala jsem a najednou jsem slyšela jak se v ložnici otevřeli dveře a také jsem slyšela ťapoty po podlaze. Šlo to až k posteli a začalo mi to zlehka stahovat deku a šátralo to… celý příspěvek
 • Mirnejsi priznaky

  23. 3. 2018 06:59
  To ja mam tedy o hodne slabsi priznaky. Deje se mi to opakovane ale ze bych citil zlo nebo to co tady vy popisujete to ne. Proste se mi zda sen a najednou prijde v tom snu nejaka situace (vetsinou to je teda spise hnusny sen) byva zla nebo trapna ze ktere se nemuzu dostat jelikoz se nemuzu uz v tom… celý příspěvek
 • x

  22. 3. 2018 19:32
  více než ochranu je třeba řešit vyhnání přízraku
 • Martin

  22. 3. 2018 13:16
  Jinak, dal jsem do kupy rychly souhrn mojich poznatku:<br> Shromazdeni logickych poznatku o spankove paralyze:<br> Cerne prizraky-symtomy<br> Paralyza celeho tela za jasneho vedomi<br> Dotycny citi pritomnost zla<br> Prizrak se patrne zivi jeho strachem<br> Prizrak muze patrne castecne… celý příspěvek
 • Názor

  22. 3. 2018 10:14
  Zkuste si vytvořit ochranné vajíčko. Najdete na webu. Mě to pomáhá :o)
 • Martin

  21. 3. 2018 22:23
  S paralyzou mam bohate zkusenosti. Nejhorsi jsou cerne prizraky ve vasem pokoji, nekdy na vas jen ziraji, jindy vas skrti a dusi, stalo se mi, ze me neco prikazovali. Dvakrat jsem videl ussknutou hlavu se vsema krasnyma detailama. Vzdycky citim nepopsatelne zlo a strach ktery by se dal krajet.… celý příspěvek
 • Tom

  18. 3. 2018 22:36
  už jsem to tu psal mnohokrát, rád to opět zopakuji. Stačí během těchto stavů říct (nebo pomyslet): "Ve jménu Ježíše Krista, mého Pána a Spasitele, nařizuji ti odejdi a už se sem nikdy nevracej." Jedná se o tzv. autoexorcismus, který narozdíl od exorcismu třetích osob a věcí je bezpečný. Moc nad tím… celý příspěvek
 • E.Polakova

  18. 3. 2018 22:09
  Mě se tohle stává ob den. Když usnu přes den a hlavně po každé noční směně, ale večer to mám taky. Nenávidím tyhle stavy. Děsí mě to, nerozeznávam sen od reality, dokonce se mi stalo, myslím dvakrát, že jsem nedokázala dýchat. Nikdy nedokážu rozeznat to co se kolem mě deje, všechno mi přijde jako… celý příspěvek
 • Hanka

  15. 3. 2018 07:36
  Zdravím, máte pravdu, modlitba 100% pomůže a jednou se mi zdálo, jak mi nějaký hodný kluk ( asi anděl) vysvětluje právě Vámi popisovaný autoexorcismus, který se dá použít i v jiných případech napadení zlem, můžu potvrdit, že to funguje!
 • Hana

  14. 3. 2018 22:37
  Ahoj, taky se mi to párkrát stalo, jednou mě "to" dokonce nadzvedlo asi metr nad postel, někdy před pár dny znehybnělo, zalehlo a dusilo. Halucinace, zrakové i zvukové, brnění, třes. Teď už vím jak s tím bojovat, během jedné motlitby( v duchu) Otčenáš a Zdrávas to zmizí, pak ještě párkrát nahlas,… celý příspěvek
 • Hana

  14. 3. 2018 22:22
 • Jaroslav

  28. 2. 2018 10:24
  Spánkovou paralýzu jsem jednou zažil a byl to děsivý zážitek. Už nikdy více, doufám!!!
 • Elenya

  27. 2. 2018 15:22
  Jsem si jistá, že to, co dodnes straší mou mysl byla určitě spánková paralýza.<br> Ani už netuším, jak je to dlouho, ale několik let určitě. Šla jsem spát a během chvíle se zase probudila, tělo prohnuté v křeči, ústa bolestivě rozevřená do němého výkřiku, oči vypoulené jako umrlec. Ještě si živě… celý příspěvek
 • Veronika Vavrova

  22. 2. 2018 02:42
  Dobrý den, nevím, zda se jedná o SP, ale ráda bych se svěřila se svým dnešním příšerným zážitkem. Po dobré večeři s kamarádem a nějaké skleničce vína jsem upadla do něčeho, co bych popsala jako bdělé spaní. Zničehonic jsem se ocitla na Titanicu a prožila tak asi 2 hodiny příšerného utrpení všech… celý příspěvek
 • Jana Prokešová

  9. 2. 2018 20:51
  Zdravím, <br> Jsem moc ráda, že nejsem sama, kdo tento problém má. Mně osobně se to zatím stalo dvakrát, poprvé asi rok a půl zpátky a podruhé dnes. Poprvé jsem spala u kamarádky, jejíž byt je naproti bytu mojí babičky, která v něm zemřela. Asi kolem druhé hodiny v noci jsem spadla to fáze, kdy… celý příspěvek
 • Anna

  6. 2. 2018 15:44
  Vidíte věci jak doopravdy jsou, nebo jste ještě ve fázi hledání a rozpomínání? Ráda bych si promluvila s někým, kdo pochopil, že tento svět není jen hmota.
 • Radim

  27. 1. 2018 18:25
  Zdravím,<br> jsem rád, že jsem narazil na tento článek. Netušil jsem, že se tohle běžně stává. Mám zkušenost cca rok nebo dva zpětně. Myslím, že jsem tenkrát žádnou bolest necítil, zvuky jsem také neslyšel. Jen jsem ležel nehybně na zádech, kolem postele několik černých-tmavých postav v hábytech.… celý příspěvek
 • Jana

  18. 1. 2018 18:42
  Mám také ty samé zkušenosti z SP už od 25ti let, nyní je mi 44 a nezmizelo to. Někdy se to stane jednou za půl roku, někdy 3x do měsíce a i 4x za jednu noc. Co jsem zjišťovala na internetu, je to hodně způsobeno stresem a špatným stravováním. Mám úplně stejné pocity, jako ostatní, úplná paralýza,… celý příspěvek
 • Petr

  16. 1. 2018 06:51
  Příkládám svůj zážitek, SP jsem poprvé zažil v nemocnici, kdy jsem urychleně vyběhl za sestřičkou, že v tom pokoji nadále spát nechci, řekl jsem si, že jsem asi zažil něco zvláštního a hodil jsem to za hlavu, bylo to v podobě hlasitě nepříjemně šeptající bytosti ležící za mými zády.Později se mi to… celý příspěvek
 • Petr

  16. 1. 2018 06:51
  Příkládám svůj zážitek, SP jsem poprvé zažil v nemocnici, kdy jsem urychleně vyběhl za sestřičkou, že v tom pokoji nadále spát nechci, řekl jsem si, že jsem asi zažil něco zvláštního a hodil jsem to za hlavu, bylo to v podobě hlasitě nepříjemně šeptající bytosti ležící za mými zády.Později se mi to… celý příspěvek
 • Petra

  12. 1. 2018 20:44
  Ahoj... Je mi 15 a už po 2 se mi zdál jeden a ten samý sen, akorát jsem vždy někde jinde....v tom sni se mi zdál, že spím a nemohu se probudit, mohu se hýbat, křičím, ale nikdo mě neslyší, ani já sama sebe neslyším. V tom snu se probudím, ale je to jako bych byla strašně unavená a opět usínám, ale… celý příspěvek
 • Anežka

  14. 12. 2017 19:18
  SP prožívám někdy jednou za půl roku, něldy třeba 3 týdny po sobě. Momentálně je mi 13. Když se mi to stalo poprvé, začalo to ve snu. O pojmenování těchto snů lucidními jsem doposud nevěděla a myslela jsem si, že mám jen já sama takové divné sny. Nikdo mě nikdy nepochopil. No tedy začalo to lucidím… celý příspěvek
 • Kateřina

  25. 11. 2017 03:09
  Ahoj. Je mi 27 let a SP trpím už pátý rok. Objevuje se to jednou za půl roku někdy několikrát do měsíce,jak kdy. Když jsem SP zažila poprvé,hlídala jsem kamarádce syna a spala u ní. Najednou jsem se v noci vzbudila,uslyšela že někdo bere za kliku a otvírá dveře do pokoje. Pak už byly slyšet jen tři… celý příspěvek
 • Anna Paterová

  2. 11. 2017 06:39
  Vaše rada mi zní opravdu srozumitelná a ráda se jí budu řídit. Budu už vědět, že v tomto případě nemá smysl plýtvat "slovy" a spíše se plně soustředit na konkrétní a účinnou pomoc. Děkuji *Anna*
 • Tom

  1. 11. 2017 21:05
  není třeba znát mnoho modliteb. Tady má obrovskou moc pouhé jméno - Ježíš Kristus. Démoni z něho mají obrovský respekt a panickou hrůzu. To je tak velká věc, kterou lidé ani netuší. ...,jinak nemá asi smysl vzývat anděly, protože ti jsou podřízeni výhradně Bohu a poslouchají jen jeho příkazy. Ti… celý příspěvek
 • Anna Paterová

  1. 11. 2017 06:49
  Moc vám děkuji za reakci...a máte naprostou pravdu, také jsem při svých pokusech - oslovovat v duchu anděle, Boha atd. selhávala, nebo spíše trvalo "dlouho" než byly prosby vyslyšeny.Když jsem začala odříkávát Otčenáš a Pane Ježíši....odešlo "to" mnohem rychleji.Ale podprahově se v hloubi duše… celý příspěvek
 • Tom

  31. 10. 2017 20:11
  můžete se modlit způsobem prosby k Bohu. V tomto případě je ale lepší autoexorcismus, tedy jednoznačný rozkaz Zlu: " ve jménu Ježíše Krista ti nařizuji odejdi a už se nikdy nevracej!" Zlo nemá jinou možnost než zmizet
 • Anna Paterová

  31. 10. 2017 11:05
  Až včera jsem "náhodou" objevila video, které bylo původně odvysílané na ZOOM. Aniž bych do té doby, měla ponětí o tom, že to co dlouhé roky zažívám, se opravdu děje, že to není jen má "divná zkušenost" - jsem "to" nazývala divnou paralýzou...a včera čtu, že se to skutečně nazývá snovou paralýzou.… celý příspěvek
 • Majkl

  30. 10. 2017 21:19
  Mne pomohlo odstranit polstare na gauci, kdyz usinam u televize. A pokud se mi to nekdy stane, tak se snazim uklidnit a otocit se na bok a to lo chvili zabere.
 • Petra Nová

  27. 10. 2017 11:02
  Po přečtení většiny příspěvků, patřím k těm, kteří jsou paralyzováni nehybností a nemožností křičet o pomoc.<br> Několikrát se mi stalo, že se vzbudím, nemohu se hýbat, nemohu popadnout dech a náskedně křičet o pomoc. Když spatřím jakoby tmavé černé stýny - postavy v hábytech, něco jako burky. V… celý příspěvek
 • Šárka

  24. 10. 2017 12:53
  Ahoj všem , mám taky takovou špatnou zkušenost když jsem šla spát po dvanácté v noci tak vím že spím zároveň koukám u okna stojí tmavá postava a kouá na mě najednou uplně cosi mi zaráží do postele popadla mě panika přítel spal v klidu vedle mně a ještěže byl při mě když na mě ta tmavá postava… celý příspěvek
 • Renata

  23. 10. 2017 22:19
  Ahoj, před čtrnácti dny jsem měla stejný děsivý zážitek jako mnoho z Vás. Šla jsem si lehnout dost pozdě a nemohla jsem dlouho usnout, Potom se ale stalo, že že mne postupně od nohou až k ramenou něco přitlačovalo k posteli. Ležela jsem na břiše a nemohla se vůbec pohnout. Potom to pomalu… celý příspěvek
 • Michaela gorolova

  22. 10. 2017 22:50
  Já sem měla i hučení v uších i to že mě nikdo neslyší i to že nešlo hýbat rukama nedávno se mi stalo šla sem spát moc unavená děti spály ani nevym jak sem usla a najednou sem vydělá kamarádku jak šla zamnou ze svy přítelem a říkají co ti je já je mi špatně motá se mi hlava a oni otchazeji a já kam… celý příspěvek
 • Milan A

  8. 10. 2017 09:13
  .......ještě by mně zajímalo,jestli se mstí i na těch, co to
  slovo vyslovili, nebo jsem to jenom já. My jsme spolu dobře
  vycházeli, někdy jsem mu i pomohl.
 • Milan A

  8. 10. 2017 08:57
  Pane Luboši, to nemyslíte vážně, to slovo si odnesu do
  hrobu, a jestli ho posmrtně potkám, tak se mu omluvím.
  Byl to dobrý kluk, ale tohle vysloveně nesnášel, ale měl
  svoje chyby a proto mu někdo dal tuhle přesdívku. Milan.
 • Lubos Koudelka

  8. 10. 2017 07:48
  To zni desne zahadne :-) Prosim napiste tu presdivku, kvuli ktere se Vas posmrtny kamarad porad zlobi! ???
 • Milan A

  5. 10. 2017 14:59
  Ahoj, taky přidám, co se mi přihodilo, měl jsem v učení ka-<br> maráda, kterého jsem znal mnoho let,měl ošklivou přes-<br> dívku a vždy se hodně zlobyl, když jí někdo vyslovil, byl až<br> zuřivý a každý by to schytal, tak jsem si dával velký pozor.<br> Za několik let zemřel a já při nějaké… celý příspěvek
 • Peter Macháček

  26. 9. 2017 15:16
  Ahojte.. včera v noci som zažil svoju prvú a dúfam že poslednú sp.Pocity hrozný.zobudil som sa a nemohl ničím pohnout..pak jsem citil jak si nekdo sadol na postel a pochvili odesel a pak zase a opakovane..idem sa postaviť, pretože som sa lekl a nešlo to.. úplná panika.Chci kricet na brachu ktery… celý příspěvek
 • Tomski

  10. 8. 2017 09:44
  I kdyz clovek usina na boku, nebo na brise, tak si ho ta sila v prubehu noci otoci na zada, prikurtuje ho k posteli, jakoby mu rikala: Ted tady budes, abys zazival desivou scenu, dokud neporozumis. Priklanim se k nazoru, ze je lepsi porozumet, proc se mury deji, nez prijit na zpusob, jak se jich… celý příspěvek
 • KveKa

  4. 8. 2017 03:16
  SP jsem měla před mnoha lety a tenkrát jsem netušila co to bylo. Spala jsem tenkrát u známého na chalupě sama v pokoji. Ráno jsem se probudila a najednou jsem se nemohla pohnout. Jen jsem zírala na strop kde visel takový ten igelitový drak v podobě vážky. Ten se najednou začal pomalu otáčet ačkoliv… celý příspěvek
 • MA

  25. 7. 2017 11:35
  Spánkovou paralýzu prožívám docela často, ale už jsem si zvykla dost na to, abych se sama dokázala probudit (někdy stačí zavřít oči). Po těchto zkušenostech mi přijde spánková paralýza i poměrně vtipná, obzvlášť, když si to uvědomuji. Naposledy mi zíral do obličeje delfín. :D celý příspěvek
 • Sabina chochy

  12. 7. 2017 15:55
  Ahoj Honzo moc mě zaujal tenhle příspěvek měla bych na Tebe par otázek byla bych ráda můžeš mi napsat na fb sabca caca chochy moc prosím dekuju
 • peťas

  20. 6. 2017 17:35
  Spánkové paralýzy mám už od dětství a cca od 20-ti let prožívám i časté lucidní snění, které občas končí právě paralýzou. Pokud to nastane, mám to obvykle opakovaně několikrát po sobě za jednu noc. Například dnes v noci, ležím v posteli a slyším jak se někdo pohybuje po bytě, kroky míří z předsíně… celý příspěvek
 • Lizbeth

  20. 6. 2017 04:47
  Známá regresní terapeutka D.C. (bohužel už není mezi námi) říkala, že SP je jen snaha duše opustit tělo.
 • MV

  17. 6. 2017 23:35
  Při párání po tom, co se mi včera stalo jsem se dostala na tuto stránku. Včera jsem zažila svoji první (a doufám, že i poslední) spánkovou paralýzu. Probudila jsem se s pocitem, že mi někdo vlezl pod peřinu a velice silně mě tiskne a mačká, takovým zlým způsobem. Byla jsem neskutečně vyděšená, ale… celý příspěvek
 • Kateřina Rychlá

  14. 6. 2017 18:43
  *jestli jste se někdo snažil najít pomoc. Zabývá se tímto třeba obyčejný psychiatr? Kam s tím mám zajít a co dělat?
 • Kateřina Rychlá

  14. 6. 2017 18:42
  SP zažívám a je to děs. Bojím se jít spát. Vidím vždy jen stín na zdi staré ženy, jak se nade mnou sklání a do toho slyším zvuky, jako jsou kroky nebo pohyb věcmi za mnou na stole, občas do toho slyším třeba hudbu, kterou má kamarádka doopravdy puštěnou ve vedlejším pokoji na intru. Je těžké občas… celý příspěvek
 • Daniel Hrubý

  13. 6. 2017 15:12
  Při spánkové paralýze vidím cokoliv od duchů po zvířata. Nebo mě něco bije šťouchá do mě a podobně. Nevím jestli nejsem divnej ale je mi to jedno. Nevadí mi to. Paralýzu mám cca 3-5 do měsíce a není to bůhví jaká překážka. Stačí si zvyknout.
 • Rudolf Mrva

  11. 6. 2017 10:31
  Ahoj, já mám už nějaký čas problém,že při spaní nějakým způsobem umírám,třeba pád letadla,z výšky nebo jinak a chvilku cítím jako bych opravdu byl mrtvý;pak si jako uvědomím že to byl sen,ale nejde se mi probudit i když chci.Až po určité chvilce která mi připadá jako věčnost se proberu.Nic… celý příspěvek
 • taky přidám

  7. 6. 2017 21:03
  taky přidám. V katolické církvi existuje funkce exorcisty. Je velice zajímavé přečíst si, jak probíhá křesťanský exorcismus. Nejdokonaleji ho má rozvinutý katolická církev. Zájemcům doporučuji knížky Gabriela Amortha, zakladatele novodobé katolické asociace exorcistů ve Vatikánu. Popisuje jak… celý příspěvek
 • honza

  7. 6. 2017 15:05
  Nemám zkušenost se SP, ale přesto mi dovolte přispět svou hrstkou do mlýna. Od mládí se zabývám reinkarnací a experimenty s meditací. Příspěvky, uvedené zde v diskusi, mi svými projevy připomínají negativní stavy, spojené se změněným stavem vědomí. Protože ani oficiální věda zatím nenabídla exaktní… celý příspěvek
 • Anna Černá

  27. 5. 2017 10:57
  Stačí se jen vší silou pohnout a pak se probudis. Nečekej na to co se bude dít dal je to pak ještě nepříjemnejsi :)
 • Anna Černá

  27. 5. 2017 10:50
  Spankovou paralýzu zažívám několikrat za čas. Je to nepříjemny pocit. Jednou se mi stalo to že jsem byla v normálním snu pote jsem se probudila ve spankove paralyze, nevedela jsem co mam delat protoze tehdy to bylo poprve. Kolem me byla byla nejaka mlha ktera se na de mnou krouzila a najednou z… celý příspěvek
 • Martin

  24. 5. 2017 03:26
  Ač jsem člověk racionálně uvažující a upřednostňuji fakta před domněnkami, halucinace při poslední paralýze mi dala zabrat. Předtím jsem byl paralyzován dvakrát a pokaždé jsem slyšel nesrozumitelné mumlání a chechtání ve stylu nočního lesa v pohádce Sůl nad zlato. Posledně jsem však těsně před… celý příspěvek
 • Tm

  23. 5. 2017 22:39
  stačí když těm přízrakům přikážete: "ve jménu Ježíše Krista zmizte a už se nikdy nevracejte." A přestane to
 • K.Z.

  23. 5. 2017 08:36
  Paralýza přijde jen jednou za čas. Někdy cely rok nic a pak se to z ničeho nic stane. Věřím, že to není jen tak. Zajímám se o svět těch druhých a taky věřím, že obrátit se k bohu pomůže...ale dnešní zážitek mě opravdu vyděsil.<br> ..Přišla mi včera zpráva od sestry, že nám umírá kočička, tak jsem… celý příspěvek
 • Lenka

  21. 5. 2017 22:51
  Spánkovou paralízou trpím už asi rok. Momentálně je mi 16 let a dříve jsem to neřešila, protože jsem si vždy uměla zachovat klidnou hlavu, ale dneska to bylo něco jiného než to bývalo. Vždy když jsem se probudila, tak jsem upadla do spánkové paralýzi a nemohla jsem hýbat ničím jiným, než očima a… celý příspěvek
 • Thomas Richter

  20. 5. 2017 12:37
  Na prosto s vámi souhlasím. V takových to chvílích se obracím k Bohu.<br> Za ten čas co tohle prožívám jsem se tak nějak naučil toto přemáhat dvěma způsoby. <br> Když to jde v duchu odříkám celý otčenáš když se nedaří přidám zdrávas Maria a když ani s tímhle nejsem úspěšný a jde do "tuhého"… celý příspěvek
 • AM

  10. 5. 2017 04:46
  Tento děsivý zážitek se mi stal právě teď. Je mi 16 let, Už delší dobu vim, co to spánková paralýza je. Cca před půl rokem jsem si o tom přečetla snad všechny možné články. Dokonce jsem i sama chtěla ať se mi tohle aspoň jednou za život stalo. Přišlo to asi po měsíci, co jsem se o to přestala… celý příspěvek
 • JL

  9. 5. 2017 05:07
  Zazil jsem ji uz 3x a i kdyz u tretiho pripadu jsem mel nacteno o co jde, vydesila me k smrti. Doufam ze uz nikdy vic!
 • kluk

  6. 5. 2017 19:36
  stačí v takové situaci požádat Boha o pomoc. Je to na dlouhé vyprávění, ale všechny ty přízraky se hrozně bojí Boha. Zvláštní bázeň mají z Ježíše Krista, stačí jen vyslovit jeho celé Jméno. Když nemůžete mluvit, tak ho při paralýze vyslovte aspoň v duchu. Přízraky zmizí, častokrát napořád. Můžete… celý příspěvek
 • Safarikova

  4. 5. 2017 05:17
  Uz od detstvi si pamatuju spankovou paralyzu, kdyz jsem byla mala mela jsem ji kazdy den a hrozne jsem se bala usinat, mama mi to neverila a myslela si ze si vymyslim kdyz jsem za ni s placem behala a rikala ze se bojim ze me kazdy rano nekdo drzi. Po par letech to preslo, bohuzel ne na porad trva… celý příspěvek
 • Fanda

  29. 4. 2017 23:01
  Bude mi čtyřicet let a tyto stavy mne provázejí v podstatě celý život. Vědci to samozřejmě zdůvodnili jako všechno na tomto světě, ale myslím si, že na tom, jak to vnímali naší předkové něco bude.<br> U mne to je spojené s lucidním sněním, neboť si uvědomuji, že jsem ve snu a chci se z toho… celý příspěvek
 • Miroslav Burian

  20. 4. 2017 07:18
  Dobry den, už třetí den, v 17ti letech zažívám spankovou paralyzu.. Nevim co už dělat, bojím se jít spát a tak.. Začne to tím, že se zbudim, a ne.že bych viděl neznámou osobu, je to moje přítelkyně které je 22. Vidim ji u segry v posteli (společný pokoj) a nebo jak sedí vedle mě, dokážu se hýbat,… celý příspěvek
 • Adriana

  29. 3. 2017 10:46
  ...že ještě spim. Nějaké nadpřirozeno v tom ovšem nevidím.. :)
 • Adriana

  29. 3. 2017 10:41
  Není to tak, že bych se vznášela nad svým tělem, ale mam pocit, že se hýbu, kolikrát jsem o tom naprosto přesvědčená. Dokud se ovšem nesnažím udělat nějaký složitější pohyb, jako třeba vstát... To už mi nejde a v tu chvíli mi dojde, že ještě nejsem stoprocentně vzhůru. Paralýzy mívám poslední dobou… celý příspěvek
 • Lizbeth

  29. 3. 2017 04:50
  Mívám podobné symptomy jako ty.Před paralýzou tlak a hučení v uších, někdy brnění těla.Před tím, než otevřu oči "do paralýzy", tak je kolem mě šedo, stoupám nad tělo a mám při tom otevřená ústa.Začnu kolem sebe velice těžce (jakoby ruce byly z olova) máchat rukama, které nevidím (buď jsou průhledné… celý příspěvek
 • satuc

  23. 3. 2017 23:55
  Dobrý večer,<br> na dnešek v noci jsem se vzbudila a "něco" jsem viděla- v tu chvíli panika, obrovské bušení srdce a poté křik (manžel to popsal jako hororový křik :) ) až mě pak bolelo v krku, rychle jsem rozsvítila lampičku( takže v tu chvíli jsem nepocitovala žádné omezení hybnosti) ,ale to už… celý příspěvek
 • Roman

  23. 3. 2017 06:41
  Mě se to taky občas stane. Vždy se snažím zachovat klid a říkám si že se mě to jenom zdá. Snažím se pohnout a naštěstí se to vždy podaří.
 • Kaili

  17. 3. 2017 11:41
  Naprostý souhlas, cítím to také tak. Čím déle jsem na světě, tím intenzivnější je ten pocit dočasnosti a únavy v hmotném světě. Ačkoli se občas ocitám v lucidních snech (ale ne spontánně, dlouho na tom pracuji), pokud někoho potkám, není zlý a nebojím se. Zatím se vracím ráda, života si vážím, ale… celý příspěvek
 • Kaili

  17. 3. 2017 11:40
  Naprostý souhlas, cítím to také tak. Čím déle jsem na světě, tím intenzivnější je ten pocit dočasnosti a únavy v hmotném světě. Ačkoli se občas ocitám v lucidních snech (ale ne spontánně, dlouho na tom pracuji), pokud někoho potkám, není zlý a nebojím se. Zatím se vracím ráda, života si vážím, ale… celý příspěvek
 • Kaili

  17. 3. 2017 11:40
  Naprostý souhlas, cítím to také tak. Čím déle jsem na světě, tím intenzivnější je ten pocit dočasnosti a únavy v hmotném světě. Ačkoli se občas ocitám v lucidních snech (ale ne spontánně, dlouho na tom pracuji), pokud někoho potkám, není zlý a nebojím se. Zatím se vracím ráda, života si vážím, ale… celý příspěvek
 • Michal

  5. 3. 2017 10:30
  Spankovou paralyzu jsem zazil poprve dnes brzy rano a po probuzeni tela jsem z toho mel doslova radost. Vim totiz, k cemu to smeruje. Jiz nekolik mesicu se pokousim o astralni cestovani, resp. mit mimotelni zazitky a dostavam se do faze, kdy me fyzicke telo usina a me vedomi zustava pri vedomi a… celý příspěvek
 • Diva

  12. 2. 2017 21:53
  hodně jsem četla o podobných zkušenostech. Lidé byli pod palbou démonů, kteří jim rvali kůži z těla, kousali, mučili. Když už vůbec nemohli, ač ateisti, zavolali z absolutního zoufalství o pomoc Boha. Najednou velký střih, démoni s křikem utekli, objevila se záře a pocit úžasného klidu a lásky.… celý příspěvek
 • Pavel

  12. 2. 2017 21:40
  nechápu jednu věc. Píšete, že "je život cenný a smrt jen začátek". Ano, smrt je jenom začátek, ale nejsem si vůbec jist, že by byl život cenný. Prostě jsme zavření v mase v hmotném světě. Život uteče a je jedno, jestli shromáždíme miliónový majetek, sbalíme desítky holek, zplodíme desítky dětí,… celý příspěvek
 • Sempiternal

  12. 2. 2017 21:08
  Zdravím. Je rozdíl mezi paralýzou která působí bolest a děsivé noční můry a mezi paralýzou co je klidná a dá se skrz ní dostat do lucidních snů a s trochou trpělivosti a odvahy klidně i do astrálního cestování. Ano čtete dobře. Nejspíš bych měl svůj první komentář uvést na správnou míru. Nejprve… celý příspěvek
 • Igor

  11. 2. 2017 10:14
  To vám samozřejmě nikdo s naprostou jistotou neřekne. Podle mě je to nedostatek opravdu kvalitního a pravidelného spánku. Ten může narušovat v dnešní době spousta věcí (stres, negativní zážitky, trápení v rodině, rozchod, samota atd). U mě to tak pravděpodobně bylo. Umět to přečkat je první krok k… celý příspěvek
 • Diva

  10. 2. 2017 21:58
  Jenže problém je v tom, že se chceme paralýzy zbavit, a ne ji umět přečkat. Jasně, díky za každou pomoc a rady, jenže musí být zpusob, jak z toho kompletně ven. Co tu paralýzu způsobuje? Nebo kdo? To že mám málo hořčíku? A ti démoni? To je halucinace, výplod mé fantazie?
 • Tereza Kopecká

  10. 2. 2017 15:51
  Tam mně se sp. paralýza děje ve všech možných polohách. A soudím, že ji prožívám nejvíce v období stresu, kdy mám plnou hlavu starostí a překážek.
 • Igor

  10. 2. 2017 08:44
  Takže převzít zodpovědnost za svůj život a svoje činy je zbytečný masochismus? Odříkat pár otčenášů vyřeší všechno za vás? Já naprosto souhlasím se Sempiternalem, protože mám úplně stejnou zkušenost. U mě stačilo snažit se pohnout prsty u nohou, je to snadnější než soustředit se na celé tělo. A… celý příspěvek
 • Pavel

  9. 2. 2017 23:15
  "záchranu nesmíte hledat u boha"? Co je to za kecy? Toto vaše "řešení" není žádné řešení....Jak jste to napsal, že jste si "musel vyžrat všechno to svinstvo". Proč? Úplně zbytečný masochismus. A vyřešil jste něco? Nic, jste nevyřešil, paralýzu máte stále. Ty přízraky se zase vrátí a budou ještě… celý příspěvek
 • Sempiternal

  8. 2. 2017 04:12
  Ahoj. Spánkovou paralýzu prožívám už 7 let. Všichni o to prožívají neustále znovu a znovu znamená jediné a to, že je neustále trápí něco co si nedokážou odpustit, nebo špatné zážitky ze života které posilnují strach , a právě ten strach je tvůrce spánkové paralýzy. Podle mě jde o to, že se nám… celý příspěvek
 • Adriana

  4. 2. 2017 18:34
  Já mívám zase spánkové paralýzy během zkouškového, když se učím pozdě do noci a pak už jsem přes den tak vyčerpaná, že si jdu na hodinku lehnout, nastavuji si i budík. Většinou si chodím lehnout hodinu před tím, než má přijít přítel z práce, takže ve snu podvědomě vím, že se mám v určitý čas… celý příspěvek
 • Matej

  1. 2. 2017 16:03
  Tak to tedy prrr s dovolenim. Teorie astronomicke nejsou vira, ale exaktni vypocty mat/fyz vzorcu. Tak to prosim se vsi uctou k Vam neprekrucujte a nedavejte vedecke metode nalepku vira. Fyzikalni teorie se pak jen potvrdily jen diky zvyseni citlivosti pristroju. A zrovna gravitacni vlny nejsou… celý příspěvek
 • Tifi

  28. 1. 2017 19:10
  zatím jsem neslyšel o nikom, komu by ta víra u spánkové paralýzy nepomohla, nebo dokonce ho zradila. Sto let jsme věřili, že hypotéza o gravitačních vlnách je správná, až loni se vlny podařilo dokázat. Copak musí být pravda jen to, co je hmotné, a co je měřitelné. Existuje tisíce věcí, které nám… celý příspěvek
 • Matej

  26. 1. 2017 21:11
  To je tak maximálně ZBOŽNÉ přání. To je na tom nejzajímavější, že mnoho dogmaticky věřících lidí si myslí že jim 2000 let mrtvý tenkrát uznávaný guru pomůže a ve všem hledají znamení za každou cenu jako potvrzení :-).
 • Tifi

  25. 1. 2017 20:58
  to je to nejzajímavější. Že i ateista, který se v hrůze obrátí k Bohu, na vlastní kůži pocítí, jak okamžitě ty přízraky zmizí. Zvláštní moc má vyslovení jména Ježíš Kristus (klidně i jen v duchu, pokud nelze mluvit). Všechny ty halucinace zmizí, jedno jestli je to demon, Hat man, příšerná postava. celý příspěvek
 • Lucie

  24. 1. 2017 16:22
  Moje spánková paralýza byla taková, že jsem byla nemocná, a usínala jsem u televize, tak jsme jí vypla s tím že bylo půl 12 a že si dám budík na půl 1, stalo se to odpoledne, chvíli se mi zdál sen, že jsem byla ve škole a tak, a pak najednou jsem vnímala to jak jsem ležela a říkám si tam vstanu, a… celý příspěvek
 • Alice

  18. 1. 2017 02:06
  Moje spánková paralýza.. no abych řekla pravdu, měla jsem jí několikrát, ale to bylo v pohodě. Protože mívám lucidní sny a tak jsem to přisuzovala tomu, že když jsem se donutila probudit, tak se logicky nemůžu ještě pohnout. Ale to co přišlo nedávno, Upřímně můžu říct, že jsem nikdy nic horšího… celý příspěvek
 • Radek

  15. 1. 2017 08:13
  Terka to popsala uplně přesně, také se mi to stává, když usínám na zádech. Dnes se mi to stalo poprvé při probuzení , jinak pravidelně při usínání. Pak pár měsíců klid, a když si myslím, že jsem se toho zbavil je to tu znova. Je to velmi nepříjemný pocit. Žádné halucinace nemám, jen si plně… celý příspěvek
 • Oldrich

  11. 1. 2017 23:21
  Asi je to podobne akorad ja to bral jako neco uzasneho.. dokonce bych to chtel zazit znova.. jestli je to spankova paralyza kdyz jsem se probudil a drzel jsem nejakou vec po perinou a vedel sem ze to je vec ze snu a chrel jsem se podivat na ruku ale nic tam nebylo a ja chtel vztanou a spadl jsem a… celý příspěvek
 • Elis

  28. 12. 2016 10:15
  Zdravím lidičky,je mi 20 a taky už nějakou dobu zažívám spánkovou paralýzu. Někdy se mi to stává i 3x do měsíce,pokaždé ten samý stav, akorát průběh je vždy jiný,pokaždé je to ale hodně děsivý a nepříjemný zážitek. Nemůžeš se pohnout,dýchat,máš pocit,že na tebe někdo mluví,nebo tě sleduje,či… celý příspěvek
 • Zdeněk Zoubek

  17. 12. 2016 23:33
  Ahoj je to poprvé co čtu o spánkové paralýze,i když jí mám dost často.Začalo to před 11 lety,když jsem se osamostatnil a odstěhoval se od rodičů do nového bytu.Vlastně ani nevim jak začít můj příběh,protože jsem si to spojoval s jinýma věcma co se v tom bytě děli.Moje první noc byla děsivá a… celý příspěvek
 • terka

  14. 12. 2016 01:15
  Ahoj, právě jsem zažila spánkovou paralýzu a teď samozřejmě nemohu usnout, protože to byl děs. Tento jev zaživám už od dětství a vždy jsem si myslela, že jsem nějak spojená s jiným světem. Pokaždé co se to děje, je to noční můra, kterou vnímám, ale nemůžu se z toho dostat... někdy se mi to stává i… celý příspěvek
 • "blázen"

  11. 12. 2016 22:18
  K tomu magorovy v krámu, jsem to zapoměl nějak popsat = jde o to že ten jeden člověk nasere 20 lidí co jsi v klidu nakupujou a ty si aniž si to uvědomí si odnesou kus z toho zážitků(myslím tím že máte chvíli stav nasranosti, pak potkáte podobného debila ještě ten den a mate chuť mu dát pěstí :D no… celý příspěvek
 • "blázen"

  11. 12. 2016 21:51
  Spánkovou paralýzu bych definoval tak že vznikla z toho jakým životem lidé žačli žít...=" žijeme prakticky všichni s prominutím v debilních klaustrofobickejch krabicích "a oni pak lidé nechápou že jsou ve světě jen ##### nechci nic říkat ale sme badna blbů a všechno špatné si děláme sami :( ,… celý příspěvek
 • "blázen"

  11. 12. 2016 21:16
  Dukyfrc@gmail.com
 • "blázen"

  11. 12. 2016 21:13
  Napište mi na emai prosím , podle mě vznik paralýz jde vysvětlit jednoduše :) , mam je sam od malicka a ted uz je to dost mazec , vlastně jsem to zjistil zhruba minulý týden když to kamarádka sdílela na facebooku a já jsi vlastně uvědomil co mě celý život pronásleduje....proč pořád ta negativita… celý příspěvek
 • wjs

  11. 12. 2016 06:29
  Od te doby co spim na brise a oblicejem ke zdi se mi to jeste nestalo :)
 • Kaili

  11. 11. 2016 13:45
  Znám a dovedlo mě to k lucidnímu snění a dalším věcem. Jen by mě zajímalo, jestli je možné nějak vysvětlit fyziologicky původ, když se tolik lidí shodne, že se jim to stává vleže na zádech. Moje poslední příhoda byla asi před 3 roky, vždy se mi to míchá se snem, spíše tedy noční můrou. Ve snu jsem… celý příspěvek
 • Kaili

  11. 11. 2016 13:45
  Znám a dovedlo mě to k lucidnímu snění a dalším věcem. Jen by mě zajímalo, jestli je možné nějak vysvětlit fyziologicky původ, když se tolik lidí shodne, že se jim to stává vleže na zádech. Moje poslední příhoda byla asi před 3 roky, vždy se mi to míchá se snem, spíše tedy noční můrou. Ve snu jsem… celý příspěvek
 • Martin

  10. 11. 2016 12:58
  Zdravím, je mi 20 let a též mám problémy asi 2 roky se spánkovou paralýzou. Poprvé to bylo něco šílenýho a pamatuji si to až do teď. Probudil jsem se na gauči u televize a nemohl jsem se hýbat ale všechno ostatní jsem vnímal, matku jak vaří, bratra jak si hraje s autíčkama apod. snažil jsem se na… celý příspěvek
 • Adam Riedlbauch

  29. 10. 2016 17:50
  Vy jste ale tak neskonale stupidní s tím archandělem..
 • petra

  19. 9. 2016 18:40
  jsem moc ráda že jsem si tento článek přečetla..dlouho mě to trápilo ale bála jsem se to někomu říct..a když jsem se svěřila, bylo mi řečeno že mám vyhledat lékaře.. zažívala jsem to dost často, někdy byl půl roku klid a někdy i několikrát do týdne..byl to hrozní pocit že je něco se mnou v pokoji a… celý příspěvek
 • kroky

  20. 8. 2016 19:26
  zlo není nedostatek dobra. Zlo je hmatatelné. Mozek si může dělat co chce, přenášet vzruchy, acetylcholín, serotonin, dopamin, endorfiny...může pracovat na hladinách alfa, theta....anatomii, patfýzu, biochemku dobře znám. Přesto věřím, že tyto přeludy nejsou jen výplodem fantazie. Až už vůbec ne ty… celý příspěvek
 • Matěj

  15. 8. 2016 21:11
  Ahoj. Paralyzu jsem zacal mit cca pred pul rokem, je mi 24 let a zatim jsem vypozoroval pouze to ze se mi to deje v soucasnem byte kde bydlim. Deje se to zatim tak jednou za tyden ale nedavno jsem byl tyden mimo bydliste a nestalo se mi to ani jednou. <br> O paralyze jsem se dozvedel asi pred 14… celý příspěvek
 • Katka

  11. 8. 2016 19:12
  Mívám spánkovou paralýzu docela často. Někdy se mi i stane, že když se probudím z paralýzy, nastoupí okamžitě druhá (jako když se ze snu probudíte do dalšího snu). Nejvíce mi na to pomáhá neusínat večer na zádech, ale když se paralýza dostaví i při usnutí na břiše, snažím se křičet na někoho o kom… celý příspěvek
 • R

  11. 8. 2016 16:40
  ahoj..spánková paralýza u mne začala nedávno,cca před půl rokem.Nejdříve jsem nevěděla co se to děje a neuměla si to vysvětlit..až nakonec jsem začala hledat na netu a našla tento článek.Trošku mě to uklidnilo(ale ne moc)je to hrozně nepříjemný pocit :( a zvlášt´ když Vás to NĚCO chce odtáhnout… celý příspěvek
 • Mako

  8. 8. 2016 14:14
  Ahoj, o spánkové paralýze jsem se dozvěděla až tento víkend, kdy jsem své zážitky vyprávěla kamarádům na chalupě a jeden z nich měl podobnou zkušenost. Do té doby jsem si myslela, že jsem blázen :). První zážitek jsem měla v 7 letech – spala jsem u babičky s ní v posteli, v noci jsem se probudila a… celý příspěvek
 • Pavlína

  23. 7. 2016 21:21
  Tak já Vám nic nechci, pokud se chcete na něco zeptat Vy, napište mi na email carlota1@seznam.cz
 • Karel M.

  23. 7. 2016 18:02
  Dobrý den,
  emailova adresa je v pořádku, zkuste to znovu.
 • Pavlína

  23. 7. 2016 09:06
  Psala jsem Vám email, ale vrátil se mi, jako že emailová stránka neexistuje.
 • Matt

  20. 7. 2016 16:41
  Ahoj, spánkovou paralýzou si procházim cca posledních pár let, dřív jsem nevěděl co to je a bál jsem se,ale od doby kdy se mi to stává poslední dobou skoro každej den, tak jsem začal zkoušet různé věci když to na mě přijde,povedlo se mi lehce hnout rukama a nohama , ale fakt jen lehce, ldyž jsem se… celý příspěvek
 • Lizbeth

  19. 7. 2016 13:33
  Nemáte zač :) měli bychom se podporovat aspoň slovy nebo radami (i když někdy málo účinnými). Je to nápor na psychiku. No, já právě nikoho s SP osobně neznám, jen z netu.A těm, kterým jsem o tom osobně vyprávěla ne mě koukají jak na podivína, ale už to neřeším a nebojím se o tom mluvit.Je to… celý příspěvek
 • Ad

  19. 7. 2016 03:29
  Dobry den,dekuji za reakci. Cetla jsem si i Vas prispevek,17 let to je silenost...ale zase alespon znate nekoho,kdo to ma. Ja to rekla par lidem,vetsina mi rekla,ze to je sen atd. nechapou to. Ale prece jenom jsem vypozorovala tuto vec,a to ze paralyzu nemam kdyz jdu spat po alkoholu. Nikdy.Tam by… celý příspěvek
 • Ad

  19. 7. 2016 03:29
  Dobry den,dekuji za reakci. Cetla jsem si i Vas prispevek,17 let to je silenost...ale zase alespon znate nekoho,kdo to ma. Ja to rekla par lidem,vetsina mi rekla,ze to je sen atd. nechapou to. Ale prece jenom jsem vypozorovala tuto vec,a to ze paralyzu nemam kdyz jdu spat po alkoholu. Nikdy.Tam by… celý příspěvek
 • Lizbeth

  19. 7. 2016 03:02
  Bohužel asi nedokážeme (zatím). Říká se, že cca po čtyřicítce paralýzy samy od sebe vymizí, ale není to pravidlo.A neznám nikoho, kdo by se SP sám zbavil.Ráda bych pomohla, jenže si taky nevím rady.Snažila jsem se celou dobu přiklánět k racionálními vysvětlení, ale po těch letech už fakt nevím,… celý příspěvek
 • Ad

  18. 7. 2016 00:31
  Pisu sem zrovna po dalsim zazitku,kdy byla moje spankova paralyza nebo co to je neskutecne desiva,az me to probralo.mam to uz od svych 17 let,nyni je mi 26 let. Nekdy to mam denne,pak mam treba 14 dni klid. Snazila jsem se pozorovat "priznaky" a podle me to zadnou vnejsi souvislost nema. Je jedno… celý příspěvek
 • Mia

  15. 7. 2016 19:47
  Bůh touží po naší lásce, stvořil nás pro sebe. Pro koho jiného. Nemůže dosáhnout vyšší "mety" než je On sám. Ze zkušenosti vím, že láska modlitbou sílí. Modlitba znamená "obracení se k Bohu". Církev učí, že Satan je padlé boží stvoření, padlý anděl. Tak to je, to nepopírám. Co se týče té církve,… celý příspěvek
 • Karel M.

  15. 7. 2016 06:34
  Z historického hlediska je víra v Boha, popřípadě bohy vyjádřením lidské neznalosti...<br> <br> Hodně zkráceně...před Kristem se věřilo v x bohů...a byl to bůh pro kdejaké prdnutí, protože prostě lidé neměli dostatek zkušeností a zejména toho čeho se báli a nerozuměli tomu, tak tam narvali boha.… celý příspěvek
 • Mia

  14. 7. 2016 22:14
  Víra v Boha je vztah. Pro udržení vztahu je zpravidla potřebná komunikace. Modlitba je komunikace s Bohem. Bůh, jakožto Otec vyžaduje, abychom se k Němu obraceli, protože je to dobré i pro nás. V opačném případě si škodíme sami sobě. Nevím jak Vy, ale já mám s modlitbou za 20 let bytí katoličkou,… celý příspěvek
 • Karel M.

  13. 7. 2016 21:30
  Se vší úctou...<br> Je to asi to samé jako by jste se modlila ve chvíli kdy máte chřipku...a můžete tomu říkat satan, belzezub, mephisto, etc a je to úplně fuk.<br> Výsledek je takový, že buď se vaše tělo dokáže s chorobou poprat nebo ne.<br> Modlitba může(ale nemusí) zafungovat jako placebo.<br… celý příspěvek
 • Mia

  13. 7. 2016 19:42
  pouhá dlouhodobá zkušenost...
 • Mia

  13. 7. 2016 19:41
  pouhá dlouhodobá zkušenost...
 • Mia

  13. 7. 2016 19:41
  pouhá dlouhodobá zkušenost...
 • Mia

  13. 7. 2016 19:41
  pouhá dlouhodobá zkušenost...
 • Karel M.

  13. 7. 2016 18:00
  Můžete mi prosím napsat na email: teheseuscz@gmail.com

  Děkuji, Karel M.
 • Karel M.

  13. 7. 2016 17:56
  Mohla by jste mě kontaktovat na: theseuscz@gmail.com
  Chtěl bych s Vámi váš stav víc probrat. Děkuji Karel M.
 • Karel M.

  13. 7. 2016 17:54
 • Karel M.

  13. 7. 2016 17:48
  Se spánkovou paralýzou mám několikaleté zkušenosti.<br> V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že hlavním spouštěčem je aktuální stav žití. Tím myslím zejména stres.<br> Zároveň můžou být spouštečem i různé medikamenti...např. ibalgin atp.<br> <br> Nějaké rady ve stylu pomodlete se atp?<br> To… celý příspěvek
 • Lizbeth

  6. 7. 2016 21:06
  Jak jsem psala, vyzkoušela jsem kde co, i lucidně snít, ale vím, že je to jen v mé hlavě, i když je někdy těžké tomu uvěřit. Člověk raději uvěří "duchařině", než aby přebral zodpovědnost za "svou mysl". Po těžké fyzické práci mám právě dost hrozné paralýzy. Po alkoholu nemám paralýzy žádné, takže… celý příspěvek
 • jsem hluchý

  6. 7. 2016 15:04
  Zvykl jsem na to, tento měsíc mně pokusili 2x zabít udušením, zmáčknout vlastní srdce tak před mým zrakem jak citlivě tluče srdce, boj s duchem zla a jak anděl mně vytáhl z pekla, atd. Ale jedna věc mně vrtá hlavou, jestli to už patří k spánkové paralýze nebo ne,- mluvil jsem s Ježíšem v nebi, ale… celý příspěvek
 • Miloš

  4. 7. 2016 19:21
  Paralýzy sa nedá len tak zbaviť,ale pribudajucím vekom slabne.Tie zážitky čo opisujete su podobné aké som aj ja zažíval.Skusim Vám poradiť ako to robím ja.Ráno ked sa zobudíte po silnej paralýze,tak na nu nemyslite ani ju s príbuznímí dopodrobna nerozoberajte.Viem ,že je to ťažké,ale musíte mať… celý příspěvek
 • Lizbeth

  4. 7. 2016 07:05
  V rodině jsem se ptala a nikdo paralýzy nemá.Nebo je měli třeba jednou a neví o tom.Právě že z paralýz (po tom, co jsem zjistila, že jde o neškodný stav) mám strach jen minimální.Mohla bych uvést příklady.Nedávno jsem měla dost hnusnou paralýzu - dostala jsem se cca 8x do časové smyčky - děj se mi… celý příspěvek
 • Miloš

  2. 7. 2016 18:07
  U nás v rodine je paralýza dedičná.Mňa a mojich surodencov učila naša nebohá mama ako s tým žiť.Ja som mával so surodencov najťažšie paralýzy,ale teraz už dlhodobo som v pohode.Raz za čas ju mám,ale nič si z nej nerobím.Nesmiete sa toho báť,čím viac sa bojíte tým je to horšie.Ono to žije s vášho… celý příspěvek
 • Lizbeth

  1. 7. 2016 08:40
  Paralýzy mám 17 let a zkusila jsem mnoho.Vykuřování, solení, kropení svěcenou vodou, modlitby, pomoc Boha a Ježíše, křesťanské formule, nošení svěceného amuletu, vyvarování se nadměrného stresu, změna životosprávy, pozitivní myšlení, návštěva neurologa a vyšetření (všechna negativní), nic z toho… celý příspěvek
 • Eva

  28. 6. 2016 10:44
  Už 2 týdny, mám každý den dva sny. Jsou rozlišné, ovšem vždy jsou dva a hrozně bláznivé. Včera večer, a předevčírem mě vždy, když se mi podařilo usnout probudilo buď pískání, pocit že se ke mě blíží ruce které mě chtějí zranit nebo naopak - obejmout. Včera už jsem žádné sny neměla, potom co se to… celý příspěvek
 • Mia

  25. 6. 2016 12:17
  Znám to. Vždycky zabere křesťanská modlitba. Proti takové kapacitě satan nemá zbraně.
 • Pavel

  6. 6. 2016 16:18
  Ahoj Karle. Vím o tvém problému hodně. Nemyslím si, že jsi blázen. Nejprve bych popřemýšlel, zdali jsi nedělal něco co se nemá. Stačí jít k věštkyni. Spiritismus a okultimus nezkoušej. Stačí poslouchat nějakou písen - tantru. Jóga, homeopatie. To jsou totiž věci s duchovní tématikou a mají na… celý příspěvek
 • pavel

  6. 6. 2016 16:02
  ahoj. Nikdy nespím na zádech, ale pár krát jsem usnul a měl jsem zajímavé zážitky a nevěděl jsem čím to je. Bádal jsem, hledal ale nepřišel. Napadlo mě jestli to není tou polohou na zádech. ANO JE. dělal jsem asi 3x pokus a bylo to tím, ale zajímavé je,že to bylo jen odpoledne...chtěl bych se… celý příspěvek
 • Pavel

  6. 6. 2016 15:52
  Jestli věříš v posmrtný život, tak nedělej nic čím si nejsi jistý, zdali je to správné, jinak si můžeš být jist, že se do toho ještě více zamotáš. Ezetorika je špatná, okulismus a spiritismus je špatný. Lidi, kteří dělali jedno z těchto pokusů, měli nadpřirozené schopnosti. Je to vážně moc od Boha?… celý příspěvek
 • Roland Kratina

  4. 6. 2016 11:37
  tyhle stavy jsem měl celý týden ze začátku
 • Roland Kratina

  4. 6. 2016 11:36
  já to měl spánkovou paralýzu když mi bylo cca 9-10 let a nejhorší bylo vidět když jste s někym příbuznym v pokoji a najednou něco vyleze z vaší skříně a začne to křičet do ucha a podobný věc a příbuzný člověk nic nedělá..spíš od doby co jsem se tyhle stavy naučil ovládat nějak přestaly nom naučil… celý příspěvek
 • Simona

  19. 5. 2016 13:00
  Dřív jsem tyto stavy také měla, ale většinou když jsem usnula třeba odpoledne a pak jsem se chtěla probudit. Nešlo to, nemohla jsem nic dělat, chtěla jsem křičet, nic. V místnosti zvuky, které mě děsily. Nikdy jsem si ten stav nedokázala vysvětlit, teď už alespoň vím, o co jde. celý příspěvek
 • Bara Rollova

  10. 5. 2016 06:01
  Ahoj, je mi 28 a spankovou paralyzu mam tak 3 roky. Vetsinou me tento stav prekvapi vecer kdyz usinam nebo rano, presne jak je zmineno v clanku. Projevy jsou vzdy desive, absolutni nehybnost, huceni v hlave, halucinace, duseni, citim, jak si na me leha nejake stvoreni, volam o pomoc mam pocit ze… celý příspěvek
 • Vladimír Bureš

  28. 4. 2016 17:29
  Ahoj, je mi 27 let a spánkovou paralýzu zažívám velmi často již tak 5-6 let, se vším co tady popisujete, tlak na hrudi, nohách, do uch mi šeptá hlas neznámou řeči, v pokoji někdo je atd.. <br> Už jsem se s tím nějak naučil žít, ale když to bylo moc časté tak jsem zkoušel různé věci, jak se to toho… celý příspěvek
 • Pavlína

  24. 4. 2016 09:52
  Ahoj, spánkovou paralýzu mám už hodně dlouho. Dřív to bývalo, že jsem ,,jen" nemohla pohnout tělem a nemohla křičet, ale dnes jsem zažila ten největší hnus, kdy jsem se vyloženě dusila a nemohla jsem se nadechnout vůbec. Zároveň jsem cítila přítomnost někoho nebo něčeho v pokoji. Jindy se mi zase… celý příspěvek
 • Mkei

  19. 4. 2016 11:02
  Ahoj, jen přidám pár poznámek:<br> 1. Je potřeba odlišit spánkovou paralýzu od narcoleptických útoků, protože jsou téměř totožné. Pravidlem bývá, že ke spánkové paralýze dochází před probuzením, zatímco k narcoleptickým útokům po usnutí (většinou, ovšem ne vždy).<br> 2. Další z relativně velkých… celý příspěvek
 • lukas

  14. 4. 2016 01:20
  Me je 29 a mam to několik let.<br> Třeba se to dlouho neozve a potom je období kdy to mam v týdnu každý den.<br> Na začátku to bylo hučení v hlavě a pískání v uších. Někdy zase nějaké zvatlani hlasy, nekdy smích.<br> Těžko se jde probudit, protože se mi chce vždy proste spát, ale vím, ze se… celý příspěvek
 • Lenin

  12. 4. 2016 18:36
  Je mi skoro 17 a tyhle stavy mám poslední 2-3 roky. Já mám strašnou fobii ze škrcení a celkově toho, když mi někdo šahá na krk. A to se mi promítá do této paralýzy. Předevčírem ta paralýza byla nejintenzivnější ze všech, kdy jsem si to plně uvědomila, v hlavě jsem měla myšlenku, že to brzy přejde,… celý příspěvek
 • lenik

  4. 4. 2016 18:25
  Taky mam sp.paralyzu. Asi ze stresu. Je mi pres 40 a mela jsem ji 2x. Pripada mi to zajimave. Nevadi mi ani tolik,ze se nemuzu pohnout,jako neschopnost zakricet. Aspon vim,ze doprovodne jevy jsou jen halucinace.
 • Karel

  4. 4. 2016 15:26
  Dobrý den. <br> <br> Těmito stavy trpím poslední dva roky s každodenní pravidelností, hlavně když se snažím usnout. Kolikrát to trvá i hodinu. Většinou mě to velmi děsí a dokáže mě to psychicky rozhodit i na celý den, zvláště když přitom vídám různé běsy a slyším zvuky, neznámou řeč i… celý příspěvek
 • Petr J.

  10. 3. 2016 04:59
  Příteli tohle je ale něco naprosto jiného
 • im

  5. 3. 2016 19:05
  Ahoj. Pry to souviselo v mem pripade s pubertou. A s otresem mozku v 15 letech.To mi alespon rekli na neurologii. Ale drzim palce, protoze vim, ze tyto zazitky jsou hrozne. Do maturity se mi takove stavy stavaly i nekolikrat rocne. Nekdy si toho okoli vsimlo nekdy ne. Jednou na me dokonce nasi… celý příspěvek
 • Běla

  5. 3. 2016 00:47
  Znám... Měla jsem to v baráku taky. Spím, a stálo to přímo u mě. Tři velké postavy. Přesně ten pocit,jako když cítíš, že ti někdo čte přes rameno. Jenže 100x nepříjemnější, hrůzostrašnější. Asi 10 x za noc jsem rozsvítila a snažila se číst. Trvalo to asi 10 dní a už jsem fakt nemohla.Obrátila jsem… celý příspěvek
 • Andreas

  2. 3. 2016 19:17
  Čau je mi 15 let a chtěl jsem se podělit o mou prihodu asi před 3 měsíci jsem byl doma sám. Ráno v 6 hodin jsem se probudil a koukam do zdi v leži. Najednou mne něco tlačí hlavu k posteli a já rvu a dycham rychle ale ani řvát sem vlastně nemohl. Nemohl jsem se ani hnout a bylo to jako by vás nějaká… celý příspěvek
 • Vladimír

  1. 3. 2016 00:52
  Právě ted při usínání sem měl další ze svých častých kombinovaných paralýz...když vnímám ale nemůžu se hnout je to ještě ta lepší varianta věřte mi,v drtivé většině mi příšerně řve v uších,syčí,kvílí,píská a nebo mám pocit že semnou někdo háže po pokoji někdy i přes zed ven a nebo že na mě cosi… celý příspěvek
 • Kateřina Rohacova

  29. 2. 2016 00:49
  Ahoj je mi 20 let , prave se mi stalo totéž uz po třetí dvakrát se mi to stalo, když sem dělala aupair v Anglii bydlela jsem v domě s velkými stropy jeden vecer jsem se probudila s vnímala jsem, ale na půl jsem spala a zdál se mi ten sen, furt sem si říkala ze to je jen sen hrozné sem se bála ze… celý příspěvek
 • Tereza Slámová

  20. 2. 2016 22:53
  Hezky vecer ,me se to stalo uz hodnekrat ale nedavno to bylo desivy ,proste jsem usinala a najednou jsem vedela ze nekdo me ovlada a taha me z postele a ja se nemuzu branit vnimam asi i koukam a nemuzu nic ,dokonce litam po pokoji ..je to hruza tak se snazim probudit to se mi po chvíli povede a pak… celý příspěvek
 • Sába

  1. 2. 2016 10:52
  Zdravím mílí paralyzování spolubojovníci. <br> Tyto stavy zažívám asi od svých 15 let do teď (to je 6 let). Zrovna dnes ráno se mi povedlo mít spánkovou paralýzu několikrát po sobě a rozhodla jsem se podívat se na internet, protože už jsem, začala být vážně vyděšená z toho, co se se mnou děje. Díky… celý příspěvek
 • Jenda

  13. 1. 2016 12:00
  Pratele, mam to take. Zaclo to v mych 34 letech. Trpim tim rok a uz mam slusnou fobii z toho jit spat. Bojim se usnout, protoze "TO" prijde. Bojim se rana, protoze uz "TO" zase budu mit. Chci jit spat, ale kvuli strachu spim tak malo jak to jen jde.<br> Rano, kdyz me vzbudi budik, lezim totalne… celý příspěvek
 • Kometa brno

  9. 12. 2015 00:56
  Spankovou paralyzu mam uz asi 7let.nejakou dobu sem myslela ze sem magor, ale pak sem si to nasla na netu. Jsou casy kdy to mivam kazdou noc treba nekolik mesicu v tahu i nekolikrat za noc, ale pak se zase stava ze mam dva mesice id a tak.. Kdyz spim vedle nekoho tak se mi to skoro nestava. Jsem z… celý příspěvek
 • Kometa brno

  9. 12. 2015 00:53
  Spankovou paralyzu mam uz asi 7let.nejakou dobu sem myslela ze sem magor, ale pak sem si to nasla na netu. Jsou casy kdy to mivam kazdou noc treba nekolik mesicu v tahu i nekolikrat za noc, ale pak se zase stava ze mam dva mesice id a tak.. Kdyz spim vedle nekoho tak se mi to skoro nestava. Jsem z… celý příspěvek
 • Karolína Suchá

  7. 12. 2015 20:54
  Dobry den, konecne jsem ted po dlouhe dobe zjistila co se semnou deje. Tyto stavy se spankovou paralyzou se mi staly uz nekolikrat a nikdy jsem nevedela co to znamena nebo proc se mi to deje. Konecne to vim. Ale nikomu tohle nepreji, neni to nic prijemneho kolem sebe v noci koukat a ani se jakkoliv… celý příspěvek
 • Moncler Bambino outlet ufficiale

  4. 10. 2015 18:37
  &lt;p&gt;Moncler is really a company that famous for outdoor sports down overcoats. At first, they provided great success in producing professional ski equipment. Several decades ago, this company decided get into the fashion industry. Essential let the brand got globally reputation, and brought… celý příspěvek
 • Aylin Ökten

  15. 9. 2015 14:35
  Zdravím.... mne tohle začalo už v ranním Velu 13-14 let. Pak to přestalo a začalo to znovu ted každý den porad to stejne. Mam pocit ze za mnou někdo stoji a snaží se me zatlačit do postele nebo udusit. Proc se to děje se ptát už nebudu už jsem to zjistila a úplný to souhlasi... Jen by me zajímalo… celý příspěvek
 • Lizbeth

  6. 9. 2015 08:50
  Nedávno jsem ji měla dvakrát za sebou. Začíná to hučením a tlakem v hlavě, jsem paralyzovaná. Úporné snažení se probudit, modlitby a boj s paralýzou jen stupňuje tlak a hučení v hlavě na nesnesitelnou míru, že mám pocit, že nepřežiju a rozletí se mi hlava...Jak jsem zjistila, že jsem ve druhé… celý příspěvek
 • Bobo

  2. 9. 2015 11:09
  Je to děsný, trpí tím moje matka. :-( Děkuji Vám za článek.
 • kuks

  28. 8. 2015 20:08
  no a to je obvykle ono - přestěhování, genius loci. Přestěhovaly jste se do místa, kde byl duch, démon, zlá síla. Že vám modlitba k Bohu nepomohla, to se divím. Velice pomáhá autoexorcismus, člověk se zkoncentruje a sebere.
 • Lizbeth

  28. 8. 2015 12:46
  Můžeš být přesnější? V jakém slova smyslu jsi zažil děs z paralýzy na veřejnosti? Jak tedy pátrat po příčině SP, když s určitostí nevíme co ji vyvolává. Stresy, nepravidelný režim atd. mohou být jen uklidňující náplastí na nic neřešící hloubku problému.
 • Petra, Procházková

  28. 8. 2015 07:15
  Velmi děkuji za tento článek! Vědomí toho, že se mi děje něco o čem už se obecně ví, a že to není nic dosud medicínsky nepopsaného, je uklidňující už samo o sobě. První stav spánkové paralýzy jsem zažila asi v 16 letech (tedy před dvaceti lety). Později přicházel nepravidelně po cca 3-6 měsících,… celý příspěvek
 • laky

  21. 8. 2015 22:02
  Když jsem byla malá trápila mě spánková paralýza skoro každou noc. Začalo to, když jsme se nastěhovaly do nového bytu - bylo mi asi 6let a trvalo to pár let. Moje máma byla vždycky velmi věřící a i já jsem pokřtěná a chodila jsem tenkrát pravidelně do kostela.Co se náboženské stránky týče zkoušely… celý příspěvek
 • Erik

  15. 8. 2015 17:52
  No a když ta paralýza přejde ze spánkového režimu do reality , co s tím pak ? Když se děs stane reálným v bdělém stavu a to i před svědky ? Lze to pak vůbec nějak vysvětlit ? Je známo , že si lidé snaží vysvětlit vše , čeho se lekají , čeho se obávají , aby se tím tak zbavili strachu . Ale jsou… celý příspěvek
 • viktorie

  16. 7. 2015 22:41
  Uplně přesně jste to popsala. Na chlup stejne zkusenosti. Mysite byt nad veci, mam pocit, ze me "to" pak nemuze ohrozit. Pomaha to. A jeste bych doplnila, u me to vubec nesouvisi s faktory, jako je stres, naopak vetsinou se mi to stavalo, kdyz jsem byla v naproste pohode.
 • Milan

  5. 7. 2015 09:56
  Stalo se mi něco podobného za posledních cca 10 let mnohokrát. <br> Na rozdíl od popisovaného průběhu to zažívám VŽDY při usínání, tedy nikoliv uprostřed noci nebo k ránu.<br> Stačí třeba 15-20 minut, ale mám pocit jako by to trvalo hodiny. <br> Nesetkávám se s žádnými monstry (s výjimkou prvního… celý příspěvek
 • Lída

  12. 6. 2015 10:14
  A věříš na astrální dimenzi, nebo myslíš, že je to jen výplod našeho mozku a snů? Někdo popisuje, že "cestuje" na místa, na která jen pomyslí. Já jsem se jednou "astrálníma očima" rozhlédla po místnosti a na skříni visela kytara, která v té místnosti normálně není. Tak z toho jsem pak usoudila, že… celý příspěvek
 • Lída

  12. 6. 2015 10:08
  Mně se to stává už od gymnázia (je mi 35), občas jsem se ráno probudila v této paralýze, hrozně mi hučelo v uších, ale spíše to tedy bylo tak hlučné, jako by kolem jel vlak. Nemohla jsem se vůbec pohnout a navíc, když jsem se tomu více poddala, měla jsem pocit vystoupení z těla a vznášení se asi… celý příspěvek
 • John Pohanka

  30. 5. 2015 23:32
  Mám to už od dětství, dřív to bývali i noční můry, že mě honí po bytě nějaká bytost, zmutované zvíře nebo čert. Do toho často tyto stavy. Najednou jste paralyzovaní, cítíte přítomnost něčeho v pokoji, kde je tma, snažíte se křičet, ale jde vydávat jen slabé zvuky, táta, který spával přes dvoje… celý příspěvek
 • EvaV.

  28. 5. 2015 11:36
  Dobrý den,<br> léta žiji mezi snem a bděním, v domnění, že se jedná o nějaký můj vnitřní problém.Na doporučení poradny hledamzdravi si pomáhám kyselinou phytinovou v tabletach, abych přes den nebyla jak zoombie, a teď vidím že je to obvyklé a nejsem v tom sama. Já ty stavy mám docela ráda, ráda se… celý příspěvek
 • Julča2000

  23. 5. 2015 17:44
  Já myslím,že pomůže přivodit si příjemný sny a dbát na spánkovou hygienu. Taky bych se zamyslela nad životem,co mně stresuje a řešila problémy.Tady je mini návod,jak si přivodit pěkné sny :) http://www.drsleep.cz/cs/novinky/nemoci-v-posteli-vii-nocni-mury
 • Kami

  7. 5. 2015 12:18
  Dobrý den,<br> asi tak před půlrokem jsem se dozvěděla o Spánkové paralýze. Mamka to našla na internetu, po tom, co jsem jí vyprávěla, co se mi už několik měsíců děje. Myslela jsem, že je to něco jen ve mně a že pro to nemůže existovat ani název. Trochu se mi ulevilo, když jsem zjistila, že to… celý příspěvek
 • Nimoka

  4. 5. 2015 22:15
  ja to mam od malička, raz som spala pri sestre kde je na chodbe zrkadlo, videla som v nom ako som sa postavila na postel, aj ked som sa nemohla pohnut, mam vždy pocit že mi chce z tela vyletiet duša, bojim sa že ju stratim raz som ju pustila, dostala sa von z domu, tak priamo, cez stenu :)) ale… celý příspěvek
 • viktorie

  2. 5. 2015 22:30
  ... v boha nevěřím, některe zažitky byly pozitivní, některé nevativní, ale pomohlo mi, když jsem v duchu prosila a jednoduše opakovala" prosim tě nedotýkej se mě a odejdi" pomohlo to. Poradil mi tehdy lektor v Józe, který mi řekl, že si k tĕlu za žádnou cenu nesmím žádnou sílu připustit, dvakrát se… celý příspěvek
 • Elina Svobodová

  24. 4. 2015 15:19
  Mému dobrému příteli se něco obdobného stalo před několika měsíci. Já sama se zabívát nejen psychologií ale i wiccou, horoskopy. S tímto kamarádem se známe teprave asi půl roku. Našli jsme si stejná témata. Požádal mě abych mu řekla něco o jeho auře a sestavila mu obsáhlý horoskop. Byl překvapen ,… celý příspěvek
 • Petra

  19. 4. 2015 16:31
  A to, že jste slyšel volání svého jména je také zajímavá věc, to se mi stalo asi v mých 16-17 letech, kdy mě probudilo " Péťo..." Vykulila jsem oči, zvedla hlavu a pak znovu "Péťo!" Když jsem se zeptala "No?" Bylo ticho, byl to neutrální, vlídný, spíše mužský hlas, přesto jsem se ptala sestry, ale… celý příspěvek
 • Petra

  19. 4. 2015 16:25
  Váš odkaz na video nejde, můžete to zkusit prosím znovu? :-) Je to fakt velmi zajímavý sen o tom zeleném světle, co popisujete! Osobně mi nedělá problém připustit, že svět zahrnuje více, než jsme schopni zachytit běžnými smysly. Naopak mi to připadá přirozené a automatické, že existuje víc, nicméně… celý příspěvek
 • Silvie Zlámalová

  7. 4. 2015 13:50
  Dobrý den, taky trpím touto poruchou spánku, ale mé stavy se liší tím, že když se chci už probudit tak mi to nejde a přitom vnímám okolí, hlasy nebo vidím detaily pokoje a pokaždé mi je strašné vedro ale nemůžu se odkrýt, odkopat, mluvit, křičet nebo drbnout do přítele vedle mě, přitom tohle… celý příspěvek
 • oneironaut

  7. 4. 2015 11:22
  Já tady budu asi jediný, kdo má k spánkové paralýze kladný vztah. Když se mrknete na jakékoliv stránky o astrálním cestování nebo lucidním snění, se spánkovou paralýzou se tam setkáte. Tento stav, kdy je člověk odpojen od těla, ale při vědomí, je ideální pro astrální cestu. Zpravidla bývá… celý příspěvek
 • Rene Libis - manager projektu

  2. 4. 2015 08:18
  Smazeme i zcela jen lidsky zle, nenavistne a agresivni prispevky, prispevky ktere pomlouvaji a napadaji ostatni a prispevky, ktere jsou komercni. Lide maji portal Spektrum Zdravi radi i proto,ze je tu klid. Lide chodi se sem ptat na ruzne dotazy souvisejici s tematy portalu, radit se, dat zajimavy… celý příspěvek
 • redakce

  2. 4. 2015 07:12
  Toto přirovnání nebylo nutné. Každá diskuze má svá pravidla a v případě jejich porušení je příspěvek smazán. To je zcela běžný postup i v tomto režimu.

  Děkujeme za pochopení
  redakce
 • cone

  1. 4. 2015 22:05
  to by mě zajímalo, čím se Lukáš prohřešil, že jste ho cenzurovali jako za komunismu? Nadával sprostě?
 • Lukáš

  28. 3. 2015 00:34
  Teď už by to mělo fungovat - jinak moje zkušenosti viz. níže ;-)

  www.youtube.com/watch?v=g5WhjEVO6Ow
 • Lukáš

  28. 3. 2015 00:32
  https://www.youtube.com/watch?v=g5WhjEVO6Ow
 • Lukáš

  28. 3. 2015 00:18
  Mno, narazil jsem na tuhle diskuzi ze stejných důvodů. Všechno může mít racionální vysvětlení, ale kdoví. Podělím se o svojí zkušenost. Pocity toho, zvláště při usínání, že s vámi někdo v místnosti je, že vás někdo pozoruje, že je okolo až moc velké ticho (auta nejezdí, nepraská nábytek - prostě… celý příspěvek
 • Petra

  20. 3. 2015 23:05
  Hodně jsem to zjednodušila, pokud řeším duchovno, myslím tím, že se snažím rozvíjet i duchovní aspekt života (četbou slov moudřejších, nebo aktivně sama na sobě - např.meditací). S tímto mi ale paralýza až tak vlastně nesouvisí, zjednodušila jsem to. Spíše to asi souvisí se strachem (možná) - … celý příspěvek
 • cone

  19. 3. 2015 16:44
  Péťo, co znamená "řeším duchovno"? Vyvolávala jste duchy apod.?
 • Petra

  15. 3. 2015 09:55
  Tento stav jsem za svůj život zažila přibližně 6x. Poprvé asi před 3-4mi lety (je mi 24) a toho večera jsme se bavili o nadpřirozených jevech. Po probuzení v noci jsem se nemohla pohnout, ale halucinace jsem neměla. Měla jsem pocit, jakoby se o mě "něco pokoušelo", pocit brnění a hučení v uších … celý příspěvek
 • qwertz

  14. 2. 2015 23:49
  Stalo sa mi to prvy krat na vyske, na intraku ked som bol som na izbe a nahodou som mal zapnutu lampicku.. Videl som ju, ale nevedel som sa pohnut a stavalo sa mi, ze z tohto stavu som presiel znovu do spanku .. takze som to neriesil a bral ako zaujimavy "sen".. Z 20x krat co sa mi to stalo za… celý příspěvek
 • Lenka

  14. 2. 2015 19:17
  Spánkovou paralýzou trpím už asi 10 let. Je to opravdu odporný zàžitek. Podle mých zkušeností je nejlepší nepanikařit, opakovat si, že se vám nemůže nic stát a snažit se pomaličku rozhýbavat ochrnuté tělo. Pomohlo mi to alespoň v tom, že se doba SP zkràtila z dřívějších někdy i několika desítek… celý příspěvek
 • Mila Gillova

  12. 2. 2015 23:51
  Ja zazila to same a ted nejak po precteni vasich zazitku se mi ani nechce mluvit o tom co se stalo me. Ja jen neslysela zadne zvuky v usich ale ten pocit toho zla co zamnou stalo?jezisi ja mela strasny strach a neslo nic delat nastesti to trvalo dle me par sekund. Dalsi zazitek?zavru oci a vidim… celý příspěvek
 • Ilona

  10. 2. 2015 20:55
  Také se mi to stává, těd už tri mesice skoro porad. Najednou se vzbudím a nemohu se hábat jen vyděšene bohybuji ocima a snažím se pohnout a nejde. Bije mi srdce strachy a mam pocit ze semnou nekdo je v mistnosti. A najednou se zase muzu hybat. Je to strašné. Nevím co tím dělat...
 • jan

  1. 2. 2015 14:07
  Mě pomohla tato formulace při odvedení přivtělené bytosti za bdělého stavu. Při paralýze také pokaždé vnímám nějakou nepříjemnou bytost. Snad si příště vzpomenu a použiji to.
 • veronika mládková

  30. 1. 2015 08:06
  Dobrý den pane Jiří...většinou se snažím být v klidu,ale opravdu to není jednoduché.Jednou jsem v té paralýze zažila něco,co by se dalo charakterizovat jako astrální cesta.Viděla jsem svou duši...opravdu zajímavý zážitek.Já na tyto věci věřím,a věřím že i ta paralýza má nějaký důvod.A asi jí nemůže… celý příspěvek
 • Jirka P.

  29. 1. 2015 07:38
  Opravdu každý? Vy jste na to dělal/a nějakou studii, že jste si tak jistý/á?
 • aer

  28. 1. 2015 20:15
  klidně si říkejte co chcete, ale každý,kdo se v přítomnosti děsivé spánkové paralýzy obrátí o pomoc na Boha a v duchu (protože nemůže pohnout rty) vysloví jméno Ježíš Kristus (rozkáže "ve jménu Ježíše Krista odejdi"), tak ty přízraky a děs hned zmizí. To není legrace ani bigotnost, ale fakt. celý příspěvek
 • Jirka P.

  26. 1. 2015 10:52
  Dobrý den Veroniko, já mám to hučení v uších/hlavě pokaždé. Pomáhá mi (i když je to někdy velmi těžké) uvědomit si, že je to normální a zachovat klid, snažit se i přes ten "nápor" myslet na něco uklidňujícího. Postupně pak začnu (alespoň v hlavě, jestli doopravdy, to neumím určit) hýbat prstama u… celý příspěvek
 • veronika mládková

  25. 1. 2015 08:23
  Ahoj....mám spánkovou paralýzu už několik let,ale dnes se mi při usínání stalo něco,co neznám.Začalo mi v té paralýze hučet v uších a tepat v hlavě.Bylo to děsně strašidelné.A čím víc jsem se snažila být v klidu a spát,tím to bylo horší.V jednu chvíli jsem stiskla spícího přítele a poškrábala ho a… celý příspěvek
 • Stanislav Langr

  24. 1. 2015 04:11
  Jako kdybych četl svůj vlastní příspěvek. Do puntíku se mi děje to samé a jak zde uvádíš, je to opravdu nesnesitelné. Ta úzkost... zvlášť na tom je nejhorší to, když se Ti to děje častěji za noc, aspoň v mém případě začínají být halucinace a zvuky čím dál více intenzivnější. Jen díky za tu poznámku… celý příspěvek
 • Katka

  19. 1. 2015 10:52
  Tyto stavy jsem dříve zažívala celkem často, ale vždy jsem je připisovala přítomnosti ducha apod., jelikož na tyto věci věřím. Chci se ale zeptat, je možné při tomto stavu mít jakoby zkřivenou pusu, jako při mrtvici? Stalo se to někomu také?
 • Halml Jozef

  19. 1. 2015 10:14
  Uplně náhodou jsem narazil na tento článek.. okamžitě jsem stuhnul.. tento jev se mi děje už pár let...myslel jsem že to jsou jenom sny ale nybl jsem si tím jisty... nikdy mě nenapadlo o tom něco hledat.. ted už vím že v tom nejsem sám.. u mě byl většinou spouštěč to , že jsem usínal v uplném… celý příspěvek
 • Kate

  15. 1. 2015 17:52
  Stává se mi to celkem často. Mám pocit, jako by to už nikdy nepřestalo a strašný strach, že se už nikdy nebudu moci pohnout, V mém případě je spouštěčem nejspíš stres.
 • Oli

  7. 1. 2015 10:18
  Přesně jak píšete. Děsivé..ale zajímavé! :)
 • Stanley

  5. 1. 2015 23:19
  Ahoj, poslal bys mi prosím email, že bychom o tom hodili řeč? podobné stavy mě pronásledují takřka celý život a jak píšeš, je to opravdu zajímavé.
 • Klára

  28. 12. 2014 21:00
  Zažívám to 6 let, domnívám se, že to začalo nedlouho po smrti dědy. Po třech letech jsem se přestěhovala, chvíli byl klid, nicméně se to vrátilo. Někdy je to častější, někdy dokonce i půl roku klid. Na duchy nebo spíš energie věřím. Vždy se dá vše vysvětlit i vědecky, ovšem záleží i na druhém… celý příspěvek
 • sonia ritzková

  25. 12. 2014 22:17
  Trpěla jsem na to mnoho let a ano bylo to i stresem a nepravidelným životním rytmem, ale máte pravdu Rujeko, že je to záležitost dalších energií, které vstupují do hry. Já osobně bych to démonem nenazvala, spíše jen energií, která se na nás nalepila a neumí si sama poradit a odejít a tak se vlastně… celý příspěvek
 • James

  25. 12. 2014 06:13
  Ted jsem si precetl co tady pisete. Ja to mam asi pul roku. Mam taky sluchove a zrakove halucinace. Hlavne nemoznost se vubec probudit. Clovek sebou hazi a pritom se nepohne. Ten pocit strachu je ..... proste nepopsatelny. Na druhou stranu je to strasne zajimavy ......
 • James

  25. 12. 2014 06:13
  Ted jsem si precetl co tady pisete. Ja to mam asi pul roku. Mam taky sluchove a zrakove halucinace. Hlavne nemoznost se vubec probudit. Clovek sebou hazi a pritom se nepohne. Ten pocit strachu je ..... proste nepopsatelny. Na druhou stranu je to strasne zajimavy ......
 • iva

  24. 10. 2014 21:26
  Zdravím, konečně jsem se dočetla co se mi stávalo několik let.Vždy to začalo probuzením a zjištěním, že se nemohu ani pohnout, po chvilce jsem uslyšela velmi vysoký hlasitý zvuk a pocit, jak mi někdo skenuje tím tonem celé tělo.Vždy mě to vyděsilo a omdlela jsem.Nědy jsem si uvědomila, jak mi můj… celý příspěvek
 • Jan

  13. 10. 2014 06:38
  Mam to stejne.Prave tymto clankem jsem si uvedomil co to prave mam.Stava sa mi to asi tak jednou za 2-3 mesice..Nekdy casteji a nekdy mene..Tuto noc sa mi to stalo 2X po sebe.Raz to bolo poriadne silne ze ked som vztal tka som nevedel co sa deje.Druhy krat to bolo slabsie ale zato trochu ine i… celý příspěvek
 • Jakub

  11. 10. 2014 23:16
  Stalo se mi už dvakrát, posledně jsem ležel, otevřel oči a automaticky upřeně zíral na dveře u kterých mi stálo něco vysokého a černého (ráno to byl obyčený stín z oblečení na věšácích) nevěděl jsem co to je tak jsem chtěl zavolat rodiče. V tom jsem si uvědomil je nemůžu mluvit, chtěl jsem utíct z… celý příspěvek
 • Monika

  22. 9. 2014 15:48
  Poprvé mě SP postihla asi v 15-ti letech. Bylo to brzo k ránu. Můj mozek se probudil, hýbala jsem očima, ale nebyla jsem schopna se jakkoliv pohnout, ani otevřít víčka. Měla jsem pocit, jakoby na mně ležela jakási bytost. Ten strach, co jsem měla je nepopsatelný. Nevím, jak dlouho ten stav trval,… celý příspěvek
 • Olina

  19. 8. 2014 15:31
  Dobrý den,<br> spánkovou paralýzu jsem zažila mockrát, co pamatuji, tak už v dětství, ale nejhorší to bylo v období dospívání až do mých 27 let. To se to opakovalo třeba i několikrát v týdnu. Též jsem měla pocit, že se mnou v místnosti něco zlého je, viděla jsem i jakousi "mlhovinu", pocit, že mě… celý příspěvek
 • Juraj

  18. 8. 2014 16:57
  Mávam to tiež celkom často, väčšinou ráno keď je už svetlo, alebo v noci keď sa ešte svieti, niekedy mám pocit že som nad tým vyhral a už sa môžem hýbať, ale potom zistím že som sa vôbec nepohol, mávam popri tom nepríjemný pocit a pár krát som mal fakt čudné halucinácie. Keď som bol malý videl som… celý příspěvek
 • Naděje

  5. 8. 2014 09:29
  Dobrý den - tyto stavy jsem prožívala každý rok - nyní je to pátý rok a přicházelo to vždy začátkem března a koncem dubna byl klid. Někdy každou noc, někdy jen 2x týdně. Jelikož jsem tento název - spánková paralýza neznala, zažívala jsem psychické vypětí, až jsem skončila na psychiatrii a u… celý příspěvek
 • Znallec života duchu

  30. 7. 2014 15:25
  V poslední době stale sliším o te paralize, zistil jsem že to si jenom mozeg namišli hrůzy kvuli dnu napřiklad když jste měli horrorovy den nebo kvuli stresu a strach na paralizu. stane se že snažiš se zaspat a paraliza te napdane dřiv to protože mozeg si myslí že už spíš proto vivolal paralizu v… celý příspěvek
 • Ivka

  29. 7. 2014 21:43
  Mě se to stalo 2x v životě a málem jsem se zbláznila hrůzou,ale musím říct,že jsem vůbec nespala a ani to nebylo po probuzení.Prostě jsem se šla natáhnout odpoledne,byla jsem doma sama a po pár minutách mě něco obejmulo a já jsem nemohla křičet,hýbat se,nic,jen oči a mozek fungovaly...trvalo to… celý příspěvek
 • Petra

  26. 7. 2014 21:14
  Je to tak, tyto stavy se mi jedno období děly dost často, jelikož jsem si jednou hrála s tabulkou Ouia a pak jsem 8 let nevědomě žila "pod nadvládou" jiných bytostí. Až jedna paní to u mě objevila a poradila zajít do kostela, zapálit za ně svíčky, omluvit se a poslat je zpět. Poté se mi úplně… celý příspěvek
 • Daniela

  22. 7. 2014 02:10
  Mám uplně stejný zážitek... Stalo se mi to díky bohu jen jednou, ale za naprosto šílených okolností. Měla jsem hned vedle postele věci z domu muže, který ten den zemřel. "probudily" mne uprostřed noci najednou zničehonic takové zvuky, jako když někdo škrábe na okno. Větve to nemohly být, žádný… celý příspěvek
 • Gábina

  14. 7. 2014 14:55
  Poslední dobou se mi opakovaně zdají podivné sny.Mám v nich pocit že nemůžu dýchat.Většinou jsem to neřešila,ale dnes se mi zdál divný sen.Ležela jsem na zádech a nemohla se pohnout,někdo mě dusil polštářem a já nemohla nic dělat,nemohla se nadechnout.Z těchto snů si moc nepamatuju,ale děsí mě… celý příspěvek
 • tomi

  30. 6. 2014 18:13
  Filipským 2:9-11
  Proto jej Bůh povýšil nade všechno, jméno nad každé jméno mu daroval,
  aby před jménem Ježíš kleklo každé koleno na nebi, na zemi i pod zemí
  a každý jazyk aby ke slávě Boha Otce vyznal, že Ježíš Kristus je Pán.
 • terez

  30. 6. 2014 15:09
  ne jen samotná energie, ale Ježíš, Bůh který se smilovává nad člověkem v jeho trápení. Je to Bůh, který má moc nad každou bytostí, protože vše stvořil. A také je milosrdný a vidí, když k němu člověk volá o pomoc.
 • Jitka

  30. 6. 2014 14:04
  Jméno a energie Ježíše má velkou sílu a ačkoliv nejsem věřící v tom známém slova smyslu, tak v Ježíše věřím. Pomohl mi už několikrát při práci s přivtělenci. Myslím že z něj mají velký "respekt" i v astrálním světě :)
 • Jaroslava Krištofová

  30. 6. 2014 13:51
  Určitě to zkusím, protože jsem už vyzkoušela zůstat v klidu a bylo to ještě horší, dusila jsem se víc a víc.
 • zorka

  30. 6. 2014 13:48
  Dobrý den, SP zažívám skoro dvacet let. Konečně vím, co to je. Ale nevím, s tím pocitem, že vás někdo dusí a vy opravdu nemůžete dýchat, asi nezvládnu ležet v klidu. Jednou jsem to zkoušela a bylo to ještě horší. Strach mám pořád, halucinace nemám strašné, jako vidět postavu nebo slyšet zvuky, jen… celý příspěvek
 • Lukáš

  1. 6. 2014 15:18
  Rekl bych ze jste zazil lucidni sneni ,aspon tak je popisovano. Brneni tela ,vidite sam seme ,ze spite. Chtel bych to taky nekdy zazit prej muzete cestovat kam chcete ,ale nevim chci v to verit ,ale nejsem nejak duchovne zalozeny a verim spise na vedu ,ale duchovno me hodne zajima.
 • Lukáš

  1. 6. 2014 14:54
  Me se to stava pomerne casto , vetsinou se mi jen spatne dychalo chtel jsem se pohnout neslo to a pak jsem hned usnul a po nejake chvili jsem se probudil uz vpohode. Vetsinou se mi to stava kdyz spim v obyvaku odpoledne po skole je tam celkem vysoke operatko na ruku na kterem mam hlavu takze asi to… celý příspěvek
 • Andrea Dostálová

  21. 5. 2014 10:32
  Dobrý den,dnes jsem se konečně dověděla,že to,co mne trápí již několik let je zřejmě spánková obrna.Mohla bych o tom vyprávět hodiny,nebot jsemzažila tolik hrůzy,že jsou dny,kdy se opravdu bojím jít spát.Můj manžel byl několikrát svědkem toho,kdy se probudím uprostřed noci a prosím ho,at mě drží,že… celý příspěvek
 • Erik Kubica

  20. 5. 2014 07:17
  Ahojte,<br> <br> Včera keď som si ľahol, som začal počuť ako by sa niekto zapínal a vypínal pero, potom sa ten zvuk zmenil na tikajúce hodinky (také nemáme v celom dome). A keď som sa chcel postaviť, že si pozriem čo je to, som ssi nevedel ani iba sadnúť, max na 50%, popritom som cítil tlak na… celý příspěvek
 • terez

  18. 5. 2014 21:07
  také jsem měla takový zážitek, vzpomněla jsem si na Boha a volala k Ježíši o pomoc (v myšlenkách) a pomohl mi. Také si myslím, že je to duchovní svět a člověku může pomoct akorát Bůh. Na tyhle věci je člověk krátný. Pokud v to nevěříte, můžete aspoň vyzkoušet, za zkoušku člověk nic nedá :-) celý příspěvek
 • Vladan

  15. 5. 2014 17:10
  Noční děsy jsou holt nějakým způsobem přitahovány některými lidmi a pocity stavů "mimo tělo" jsou ve skutečnosti výlety do astrální roviny. Jediná šance je s démonem duševně bojovat, pokud se nemůžete probudit.
 • Trniman

  14. 5. 2014 22:31
  Ať je to cokoliv (demon nebo nervova soustava) Ježiše Krista jsem nevyvolaval pač na židovske pohadky neveřim. Pocit je to děsivy, včetně sluchovych halucinaci, ale když u toho začnu myslet a přat že se chci hybat za každou cenu, tak to povoli a je po "demonach" :)
 • Dana

  1. 5. 2014 10:01
  Hmm, tak tohle zažívám poměrně často při probouzení, k tomu ještě mívám "halucinace", že jsem se konečně pohnula, šáhla po tom pípajícím mobilu, pak si uvědomím, že jsem se nepohnula ani o kousek a takhle se to opakuje dokola, ale jinak žádný děsivý průběh nemám. Jenom vždycky dlouho bojuju o to… celý příspěvek
 • Rujeka

  29. 4. 2014 23:21
  Přátelé, se spánkovou paralýzou mám také své zkušenosti - přepadala mě a děsila delší dobu. Nyní naštěstí už vím, co je její příčinou a jak se tomuto útoku bránit. Ač to pro mnohé zní absurdně, neviditelný/duchovní svět je reálný, stejně jako svět viditelný/fyzický. Spánková paralýza je útok démona… celý příspěvek
 • Bára

  29. 4. 2014 13:24
  Stalo se někomu, že i po prodělané spánkové paralýze to "stvoření" viděl? V mém případě "to" viděl i svědek události. Nejspíš se jedná o nějakou skupinovou halucinaci, nebo co. <br> Spánkovou paralýzou trpím už od puberty. Stává se mi to tak jednou za půl roku. Ale v létě před dvěma roky to bylo… celý příspěvek
 • Vlček

  26. 4. 2014 22:44
  Dobry den, jsem dokumetarista z Ceske televize a prave davame dohromady dokumentarni cyklus, do ktereho by jsme radi zahrnuli i fenomen spankove paralyzy. Pokud by nekdo z Vas byl ochoten o teto zkusenosti povypravet i na kameru ozvete se mi na email: vlcek.mir@gmail.com<br> Na podrobnostech,… celý příspěvek
 • Trniman

  17. 4. 2014 10:07
  Terezo, taky citim přitomnost nečeho ciziho! Řekni mu NE a necha te...!
 • Tereza

  15. 4. 2014 15:03
  Tato věc se mi stává poměrně často, vždycky ale vidím nebo cítím někoho. Je to hrozný, přímo šílený.. V pokojíku mám na podlaze koberec, když jsem se probudila "do té paralýzy" byla jsem otočená ke stěně, nemohla jsem se hnout, ani prstem-nic. A slyšela jsem jak se mi dveře do pokojíku otevírají … celý příspěvek
 • Trniman

  13. 4. 2014 11:47
  Taky to mam a docela si to uživam :) Ze začatku jsem byl vystrašeny ale teď se bavim! Ten pocit že silou vůli přeberu zpet veleni nad svim telem je fascinujici .)
 • Radek

  4. 4. 2014 11:02
  Taky se mi to různě stává i několikrát do týdne, 100% vždy když spím na zádech a mám pod hlavou polštář, nebo ruku, takže když nechci, spím na břiše :). Postupně jsem se naučil to trochu ovládat, a když ve snu cítím, že to se blíží to "ZLO" tak se prostě probudím, ale nefunguje to vždy. Když otevřu… celý příspěvek
 • Jaroslav Babík

  3. 3. 2014 12:29
  predjímajte predstavu a prejdite skrz dvere, objavite sa inde. Kričat či sebou tahat mi velmo nepomohlo ale predjimat v duchu.
 • Ivka

  28. 2. 2014 13:52
  vy jste Kájo nejenže nic nevyvrátil, naopak jste už první větou o vyhlazování nechtěně potvrdil, co tu Tomáš napsal. Možná je to nějaká vaše zatvrzelost nebo zlost....... asi vás ta paralýza hodně trápí, když jste kvůli tomu skončil v psychiatrické péči. Nikdo neví pak ps vzniká, ale taky mám pocit… celý příspěvek
 • karel barel

  28. 2. 2014 11:47
  tak to tě musím vyvrátit ja víru nemam žádnou křesťany bych vyplenil přesto mam velmi silnou formu narko. kataplex. SP momentalně jsaem na argofanu 3x 150mg denně a prostě už si tělo zvyká i na takovou dávku čekam na schválení xyremu ale pojištovna se nějak nemá jestli můžu nějak poradit jak na SP… celý příspěvek
 • Tomáš I.

  27. 2. 2014 20:56
  Když si pročítám články o lidech se spánkovou parylýzou, všiml jsem si, že lidé s SP často popisují velice dobré zkušenosti se zvládáním a zaháněním děsivých objektů pokud věří v Boha (Boha Bible, Hospodina - trojjediného Boha. Nikoliv polyteistických bohů). <br> Naopak lidé zaobírající se… celý příspěvek
 • Aneta

  25. 2. 2014 09:09
  Mě se to stává poměrně pravidelně už několik let. Naštěstí pro mě tím občas trpí i můj otec, takže když jsem byla ještě malá, tak mi hned vysvětlil, co to je. Už jsem se dokonce naučila rozezenávat, kdy to na mě přijde a předcházím tomuhle stavu tím, že si rozsvítím a snažím se probrat. Nejvíce se… celý příspěvek
 • Nikola

  21. 2. 2014 11:16
  Je mi 11let a toto se mi stávalo pořád teď mám na to fígl vždy když usínám ujistím se,že mohu hýbat prsty na nohou a rukou.A vždy když cítím že se nemohu moc hýbat začnu mačkat prsty (rychle).Vždy slyším hučení nebo pískání v uších. Poprvé se mi to stalo když jsem spala s mamkou v pokoji.Trpí tím i… celý příspěvek
 • Danka

  10. 2. 2014 23:31
  Měla jsem podobnou zkušenost, ale ne ve spánku. I když spánkovou paralýzu jsem jednu dobu mívala skoro každý den, i výlety z těla během dne.. To, co popisujete, se nápadně shoduje s mým zážitkem. Kdy jsme s přáteli experimentovali s "vymítáním ducha" z (od) jedné kamarádky, na kterou se nalepil. Já… celý příspěvek
 • TomB

  10. 2. 2014 21:49
  Tady to vypadá jak na nějaké spiritistické seanci. Taky se podělím se svou zkušeností a bude to trochu delší. Sic telepatii, psychokinezi apod. nijak nepopírám, ale z mého hlediska tato „problematika“ zanesena takovým množstvím podvodníků a snílků, že ji moc pozornosti nevěnuji. Proto asi i mám… celý příspěvek
 • Libusenka

  6. 2. 2014 21:03
  Ahoj ,moje matka bojovala s duchy,podle všech příznaků,něco jí dusilo ve spánku,lítala jí peřina,cítila průvan ,viděla stíny,které se nad ní sklání a byla z toho dost na nervy,bála se jít spát po půlnoci,nikdo jsme jí nevěřili.Požádala člověka,který se zabývá různými diagnostikami,a ten jí sdělil… celý příspěvek
 • Martin

  21. 1. 2014 18:04
  Stalo se mi něco podobného dvakrát v posledním roce. Poprvé se mi to stalo, když jsem si šel zdřímnout odpoledne, následně jsem se jakoby vzbudil, vstal a šel si sednout vedle do místnosti do křesla, vše bylo naprosto skutečné, žádná halucinace, myslel jsem, že jsem se normálně vzbudil, akorát mi… celý příspěvek
 • Yeti

  20. 1. 2014 23:16
  Jezisi.. Vy jste normalne hotova sekta. Na to jsou jine portaly urcite :-) Strasite jak katolicti knezi po tisicovku let nevedome venkovany. Je ale 21 stoleti a lidi uz tak nevedomi nejsou..alespon se certu tyce :-))))))
 • Tom

  20. 1. 2014 22:21
  velice vás varuju, nezačínejte si s čímkoliv okultním. A už vůbec "neléčte" tuto paralýzu okultními věcmi. Prakticky celý Nový zákon je o boji s démony. A autoritu tady máte - jedinou, tu nejvyšší. Nevyhánějte čerta ďáblem<br> <br> Ty, kdo uvěří, budou provázet tato znamení: v mém jménu budou… celý příspěvek
 • Tom

  20. 1. 2014 22:08
  dobrá, napsal jsem tu odkaz, který jste mi smazali, napíšu to jinak a znova. Najděte si Googlem stránky Radoslava Bangy z Gipsy,cz který o spánkové paralýze píše. I to tom, jak mu pomáhá v děsivých okamžicích jen pouhé "zvolání" jména Ježíš. Ten článek se jmenuje "Spánková paralýza II – příčiny,… celý příspěvek
 • Tom

  20. 1. 2014 22:02
  k víře jsem se dostal víceméně spontánně a sám bez cizího přičinění. Žiju ve společnosti vzdělaných lidí, kterým je toto k smíchu. A donedávna jsem k nim patřil i já. Znalý přírodních a lékařských věd, vědom neomezené moci "přírody", techniky a elektroniky. Víra v trojjediného Boha Bible je něco… celý příspěvek
 • Tom

  20. 1. 2014 21:48
  o Ježíši Kristovi, to není vtip: O tomto se nežertuje:<br> http://http://mystidea.webnode.cz/news/spankova-paralyza-muj-zazitek/<br> <br> třeba to potvrzuje i zpěvák Radoslav Banga z Gipsy.cz<br> http://www.radoslavbanga.cz/spirit/veda/spankova-paralyza-ii<br> <br> "Ty, kdo uvěří, budou provázet… celý příspěvek
 • Petra

  19. 1. 2014 12:39
  Ahoj, tento stav zažívám několikrát do měsíce. Vždy se spustí na základě myšlenky nebo snu. Lépe řečeno, dostanu se do fáze, kdy jsem schopná si zdát o čem chci, aby se mi zdálo a někdy je to velmi příjemné, když se v této fázi dokážu udržet. Ale často se to zvrtne a začnu si představovat (aniž… celý příspěvek
 • Yeti

  19. 1. 2014 09:11
  mam sestru a jeden cas spankovou paralyzou take trpela (ja ji obcas zazivam tak vim o cem je rec tez) ..mel s tim velke starosti, kvuli straci, ktery nebyl prijemny.. spontanne me napadlo, at si vzdy, kdyz to prijde zavola me, jednak v tu dobu vetsinou take spim, kdyz ona.. a take ja jsem se s… celý příspěvek
 • Tom

  18. 1. 2014 15:56
  nejsem žádný fanatik. Spíše přírodovědně a technicky založený člověk, který se oklikou a vlastní zkušeností dostal zpět k víře.... zeptám se, zkusili jste se v těchto hrůzných chvílích během paralýzy požádat o pomoc Ježíše Krista? V klidu s hlubokou důvěrou a oddaním se. Nic za to nedáte, nikomu… celý příspěvek
 • Edita

  18. 1. 2014 15:52
  Také trpím spánkovou paralýzou. Je to zvláštní stav, člověk má pocit, že je mezi nebem a zemí. Často mívám strach znovu usnout, aby se mi to znovu nevrátilo. Mívám halucinace, dříve to byly spíš zrakové (viděla jsem pavouky, myši, cizí osoby, které se mě dotýkaly, nebo mi do obličeje lítala… celý příspěvek
 • Kristýna

  15. 1. 2014 17:22
  Zdravim, spankovou paralyzu jsem zazila taky...je to dost neprijemne a nedokazu se tomu stavu nijak ubranit. Ted uz mam nejakou dobu klid...ale predtim jsem paralyzu mela asi 5x do mesice. Nevedela jsem co mam delat, myslela jsem si ze z toho snad zesilim. Tesne po tom co lezim a zavru oci, slysim… celý příspěvek
 • Stanley

  9. 1. 2014 09:46
  Jasný, email: slangr@seznam.cz
 • Vašek

  8. 1. 2014 22:31
  Ahoj, mám úplně stejnou zkušenost jako ty, mohl bych se s tebou kontaktovat emailem? Napiš, prosím,
 • anonym

  27. 12. 2013 00:35
  tento stav sem si prožil poměrně nedávno, prvně a snad i naposled, probudil sem se z noční můry a nemohl sem se hýbat, v tý chvíli sem začal panikařit a chtěl sem i křičet o pomoc když sem cejtil že mě něco tlačí směrem dolů, bohůžel zapřičiněním pozůstatku z noční můry jsem věděl že to není něco… celý příspěvek
 • Kam

  9. 12. 2013 00:53
  Zrovna dnes jsem si tento stav patrně navodil sám. Při usínání jsem si přál astrálně cestovat a tesně před usnutím jsem meditoval. Vzbudil jsem se ze snu, těsně nad peřinou se v sedě míhala stínová postava. Nemohl jsem se pohnout, silně a bojovně jsem se však tomu stavu postavil a během okamžiku… celý příspěvek
 • Erik

  24. 11. 2013 20:52
  Dobrý deň,<br> tiež som to raz zažil keď som mal vysoké horúčky, naštastie sa venujem meditáciám a mystike, tak som hneď vedel o čo ide a využil som to vo svoj prospech. Keď som sa uprostred noci prebudil a nemohol hýbať, snažil som sa nespanikáriť a experimentovať so zážitkom. Po pár pokusoch… celý příspěvek
 • Lolek

  21. 11. 2013 17:09
  Ahoj,<br> <br> touhle absurditou trpím už od 17 let (dnes je mi 37). Jako každého, kdo si tímhle prošel mě to poprvé vyděsilo tak, že jsem se bával chodit spát a když už jsem usnul budil jsem se každou hodinu. Dnes už vím co očekávat a jak to ovlivnit, aby se z toho nestala životní překážka a… celý příspěvek
 • Jakub

  17. 11. 2013 18:29
  Zdravim,<br> <br> Tento stav, teď už vím, že spánkovou paralýzu, jsem také několikrát zažil.. <br> Přesně jak píšete v leže na zádech!! <br> Já spím většinou na boku, ale jakmile někdy usnu na zádech, začínají se dít věci...<br> <br> Přesně jak tu většina lidí píše, otevřu oči a vidím děsivý… celý příspěvek
 • Honza

  10. 11. 2013 16:58
  Ahoj. Stalo se mi to dvakrát a pokaždé při nemoci v případě, že jsem před ulehnutím použil ibalgin. Od tý doby na ten prášek před spaním nešáhnu. Naštěstí jsem nemocný max 1 za rok. <br> Probudil jsem se, ale nemohl jsem se pohnout. Ochrnutí. Řikám si, co to je ? Nemohl jsem nic. Snažil jsem se… celý příspěvek
 • Erik

  3. 11. 2013 22:11
  Zdravim dneska večer se mě to poprvý stalo a protože jsem nevěděl že jde o běžnou nemoc bylo to dost hustý rád bych jsem napsal jak jsem to prožil a nasledně publikoval na FB - Vzbudil jsem a vstal protože jsem měl po celém těle divný pocit,ušel jsem pár kroků a cítil jak celé moje tělo ochabuje a… celý příspěvek
 • Stanley L.

  2. 11. 2013 02:26
  Dobrý den,<br> se spánkovou paralýzou mám již velkou řadu dlouhodobých zkušeností. Spoustu let mi trvalo, než jsem k této "nemoci" našel opravdové jméno, Vše začalo již v dětství, kdy mě tzv. bubáci neustále strašily a já jim nemohl za žádnou cenu uniknout a probudit se.ze snění. Postupem času se… celý příspěvek
 • Em

  27. 10. 2013 12:43
  Před pár lety jsem to zažila, třikrát v jednom roce, a pořádně mě to vyděsilo. Pokaždé se mi to stalo vleže na zádech, proto od té doby nikdy na zádech nespím, ani pokud možno neodpočívám a neležím, protože se bojím, že bych znovu mohla upadnout do toho děsivého stavu. <br> <br> Co mi od toho… celý příspěvek
 • Nik

  11. 10. 2013 21:42
  Tento stav mívám celkem dost často .... ale jakmile už to začínalo být až příliš často a věděl sem že se mi nemůže nic stát začal sem to zkoumat ..v tomto stavu dokážu ovládnout svůj strach tep i dýchání tak aby to vše bylo v normálu ... dokážu se i pohnout a vstát ...ale vstanu jen z části a… celý příspěvek
 • Petra

  8. 10. 2013 17:02
  Pardon, tohle mělo navázat na můj komentář z 8. 10. 2013.
 • Petra

  8. 10. 2013 17:00
  Ještě dodatek, je fakt, že stoprocentně nevím, jestli to, co mě otravovalo byl bratr. Tak jak tu ostatní píší, jsem měla pocit, že se na mě dívá velmi zblízka a směje se mi. Ne zle, ale tak uchichtává. Tehdy jsem se ho neptala, protože jsem si myslela, že to byl určitě on, bylo by mu to podobné,… celý příspěvek
 • Petra

  8. 10. 2013 16:46
  Dobrý den,<br> <br> také mám zkušenosti se spánkovou paralýzou. Stávalo se mi to na střední, když jsem přišla domů unavená a schrupla si :) Dokázala jsem tak usnout velmi tvrdě, ale věděla jsem, že bych měla vstávat. Ocitla jsem se ve vlastním těle uvězněná. Dokonce jsem měla pocit, že jsem slyšela… celý příspěvek
 • Patricia

  6. 10. 2013 21:50
  Spánkovú paralýzu už dôverne poznam, síce som sa o tom ešte nikde nedočítala, ale určite je istým spôsobom aj dedičná, pretože ked sa mi to začalo (tesne pred maturitou, teraz uz viem prečo ;-)), opakovalo sa to každú noc, niekoľko krat, uz som to psychycky nezvladala, tak som sa zverila mame,… celý příspěvek
 • Alex

  1. 10. 2013 09:02
  Dobrý den Karle, s paralýzou jsem si "užila" dost, takže můžu poradit, že nedělat nic je to nejlepší, co můžete udělat :-). Pokuste se v tom stavu zavřít oči a vybavit si nějaké hezké zážitky. Je to ze začátku těžké, ale postupem času to jde naučit. Čím víc se bráníte, tím víc si paralýzu… celý příspěvek
 • Ludek

  29. 9. 2013 09:31
  Dorbý den,<br> <br> diky za tenhle clanek konecne vim co se to deje. Mam v poslednich dnech evidentne spankovou paralizu, ale asi o mnoho horoorvejsi nez tady ctu.<br> <br> Lezim v postely zavru oci ale jako bych je nezavrel vidim porad to same a po strope a po stenach lezou lidi z hruzou se… celý příspěvek
 • Karel M.

  24. 9. 2013 11:42
  Dobrý den,<br> mám podobný problém jako je zde popsán.<br> <br> <br> První moje zkušenost přišla asi před 5lety...<br> Probudil jsem se s pocitem mrazení v zádech a když jsem otevřel oči, tak jsem viděl jak mi u postele stojí jakási postava...nebo přesněji jen stín...nevím jak to popsat.<br> Oči… celý příspěvek
 • Petr V.

  22. 9. 2013 06:15
  Docela pravidelné. Ráno jdu do fitneska, pořádně si zacvičím, přetáhnu se až mne vše bolí, pak jídlo a měl bych začít pracovat. Jenže tělo vyžaduje regeneraci, po jídle je navíc překrvený žaludek. Padám do postele. Spánek přes den - nejhorší věc. Vstávám po dvou hodinách, dávám kafe a začínám… celý příspěvek
 • Jana

  10. 9. 2013 12:34
  Jé, děkuji za radu, určitě zkusím :)
 • Sabina

  10. 9. 2013 12:25
  Zkuste zvýšit denní příjem hořčíku, mně to pomohlo, už půl roku mám klid ;-) předtím jsem zažívala podobné "stavy" několikrát do měsíce.
 • Jana

  9. 9. 2013 11:55
  Také se mi to stává, teď ale už 3 noci za sebou. V místnosti slyším nepříjemný hluk, kroky, zvedne se vítr, něco se mnou hází- přitom ležím stejně, tlačí mne to z postele dolu a já se nemohu bránit. je to děsivé, vše si uvědomuji, ale nemohu se hnout. Vždy mi pomůže když začnu myslet na něco… celý příspěvek
 • Zobrazit další komentáře