Seznámení přes internet má svá úskalí, přesto se mu nemusíte vyhýbat

img
23. 05. 2017 Přečteno: 1680x

Seznámení přes internet není dnes nic neobvyklého. Někdo potká svého budoucího partnera v baru, kavárně, ve škole či v práci, jiný ho pozná nejdřív…

V práci sedíte u počítače, volný čas trávíte s notebookem na klíně či mobilem neustále po ruce. On-line jste zkrátka v jednom kuse. Nejste v tom sami, podobně to má mnoho lidí. Není proto divu, že čím dál častěji svého budoucího partnera potkávají právě v on-line prostředí místo toho, aby se s ním seznámili ve společnosti, při zábavě nebo kdekoli jinde v reálném světě. Seznámení na internetu se jeví jako ideální způsob hledání partnera, zejména pro časově vytížené lidi, kterých je v moderní hektické době čím dál víc. Pozor však na rizika, která tato forma seznamování může přinést.

Čtěte také:

První rande: Jak se připravit, kam jít a jaká zvolit témata hovoru?

Seznámit se můžete kdekoliv, klidně i na internetu

Seznámení přes internet není dnes nic neobvyklého. Někdo potká svého budoucího partnera v baru, kavárně, ve škole či v práci, jiný ho pozná nejdřív na internetu. Není na tom nic špatného a ani to neznamená, že tento člověk nemá reálný život a pohybujete se jen v on-line světě. Internet je pro mnoho lidí jednoduše lákavým prostředím, kde je možné potkat lidi, se kterými byste se jinak neseznámili.

Skvělou možností je také pro ty, kteří kvůli časově náročné práci nemají čas chodit za zábavou a potkávat nové lidi. Stejně tak seznámení přes internet mohou zvolit jako ideální cestu ti, kteří ve svém okolí nemají nikoho zajímavého a vhodného nebo lidé, kteří jsou stydliví a nesmělí, netroufnou si někoho oslovit jen tak a vůbec mají se seznamováním s novými lidmi problémy.

Seznámení přes internet bezplatné i za peníze

Existují různé druhy seznamek. Některé umožňují seznámení přes internet bezplatné, na jiných seznamkách musíte naopak za registraci zaplatit. Zároveň ale na těchto finančně nákladnějších seznamkách spíše potkáte seriózní protějšky, kteří se opravdu chtějí seznámit a najít partnera či partnerku, takže jsou ochotni do možnosti seznámení investovat. S velkou pravděpodobností zde nenarazíte na uživatele, kteří by vás mohli obtěžovat.

Zároveň tyto seznamky umožňují díky pokročilejším funkcím a různým testům najít skutečně člověka, se kterým toho máte hodně společného. Nemusíte se tak probírat velkým množstvím neperspektivních a pro vás nevhodných protějšků.

On-line seznamka – velký výběr, ale pozor na přehnané nároky

Bonusem, který on-line seznamka nabízí, je možnost předem si prohlédnout možné nápadníky. Pokud někoho potkáte na ulici, je těžké udělat si o takovém člověku během chvíle obrázek a případně ho oslovit. Naproti tomu při seznámení přes internet si v klidu můžete prohlédnout nasdílené fotografie, profil a přečíst si základní informace o daném člověku. Poznáte jeho koníčky, záliby a odhadnete lépe jeho životní styl. Můžete také porovnat, zda si máte o čem povídat, jaké máte společné zájmy a do jaké míry si asi budete rozumět.

Na druhou stranu tato možnost může přinášet i nevýhody. Často se stává, že jsou lidé v on-line prostředí mnohem více nároční a kritičtí. Zatímco při seznámení naživo vám pravděpodobně nebude vadit, že protějšek neposlouchá stejnou hudbu jako vy nebo místo dovolené u moře dává přednost horám. Při seznamování přes internet jej možná ze svého zorného pole právě kvůli těmto věcem vyřadíte.

Seznámení přes internet s sebou nese i rizika

Seznámení přes internet má i další úskalí. Tím hlavním a nejčastěji zmiňovaným rizikem v souvislosti s on-line prostředím je fakt, že nikdy nevíte, kdo sedí na druhé straně. Seznamka vám může ukázat pohledného muže či krásnou ženu se skvělým profilem, mnoha koníčky a zálibami. Lehce můžete získat pocit, že jste konečně potkali toho pravého člověka, který by se mohl stát vašim partnerem. Setkání v tváří tvář pak může přinést značné rozčarování, když na schůzku dorazí někdo úplně jiného vzhledu i charakteru.

Povahu a další vlastnosti člověka mnohdy nepoznáte ani při klasickém seznámení v reálném světě. Přesto je na internetu mnohem snadnější vydávat se za někoho jiného, lepšího a atraktivnějšího. Často můžete takové podvody odhalit už při samotné komunikaci, dobré také je se snažit s daným člověkem co nejdřív setkat, abyste předešli případnému zklamání. Přeci jen se z toho asi lépe oklepete po pár dnech či týdnech komunikace než po měsících idealizace potenciálního partnera.

Nehrajte si na někoho, kým nejste

Stejně jako nechcete, aby si ostatní přikrášlovali své profily, nedělejte to ani vy. Žádné informace si nevymýšlejte a uvádějte jen skutečné a pravdivé informace. Možná tak přijdete o některé potenciální zájemce, ušetříte ale také zklamání sobě i druhým, které by pravděpodobně nastalo.

Zároveň ale na profilu on-line seznamky či kdekoliv na internetu neuvádějte vše. Můžete si chránit soukromí, a přitom být upřímní a nevymýšlet si. Základní pravidlo seznámení přes internet by tak mohlo znít: Buďte upřímní, ale obezřetní.

Pozor na to, jaké informace o sobě na internetu prozradíte

Vždy pamatujte na to, že jakákoliv informace na internetu je v podstatě volně dostupná všem a nikdy už z internetu nezmizí. Uvědomte si, že když o sobě něco prozradíte v on-line světě, je to jako byste to řekli třeba na ulici plné lidí. Informace se mohou dostat ke komukoliv. Proto si dávejte velmi dobrý pozor na to, jaké údaje o sobě zveřejňujete, jaké fotky si dáváte na profil na seznamce nebo je někomu posíláte.

Ačkoliv je vám osoba, se kterou jste v kontaktu, sebevíc sympatická, zdá se vám jako spolehlivá či na potenciálního partnera chcete udělat co nejlepší dojem, neposílejte hned všechny své osobní informace. Obezřetní buďte zejména co se týče uveřejňování své adresy, telefonního čísla a podobně. V žádném případě na svůj profil neumísťujte ani nikomu neposílejte své fotky, které by mohly být zneužity. Vyvarujte se zejména posílání vyzývavých či nahých fotografií, stejně tak ale nezveřejňujte ani fotografie vašeho bytu či ty, na kterých jste se svými přáteli či příbuznými. Ti by si možná nepřáli, aby se jejich fotografie šířily napříč internetem.

Vyrazte na rande a poznejte se osobně

Zpočátku s protějškem komunikujte právě prostřednictvím seznamky, až budete vědět víc, můžete se přesunout na jinou komunikační platformu. Využijte e-mail, Skype nebo si časem vyměňte telefonní čísla. Snažte se zjistit co nejvíce informací, zájmů a koníčků o svém potenciálním partnerovi, zároveň ale respektujte, že i on si bude chtít nechat některé osobní informace pro sebe.

Jakmile se víc poznáte a budete se chtít posunout dál, sejděte se. Při schůzce platí podobná pravidla, jako byste se poprvé scházeli s člověkem, kterého jste poznali kdekoliv jinde mimo internet. Ani v jednom případě není vhodné domlouvat si první schůzku na odlehlém místě bez lidí. Ideální může být posezení v kavárně nebo třeba procházka městem. Bude to vlastně úplně normální rande. Jen s tou výhodou, že o sobě budete vědět už pravděpodobně víc než lidé, kteří se seznámí naživo.

A co když skončí první rande fiaskem? Nevadí, zkoušejte to dál. Nikde není napsané, že toho pravého potkáte hned napoprvé. Všechny neúspěšné pokusy berte spíš jako užitečné zkušenosti, které vám pomohou najít skvělého partnera.

Seznamka on-line

On-line seznamka? Není se za co stydět

Seznamování on-line je zkrátka pro mnohé v dnešní uspěchané době skvělý a účinný způsob, jak poznat nové lidi a třeba i najít lásku na celý život. Rozhodně se není za co stydět. Ačkoliv seznamování přes internet může někomu připadat jako poslední možnost pro ty zoufalé, kteří se jinak seznámit nedokážou, rozhodně tomu tak není. Zahoďte tedy předsudky a zkuste seznamování na internetu i vy. Třeba se díky tomu přidáte k mnoha párům, které spojila právě on-line seznamka. A že má seznamování přes internet svá rizika? Ano, samozřejmě má. Ale ani setkávání se s novými lidmi v reálném světě není bez nástrah.

Napsat komentář: Seznámení přes internet má svá úskalí, přesto se mu nemusíte vyhýbat

RE: Seznámení přes internet má svá úskalí, přesto se mu nemusíte vyhýbat

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.