Rychlá vegetariánská večeře 10x jinak

img
29. 02. 2020 Přečteno: 6037x

1. Bramborová tortilla Kdo by nemiloval bramborovou tortillu… Klasika, na které si často a rádi pochutnávají Francouzi. S tímto jídlem neuděláte…

Vegetariánská večeře nejen pro vegetariány, ale i jedlíky masa, kteří chtějí zkusit něco nového. Bezmasé jídlo může být totiž skvělým odlehčením běžného jídelníčku. Vyzkoušejte tato skvělá vegetariánská jídla. Zvládnete je rychle a pochutnáte si.

Čtěte také:

20 tipů na rychlý nedělní oběd pro celou rodinu

Rychlá vegetariánská večeře 10x jinak

1. Bramborová tortilla

Kdo by nemiloval bramborovou tortillu… Klasika, na které si často a rádi pochutnávají Francouzi. S tímto jídlem neuděláte krok vedle. Je to rychlá vegetariánská večeře, kterou si oblíbí i vaše děti.

Bramborová tortilla – recept

bramborova-tortilla-300x199_300x199

2. Brokolicové karbanátky

Karbanátky z masa patří mezi klasické jídlo, které neurazí. Ale také jde o jídlo, které není zrovna lehké a vaše zažívání může pěkně potrápit. Vyměňte tentokrát hlavní ingredienci za něco lehčího. Vegetariánská večeře s brokolicí v hlavní roli získá ten správný šmrnc. Brokolicové karbanátky vás v žádném případě neurazí.

Brokolicové karbanátky – recept

brokolickove-karbanatky-300x239_300x239

3. Červená čočka s fazolemi a chilli

Výhodou červené čočky je rychlost přípravy, než se nadějete, máte hotovo. Tahle rychlá vegetariánská večeře je sytá, a díky chilli taky pořádně pálivá. Takže zničí případné bacily, které by se o vás pokoušely. Naservírujte si pořádnou porci téhle dobroty.

Červená čočka s fazolemi a chilli – recept

fotolia_30871130_xs-300x200_300x200

4. Fazole na kyselo 

Čočku na kyselo jste jistě měli už nesčetněkrát. Pojďme tento tradiční recept zkusit obměnit. Hlavní roli budou hrát tentokrát fazole. Jako přílohu můžete zvolit například brambory nebo chléb. A rychlá vegetariánská večeře pro celou rodinu je na světě!

Fazole na kyselo – recept

fazole-na-kyselo-300x200_300x200

5. Halušky s brynzou

Jeden z nejznámějších slovenských pokrmů. Dalo by se vlastně říci, že jde o slovenské národní jídlo. Jestli jste zvyklí dávat si do halušek slaninu, tak protentokrát to udělejte jinak. Tyto klasické halušky budou lehké, přitom ale dobře zasytí. Rychlá vegetariánská večeře, která vám zabere zhruba 40 minut času.

Halušky s brynzou – recept

halusky-s-brynzou-300x237_270x213

6. Indický květák 

Smažený nebo s vajíčkem? Jestli jste už přejedení těchto dvou nejznámějších květákových jídel, vyzkoušejte tuhle indickou klasiku. Pochutnáte si a zamilujete si jej. Indický květák nejlépe chutná s indickou plackou páratha, ale můžeme ho podávat i s rýží.

Indický květák – recept

indicky-kvetak-300x239_270x215

7. Jambalaya 

Tahle vegetariánská večeře bude hodně netradiční. Jamalaya je totiž typické a velmi oblíbené jídlo v Lousianě v New Orelans. Jamalaya spadá do kreolské kuchyně, kde se mísí evropská (zejména španělská a francouzská) a africká kuchyně s kuchyní původních obyvatel. Je to rychlá a opravdu netradiční vegetariánská večeře.

Jambalaya – recept

jambalaya1-300x214_300x214

8. Pečený fenykl 

Fenykl je velice zdravá zelenina. Hojně se využívá především v italské a francouzské kuchyni. Dnes už fenykl bez problémů seženete v každém supermarketu. Pečený fenykl je připravený velmi rychle a báječně chutná například s francouzskou bagetkou. Ale můžete si k němu přidat i pečené brambory. Vegetariánská večeře bude dokonalá!

Pečený fenykl – recept

peceny-fenykl-300x225_300x225

9. Pikantní sójové maso

Sójové maso samo o sobě nemá příliš dobrou pověst. Šíří ji však ti, kteří tuto ingredienci neumí dobře zpracovat. Právě příprava je pro výslednou chuť sójového masa klíčová. Připravte si, podle našeho návodu, tento pokrm. Tajemství je totiž nejen v případě, ale i v dochucení. Ručíme vám za to, že tahle rychlá vegetariánská večeře překvapí všechny členy vaší rodiny.

Pikantní sójové maso – recept

pikantni-sojove-maso-300x199_300x199

10. Polentový nákyp 

Polenta je vlastně kukuřičná krupice. Použít se dá mnoha způsoby. Právě nákyp je jedním z nich. Připravit můžete nákyp sladký i slaný. My jste se tentokrát pustili do slané varianty. Zasytí, zažene chutě a připravena je skutečně rychle. Vegetariánská večeře s polentou neurazí ani ty nejzarytější masoužrouty.

Polentový nákyp – recept

polentovy-nakyp-300x181_300x181

Přečtěte si také další tipy na rychlá a zdravá jídla

Rychlá večeře – zdravé recepty 30x jinak

30 tipů na zdravý oběd do 30 minut

30x dietní recepty na hubnutí

30x jinak zdravá snídaně

Sobotní oběd 30x jinak

30 jednoduchých grilovacích receptů

20 tipů na rychlý nedělní oběd

20 receptů na levná jídla pro celou rodinu

Smoothie recepty 20x jinak

15x nejlepší řízky na sobotní oběd

Recepty z cukety 27x jinak

Napsat komentář: Rychlá vegetariánská večeře 10x jinak

RE: Rychlá vegetariánská večeře 10x jinak

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.