Věkový rozdíl mezi partnery: Fenomén dnešních dní?

img
13. 05. 2020 Přečteno: 1039x

Věkový rozdíl mezi partnery je téma, které je skloňované ve společnosti čím dál častěji. Lidé si začali na tento frekventovaný fakt ve vztazích…

V ulicích je vídáme čím dál častěji, mladou ženu se starším mužem, nebo mladého muže a starší dámu, kteří se k sobě mají jako pár. Na první pohled ale jako partneři nevypadají. Jeví se spíš jako dcera s otcem, nebo vnučka s dědečkem a v případě mladšího muže jakoby si na procházku vyšel syn a matka, či vnuk a babička. Společnost je k těmto vztahům stále dost skeptická. Obecně panují i předsudky o podobě těchto vztahů. Zvlášť starší generace může vztah, kde se vyskytuje výrazný věkový rozdíl mezi partnery odsuzovat. Co je vlastně ještě normální? A má takový vztah vůbec nějakou budoucnost?

Věkový rozdíl mezi partnery je fenoménem dnešní doby. Ženy hledají muže, kteří jim poskytnou zázemí, finanční zabezpečení a oporu, to lze najít u těch, kteří už na světě mají něco odžito. Mladí muži zase mohou hledat ve starších ženách životní zkušenosti, které jim ty mladé nemohou poskytnout.

Čtěte také:

Láska je chemie. Vědci přesně ví, co se děje v našem těle, když jsme zamilovaní!

Máte krizi v partnerství? Možná jen prožíváte karmický vztah

Věkový rozdíl mezi partnery: Opravdu na něm tak záleží?

Věkový rozdíl mezi partnery je téma, které je skloňované ve společnosti čím dál častěji. Lidé si začali na tento frekventovaný fakt ve vztazích pomalu i zvykat, najdou se však tací, kteří takovéto páry neoblomně odsuzují. Opravdu je věkový rozdíl mezi partnery problém a má významnější vliv na budoucnost muže a ženy? Ideální věkový rozdíl mezi partnery prý v podstatě neexistuje. Vztahy, kde jde o příliš velký rozdíl, dá se říct až dvougenerační, mohou mít v budoucnu značné potíže. Takové vztahy mohou být také více rizikové, co se týká předčasného rozchodu. Je to ale skutečně tak, nebo jsou to jen předsudky? A jak se vlastně na věkový rozdíl mezi partnery dívají odborníci?

Věkový rozdíl mezi partnery: Jak to mají ženy?

  • Ženy, kterým věkový rozdíl mezi partnery nedělá potíže, hledají starší muže, díky kterým naplní svou potřebu stability, moudrosti, zralosti a především opory.
  • Některé dámy, které se porozhlíží po výrazně starších mužích, mohou trpět takzvaným syndromem chybějícího otce. Jsou to ženy, které v dětství postrádaly otce, ten se nejspíš nepodílel na jejich výchově. Mají tendence zamilovávat se do starších mužů, kteří jim poskytnou bezpečí a jistoty, které jako malé holčičky neměly.
  • Pokud žena vyhledává vztahy s mladšími muži, kde je výrazný věkový rozdíl, může mít potřebu zvyšovat si sebevědomí. S přibývajícím věkem ale mohou přicházet potíže. Vztah, kde je velký věkový rozdíl mezi partnery se může s narůstajícím věkem ženy spíše jevit jako přátelství, nežli láska.
  • Pokud figuruje ve vztahu, kde je věkový rozdíl mladá žena a starší muž, žena se v zásadě přizpůsobuje staršímu. Jestliže je to naopak, většinou to způsobí kolizi v partnerství.

věkový rozdíl

Věkový rozdíl mezi partnery: Jak to mají muži?

  • Ti, kteří randí s mladičkými slečnami, mají většinou v takovém vztahu, kde je věkový rozdíl potřebu zvyšovat si sebevědomí. Chtějí být opečovávaní, dominantní. S mladou ženou po boku se mohou cítit také atraktivnější, doslova omládnou.
  • Ze vztahu kde je věkový rozdíl ve smyslu výrazně mladší muž a starší, zralá žena může dotyčný profitovat a získat tak určitou společenskou prestiž, pokud se však jedná o dámu, která je dobře finančně zajištěná.
  • Muž může také vyhledávat mateřské typy žen, jelikož vyžaduje bezpečí a péči, zkrátka vše co mu v dětství scházelo.

Věkový rozdíl mezi partnery: Nemusí být vždy překážkou, důležitá je spokojenost

Pokud se nacházíte ve vztahu, kde je větší věkový rozdíl, je podstatné si říct, co vlastně od vztahu očekáváte. Zda chcete vztah trvalý, nebo takový, který jen saturuje vaše momentální chtění a potřeby. Obzvlášť důležité je nahlížet na vztah realisticky a uvědomit si skutečnost, že časem můžete být nejen partnerem, či partnerkou, ale i pečovatelem, nebo pečovatelkou. Bezpochyby je ale nejpodstatnější, cítit se ve vztahu, kde se vyskytuje velký věkový rozdíl mezi partnery - spokojeně.

Napsat komentář: Věkový rozdíl mezi partnery: Fenomén dnešních dní?

RE: Věkový rozdíl mezi partnery: Fenomén dnešních dní?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.