Rok kovové krysy začíná! Oslavte čínský nový rok 2020!

img
07. 12. 2019 Přečteno: 4988x

Jakmile si vymeteme smůlu, uvolníme místo pro štěstí. Po dobu patnáctidenních oslav se už neuklízí, abychom si omylem nevymetli přicházející štěstí v…

Zajímá vás, jak se slaví čínský nový rok? Od roku 2020 se ujímá vlády kovová krysa. Co to vlastně znamená? Přečtěte si čínský horoskop na rok 2020!

Čtěte také:

Partnerský horoskop 2020: Jak se vám bude dařit v lásce a vztazích?

V období od konce ledna do začátku února slaví Číňané jeden ze svých nejdůležitějších svátků - čínský nový rok. Celé oslavy trvají 15 dní. Před vypuknutím velkých oslav je potřeba uklidit každý kout, obdobně jako se u nás důkladně uklízí před Vánocemi, anebo na jaře. Už tímto způsobem se lidé loučí se starým rokem, se všemi starostmi i s tím, co si doma nashromáždili. Na Nový čínský rok je zkrátka potřeba mít čistý stůl a těšit se na všechno nové a pozitivní, co nám další rok přinese.

Jak se slaví čínský nový rok?

Jakmile si vymeteme smůlu, uvolníme místo pro štěstí. Po dobu patnáctidenních oslav se už neuklízí, abychom si omylem nevymetli přicházející štěstí v souvislosti s novým čínským rokem, který od roku 2020 bude ve znamení kovové krysy. Během stanovených dní se opravdu ani nezametá, nemyjí se okna a ideální je schovat si vysavač i všechny smetáky a lopatky, aby nebyly na dohled.

Přečíst si můžete i velmi podrobný čínský horoskop na rok 2020 - rok kovové krysy.

V Číně je také zvykem pověsit si nad dveře vystřihovánky z papíru, které jsou starodávným zvykem, jež zajišťuje domovu vysokou ochranu. Po domě se také rozmisťují rostliny, například lotosové květy, které mají svůj symbolický význam a přinášejí ochranu a štěstí. Rovněž olistěné mandarinky v miskách po celém domě přinášejí štěstí.

Rok krysy v roce 2020

V době oslav čínského nového roku se zdobí dům, dveře a okenní rámy se malují na červeno a zdobí se červenými stužkami. Červená barva dominuje i při slavnostním oblékání. V žádném případě se ale doma neobklopujte černou, která podle Číňanů přináší smůlu a zmar! V rámci výzdoby se také po domě rozmisťují obrázky zvířete symbolizujícího nově příchozí rok, v tomto případě to bude pro rok 2020 krysa.

cinsky horoskop krysa

Během oslav se scházejí příbuzní a přátelé ve slavnostním, ideálně červeném, oděvu, a společně hodují při dobré vůli. Hádky a konflikty rozhodně nejsou na denním pořádku - pronásledovaly by pak rodinu po celý rok kovové krysy.

Jako menu se podává sváteční jídlo a spousta ovoce. K uctění zvířete přicházejícího roku se první den v čínském novém roce nejí maso, ale zato v předvečer nového roku se na stole nachází slavnostní tabule se spoustou dobrot včetně masa. Hostinu tvoří zpravidla kachna, kuře, vepřové maso, sladké rýžové pochoutky a čínská ředkev, která předurčuje dlouhověkost. Číňané volí takové potraviny, které symbolizují štěstí a harmonii. Jedná se například o rýži, mandarinky nebo ryby.

Festival luceren v Číně a oslava nového roku

Podle tradice se také připravují knedlíky, do kterých se vkládají mince. Kdo takový knedlík najde na svém talíři, bude mít po celý rok kovové krysy dostatek štěstí a hojnosti. Peníze dostávají také děti, a to v červených obálkách pro štěstí po celý čínský nový rok. Pro ochranu před zlými duchy se kromě červené barvy doporučuje i vystřílet pár petard na oslavu nového čínského roku. Petardy prý totiž také zahánějí zlé duchy.

Podívejte se také, jak Číňané nový rok slaví a jaké kulinární zvyky dodržují

Číňané se mohou účastnit i slavnostního průvodu nebo navštívit chrám. Poslední den oslav se koná Festival luceren. Lidé chodí po ulici s lucernami či zdobenými lampiony ve tvaru hmyzu nebo zvířat. Všude je plno světel a kolem domu se také umisťují zapálené svíčky.

Čínský horoskop kovová krysa 2020 přináší ambice a energii

Krysa je velmi inteligentní zvíře. Má neutuchající energii, dostatek ambicí i jistou protřelost a vynalézavost. Lidé narození v roce krysy mají vynikající vůdčí schopnosti, jsou otevření, přímí a umí výborně komunikovat. Mají také své přirozené charisma, důvtip a vysokou míru vnímavosti. Dokáží si poradit v každé situaci a umí konstruktivně řešit problémy. Z negativních vlastností se u osob narozených v roce krysy můžeme setkat s velkou tvrdohlavostí, vysokými nároky i manipulativností a vypočítavostí. Právě kovový rok krysy, může podpořit jistou tvrdost a chladnokrevnost.

Pokud jste si doposud nevyřešili své problémy a jste dlouhodobě v neutěšené životní situaci, můžete počítat s tím, že váš život v roce kovové krysy nabere pořádný spád. Rok kovové krysy nebude pro nikoho jednoduchý, ale čínský horoskop pro rok 2020 předpovídá velké události a předurčuje lidem velkou sílu a odolnost. Možná je všichni budeme potřebovat. V tomto roce se také mohou narodit silné a významné osobnosti, které mohou lidstvu přinést něco velkého.

Nevíte, jaké znamení v čínském horoskopu patří právě vám? Nakoukněte a prozkoumejte i charakteristiku jednotlivých znamení.

Napsat komentář: Rok kovové krysy začíná! Oslavte čínský nový rok 2020!

RE: Rok kovové krysy začíná! Oslavte čínský nový rok 2020!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.