Snadná recyklace starého trička. Uděláte velkou parádu

img
05. 03. 2020 Přečteno: 1062x

Jestliže se chcete zbavit nějakého starého trička, určitě se jej nezbavujte nadobro. Zkuste zapojit svou fantazii a recyklujte jej. Jinými slovy jej…

Recyklace je dnes in! Už vás nebaví to červené vytahané staré tričko anebo jste si nechtěně zničili své oblíbené? Staré tričko nemusíte hned vyhazovat do koše. I když ho na sebe již neobléknete, můžete pro něj najít jiné využití. Recyklace starého trička je snadná, a dokonce i zábavná. Máme pro váš několik super tipů a nápadů na to, jak si z obnošeného trička udělat třeba cool nákupní tašku nebo dekoraci do bytu.

Recyklace: Staré tričko do koše nepatří

Jestliže se chcete zbavit nějakého starého trička, určitě se jej nezbavujte nadobro. Zkuste zapojit svou fantazii a recyklujte jej. Jinými slovy jej přetvořte v něco krásného a stále užitečného.

Čtěte také:

Pořiďte si správné oblečení na běhání a sportujte s lepšími výsledky

Že jste o recyklaci starého trička nikdy nepřemýšleli? Velká škoda, protože pokud máte doma oblečení z kvalitního materiálu, lze ze starých triček vytvořit mnoho hezkých věcí.

Schválně běžte do své skříně a spočítejte, kolik triček již nenosíte a pravděpodobně už nikdy ani nebudete. Je jich dost, že? Pojďme s nimi tedy něco udělat!

Recyklace starého trička: 5 neotřelých nápadů

Recyklace starého trička je snadná a zabaví nejen děti, ale i dospělé. Existuje celá řada nápadů, jak stará trička přetvořit tak, abyste z nich měli ještě užitek. Máme pro vás 5 nejlepších tipů, se kterými si můžete vyhrát.

Závěs na květináč

Květiny v květináči potřebují jiné místo, než je váš přeplněný parapet? Máme pro vás šikovné řešení. Udělejte si ze starého trička závěs, do kterého dáte květináč. Trička nastříhejte na 8 stejně dlouhých a širokých proužků. Ideální je šířka cca 4 cm. Každý proužek v ruce srolujte. Tím vytvoříte šňůry, které svážete konci dohromady.

Potom všechny šňůry od sebe oddělte do 4 skupin po dvou. Vezměte si jeden pár a udělejte u něj uzel asi 5 cm od hlavního velkého uzlu. Takto postupujte u každého páru.

Poté k sobě uvažte dva sousední provázky, cca 4 cm od předchozího uzlu. Vznikne tak kosočtverec. To opakujte až už nebudete mít co vázat. Pak můžete zavěsit.

Recyklace starého trička: Originální deka či potah

Jestliže najdete skutečně hodně triček, které u vás doma již nikdo nebude nosit, je velká škoda je vyhodit nebo použít jako hadry na podlahu. Recyklujte! Raději si všechna trika sesbírejte a vystřihejte stejně velké čtverce. Ty potom sešijte dohromady a udělejte si naprosto originální deku nebo přehoz na postel, které vám bude kdekdo závidět.

Taška na nákup ze starého trička

Ano, i s děravým nebo obnošeným starým tričkem můžete jít na nákup, aniž byste se museli stydět. Recyklace starého trička udělá parádu. Tričko prostě předělejte do nákupní tašky. Nebudete potřebovat igelitové tašky, které zatěžují životní prostředí a ani ty papírové, které většinou každý hned vyhazuje.

Z trička si vystřihněte tvar větší kapsy. Okraje k sobě přišijte, samozřejmě až na vrchní část. Asi 8 cm od vrchní části tašky narýsujte 15 cm dlouhou podélnou přímku, kterou vystiřhnete. To budou ucha tašky. Recyklace jako vyšitá!

triko

Pod prostřiženou přímkou vynechejte 15 cm a začněte si dělat vodorovné čáry až na spod tašky. Poté vezměte nůžky a začněte stříhat podél čar. Ale pozor. Prostřihněte cca jen 2 cm, další 2 cm vynechejte a opět prostřihněte 2 cm. Takto pokračujte až do konce tašky a máte hotovo. Vydařená recyklace starého trička!

Povlak na polštář

Z trička lze vyrobit i povlak na polštář. Jak? Stačí, když si vystřihneme z jednoho nebo ze dvou různých triček dva stejně velké čtverce, které kolem dokola sešijeme. Pozor. Vždy si změřte, jak velký polštář chcete povléci a přidejte na každém okraji 3 cm.

Recyklace starého trička: Jestliže máte triček několik, můžete z malých kousků nejprve sešít jeden větší kus, ze kterého poté budeme stříhat naše dva velké čtverce na polštář. Poslední stranu ale nesešívejte. Místo toho našijte na stranu knoflíčky, abyste mohli povlak kdykoliv vyprat.

Dečka na hraní

Díky recyklaci starého trička si můžete vyrobit také dětskou dečku na hraní. Nejhezčí bude, když si vystřiháte stejné tvary z několika různých triček a poté je sešijete dohromady. Stejným způsobem ale můžete vyrobit třeba i šátek, závěs nebo třeba záclonku či prostírky na stůl. Záleží jen na vaší fantazii.

Proč je recyklace starého trička vhodná?

Recyklace starého trička nám přináší mnoho užitku a zkusit by si ji měl každý. Díky recyklaci triček dojde hned ke dvěma zásadním věcem:

  • Uklidíme si ve skříni a zajistíme, že v ní budou jen taková trika, která skutečně nosíme
  • Z nechtěných hader uděláme krásné a užitečné věci
  • Nebude nám tolik líto, že tričko vyhazujeme

Originálními věcmi z triček můžete obdarovat i své blízké. Velkou zábavou je přetváření starých triček v něco nového hlavně u dětí. A navíc ze sebe budete mít určitě dobrý pocit, že jste udělali dobrou věc nejen pro sebe, ale i pro své okolí.

Napsat komentář: Snadná recyklace starého trička. Uděláte velkou parádu

RE: Snadná recyklace starého trička. Uděláte velkou parádu

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.