První rande: Jak se připravit, kam jít a jaká zvolit témata hovoru?

img
02. 03. 2019 Přečteno: 8528x

Témata k hovoru rozhodně nevymýšlejte dopředu, bude-li příjemná atmosféra, pak přijde nenucená konverzace sama. Před první schůzkou si raději…

Jak se připravit na první rande

Témata k hovoru rozhodně nevymýšlejte dopředu, bude-li příjemná atmosféra, pak přijde nenucená konverzace sama. Před první schůzkou si raději udělejte čas sami na sebe, chvíli relaxujte, očistíte tím svoji mysl od případného stresu. Zůstaňte sami sebou a zbavte se tendencí přehnaně se připravovat.

Čtěte také:

Láska je chemie. Vědci přesně ví, co se děje v našem těle, když jsme zamilovaní!

Na první rande rozhodně dorazte včas a na místě se při konverzaci vyvarujte negativních nebo smutných témat. Konverzaci veďte v odlehčeném a spíše pozitivním duchu. Mluvte třeba o tom, jaké máte plány do následujících dní, co rádi děláte ve volném čase a podobně.

Jak na prvním rande zaujmout svůj protějšek

Usmívejte se - Úsměv dodává jiskru a dobrou náladu. Líbí se vám váš protějšek a je vám s ním či s ní dobře? Pak se nestyďte mu nebo jí to dát najevo úsměvem.

Zrcadlení - Pokud vám na schůzce opravdu záleží, pak můžete použít zcela jednoduchý trik, takzvaně zrcadlete. Váš protějšek se usměje, usmějte se také, pozorujte jeho nebo její reakce a snažte se ty své co nejvíce přizpůsobit tomu druhému. Atmosféra se tím stane uvolněnější. Pozor však na přílišnou horlivost.

Jak si nepokazit první rande

Přijďte načas

Pokažený první dojem se napravuje dost těžko a pokud se opozdíte, pak máte startovní pozici dost zhoršenou. Pokud se tak už ale stane, omluvte se a vysvětlete svoje zpoždění. Na rande raději vycházejte s časovou rezervou a pokud nestíháte, tak napsat vysvětlující sms je samozřejmostí.

Buďte sví

Není nic horšího, než se na prvním rande před druhým přetvařovat. Nikdy se nevyplácí dělat ze sebe někoho, kým nejste. Když se přetvařujete, pak jste v napětí a rande si nejen že neužijete,ale i váš protějšek jistě zaznamená vaši nepohodu. Buďte tedy sami sebou, mluvte o tom, co vás baví a co máte rádi.

Nebojte se někoho odmítnout a nebojte se odmítnutí

Férově někoho odmítnout je vždy lepší, než nechávat setkání tzv. “vyšumět“, i když víte, že s dotyčným o další kontakt nestojíte. Dáváte tak šanci i tomu druhému, aby mohl co nejdříve najít spokojený vztah. Také z případného odmítnutí si nedělejte hlavu.

Berte první rande jako zábavu

Na svůj protějšek se příliš neupínejte, na schůzku se vydávejte spíše s předpokladem příjemně stráveného večera, než vyhlídkami na společnou budoucnost.

Buďte slušní k obsluze a pozorujte také chování vašeho protějšku

To, jak se váš partner nebo partnerka během první schůzky chová k obsluze, vám napoví mnohé o jeho povaze. Chová-li se muž arogantně a povýšenecky, pak se pravděpodobně bude podobným způsobem časem chovat o ke svojí partnerce. Žena nespokojená každou drobností bude zřejmě i ve vztahu časem nad vším ohrnovat nos. Dobrou radou na první rande je tedy dbát více na dobré vychování a způsoby.

Zdokonalte své konverzační schopnosti

Jste lepšími posluchači než vypravěči? Víte, že jste spíše plachá či plachý a nervozita vám znesnadňuje konverzaci? Pak je určitě na místě na těchto svých slabších oblastech zapracovat a překonání studu na schůzce může být k tomuto vhodnou výzvou.

Kam na první rande - nejčastější místa

První rande jako romantická procházka

Procházka je ideální variantou pro jarní a letní měsíce. Jděte se někam projít a procházku pak zakončíte posezením na lavičce nebo posezením v kavárně nebo restauraci.

První rande v kavárně nebo restauraci

Jedná se o oblíbené místo k randění. Chcete-li se v klidu a pohodě usadit, je lepší si předem rezervovat stolek. Tak se vám nestane, že pak budete pobíhat od podniku k podniku, pokud nenajdete ve vybrané restauraci místo. Pokud se navzájem moc neznáte, je lepší si sednout spíše naproti sobě. Znáte-li se více, pak vedle sebe. K vzájemnému sbližování je také vhodné, pokud sedíte u menšího romantického stolečku. Je tam větší šance na letmé doteky a podobně.

První rande

Témata k hovoru na prvním rande

Bez kontroverzních témat

Na prvním setkání je vhodné vyhýbat se rizikovým tématům, jako jsou politická situace, finance, bývalé vztahy a podobně. Stejně tak platí, že pokud je pro vás některá otázka vašeho protějšku nepříjemná nebo nepřijatelná, pak buďte autentičtí a klidně změňte téma hovoru, nebo dejte najevo,že vám stávající situace nebo téma není právě příjemné. Je vhodné se vyhnout i vážným tématům, jako jsou majetek, svatba a děti. Dávejte si pozor na to, ať nemluvíte jen o sobě, přespříliš nevyzvídáte a ani to nepřehánějte otevřeností.

Síla nonverbální komunikace

Vzájemné poznávání a první dojmy vznikají především na základě nonverbálních signálů, tedy takzvané řeči těla. Neostýchejte se dát svému protějšku najevo, že se vám líbí a že k němu chováte náklonnost. Pokud je náklonnost oboustranná, pak mu tím zalichotíte a uděláte na něj dojem.

Trapné ticho?

Je dobré být připravený i na to, že může nastat chvíle trapného ticha. V případě takového trapného okamžiku nepropadejte panice, hezky se usmějte, případně proneste nějaký „přípitek“, či mějte v rukávu připravenou nějakou osvědčenou historku ze svého života. Je-li nejhůř, klidně použijte starou osvědčenou metodu konverzace o počasí.

První rande - další rady

Nehledejte pro nikoho omluvy

Neslušné nebo dokonce hrubé chování, pozdní příchod bez omluvy, nemístné výmluvy… nic z toho protějšku netolerujte a raději se poohlédněte jinde. Dávat další šanci se v těchto případech rozhodně nevyplácí.

Dopřejte si občas pauzu

Každých pár měsíců si dopřejte pauzu, během které se nebudete aspoň dva týdny s nikým scházet, psát si, flirtovat a vůbec probírat s kamarády nebo kamarádkami vaše partnerské vyhlídky. Uvidíte, jak se po takové pauze budete cítit odpočinutí a plní energie.

Jak se obléknout na první rande

Pro muže je vhodné oblečení typu lehké elegance, jako je kombinace košile, kalhot a polobotek. Není vhodné příliš sportovní oblečení nebo oblečení jako na obchodní schůzku. Umyté vlasy, čistota a lehká vůně by měly být samozřejmostí.

Vizuální stránka ženy a tím i zhodnocení její atraktivity je pro muže zpravidla prvotním důležitým signálem. Nezíská-li žena jeho pozornost, pak nemá mnohý muž důvody a motivy se nadále snažit. Žena by měla být především upravená, svůdná a elegantní, ale ne vyzývavá. Vůně i líčení by mělo být spíše decentní.

Ukončení prvního rande a rozloučení

Konec schůzky sebou přináší některé otázky. Co se týká placení, pak je namístě, aby muž se zachoval galantně a zaplatil. Pokud se na tom oba domluví, pak je možné se na útratě podělit. Rozlučková pusa je na místě, pokud sympatie jsou oboustranné.

Jak na rande naslepo

Rande naslepo je v dnešní době seznamování se přes internetové seznamky a přes sociální sítě poměrně častou variantou prvního setkání. Pochyby před takovouto schůzkou pronásledují asi každého. Výběr vhodného místa schůzky by v tomto případě měl být obzvláště dobře zvážen. Mělo by se jednat rozhodně o místo veřejné, kde máte jistotu, že se tam pohybují lidé celý den. Dejte si nějaké poznávací znamení tak, abyste se jednak poznali. To vám dá také možnost ze schůzky vycouvat, pokud vyhodnotíte, že dotyčný o sobě lhal, neodpovídá původnímu svému popisu nebo podobně. Pokud se schůzek naslepo bojíte, pak se domluvte s nějakými přáteli a zorganizujte větší společnou akci, kam objekt zájmu pozvete. Situace tak bude do jisté míry pro oba jednodušší.

Na prvním rande naslepo není vhodné na sebe dávat osobní kontakty, adresu bydliště nebo zaměstnání. A přestože sex na prvním rande nebývá v dnešní době nic vzácného, mějte na paměti, že se jedná o pro vás úplně neznámého člověka, o kterém nic netušíte, i když se může jevit sebelépe.

Napsat komentář: První rande: Jak se připravit, kam jít a jaká zvolit témata hovoru?

RE: První rande: Jak se připravit, kam jít a jaká zvolit témata hovoru?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.